argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: курсова работа по финансов анализ  (Прочетена 4497 пъти)

pepo79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Може ли някои да ми обясни малко повече за курсовата работа, тай наречения счетоводен баланс по финансов анализ, от каде да намеря матеряли и пр.         :headbang:
Активен

passion_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Живей на ръба, но недей да падаш!
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #1 -: 25.11.2008, 10:49:42 »

Много, много сложен въпрос..... ходих три пъти на изпит с три различни курсови работи и чак на третия ми каза , че горе-долу ставало :angry: Вече се бях отказала да пиша. Да ти кажа - пишеш по това каквото е диктувал на лекциите...абсолютно по същия ред със същите изводи каквито и казвал-нищо по-различно не иска. Заместваш само с данните от твоя баланс и отчет и смяташ. И да не изпуснеш някоя от неговите таблички , че после веднага познава и пита защо я няма  :-D
Активен

pepo79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #2 -: 25.11.2008, 17:48:38 »

мерси за пояснението
Активен

алексос

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #3 -: 25.11.2008, 21:39:53 »

Здравеи Passion_g.Имам нужда от помощ.Дали може да ми дадеш твоита работа.Ще платиа или там каквото и да е.Нямам никво време за тези работи и направо полудявам.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #4 -: 25.11.2008, 21:54:23 »

Някак си твърде комично ми се вижда тази ситуация, в която трябва да се пише курсова работа, а дори писането на собствения език да е на плачевно ниво. Още по-комично става, ако това „79” представлява наборът на автора.  :-D

После пък се появява някой, който иска да си плати за един елементарен финансов анализ, при положение, че учи финансов мениджмънт. Стигам до извода, че образованието е едно от малкото неща, за които човек плаща, без въобще да се интересува какво получава. Поздравления за тези, които печелят от този така желан и безинтересен продукт  :bravo:

П.С. Ако някой смята, че поста ми не е на място, то нека почувства вътрешен порив и стимулация да го адресира към някой модератор, моля :)
Активен
Ицко иска поничка!

pepo79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #5 -: 25.11.2008, 23:08:13 »

НЕ СМЯТАМ, ЧЕ Е СРАМНО АКО ИМАШ НУЖДА ОТ МАЛКО ПОМОЩ И ДА СЕ ОБАРНЕШ И ДА Я ПОИСКАШ. ТВАРДО СЪМ УБЕДЕН, ЧЕ Е ПОМИЯРСКО ДА СЕ ПРАВИШ НА ВЕЛИК ГЕРОЙ, ТАКЪВ КАКЪВТО НЕ СИ. ДА КРИТИКУВАШ И ДА ОПЛЮВАШ С ИЗКАЗВАНИЯТА СИ, СКРИТ В СОБСТВЕНАТА СИ НЕУДАЧНА ЧЕРУПЧИЦА НА БЕЗХАБЕРЕН "ЛУЗЪР" ...ТИПИЧНАТА БАЛГАРСКА ЧЕРТА...
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #6 -: 25.11.2008, 23:41:23 »

Неграмотността и тя ли е типично българска черта или е само типична за вас, господине?

Искате помощ...заповядайте  http://www.kakvo.org/pravopisen/   :y: 
Активен
Ицко иска поничка!

passion_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Живей на ръба, но недей да падаш!
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #7 -: 26.11.2008, 10:10:59 »

Само едно не разбрах - след като няма хора на твоето (високо образовано) ниво.........какво правиш тук? И защо си губиш времето ? първото, което ще ти кажа е, че този "елементарен финансов анализ" затрудни 70% от курса ми... такива, които искаха да се потрудят и сами да направят нещо! За останалите не беше никакъв проблем да платят на някой специалист да им напише този "толкова лесен" проект! А по въпроса за годините-някъде да има възрастово ограничение?????????? 
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #8 -: 26.11.2008, 11:23:01 »

 :-o И само защото написването на съответната курсова работа е трудно, отнема доста време и преподавателят има високи изисквания, трябва да си платите на някого, за да я направи :roll: - каква логика само :-X А се предполага, че човек, като завърши магистратура и започне работа по специалността си, ще прилага на практика това, което е учил... И тогава ли ще си плащате на друг, за да ви пише анализите?!
« Последна редакция: 26.11.2008, 11:35:38 от Καθαρός »
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #9 -: 26.11.2008, 12:47:41 »

Странни хора сте .....  :roll: :roll:
Активен

pepito_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #10 -: 26.11.2008, 12:56:44 »

Може малко да се постори с колегата по горе. Точно миналата година хората които сами си направиха курсовата работа им беще одобрена, защото следваха точно указанията и лекциите на доцента. А тези които си платиха, курсовите работи им личеше от километри че не са правени от тях самите и нямаха нищо общо с неговите изисвания. Така , че подобре се напънете малко и си е направете сами и на изпита ще ви е много лесно . На този сайт http://www.odit.info/?s=6&i=5719&f=1 има публикувани годишни отчети , той много ще ви помогне.
Успех на всички  :y:
Активен

bubuls

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #11 -: 26.11.2008, 19:17:11 »

Здравейте на всички, аз съм от УНСС и имам за задача да направя курсова работа, озаглавена "Финансов анализ"!Всичко много хубаво, но това ми е задача на упражненията (аз съм втори курс) и асистентът каза да четем учебника и ще можем да си направим курсовата работа, ако мога така да я нарека.Отново всичко би било хубаво, но в учебника нищо не пише, прочела съм и двете му части!!!Дали е възможно някой да ми прати на пощата примерен вариант как трябва да го направя, какво трябва да съдържа, аз вече си имам счетоводните баланси и отчети за три последователни шестмесечия!Бих била много благодарна, ако ми окажете малко помощ  :blush:     Пощата ми е bubuls@abv.bg    Благодаря много предварително  :-)
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #12 -: 30.11.2008, 21:54:04 »

Само едно не разбрах - след като няма хора на твоето (високо образовано) ниво.........какво правиш тук? И защо си губиш времето ? първото, което ще ти кажа е, че този "елементарен финансов анализ" затрудни 70% от курса ми... такива, които искаха да се потрудят и сами да направят нещо! За останалите не беше никакъв проблем да платят на някой специалист да им напише този "толкова лесен" проект! А по въпроса за годините-някъде да има възрастово ограничение?????????? 

С  думите си въобще не съм визирал вас, така че се получи смешна ситуация в стил „гузен, негонен бяга”. Възрастово ограничение, разбира се, че няма, има само такова иронизиращо отношение, граничещо със сарказъм, спрямо хората в по-зряла възраст, които не могат да пишат правилно. Намирам се във форум на университет, а не в такъв на детска градина „Малина”.И от кога едно що-годе правилно писане на собствения език се счита за „високо образовано ниво”? Да не живеете в някои от западналите райони на Африка, че имате толкова ниски критерии?! И ако Ви са чак толкова трудни поставените задачи, не забравяйте, че все пак образованието е пожелание.

Адмирации заслужава представителката на УНСС, която дори две книги е прочела. Ако все още не го е направила анализа, може да разчита на пълната ми помощ. Само трябва да се обади. Неимоверно по-приятно е да се помага на хора, които първо са си помогнали сами. Първия признак на неудачника е да пита преди да се е опитал да се справи сам. Ако някой се интересува от останалите 9 , може да драсни един ПМ, че прекалено нравствено ще стане, ако продължа.  :-D

П.С. Ако някой отново реши да се обиди, да заповяда. Ако решите да обвинявате мен, света и който и да било друг, за да оправдаете собственото си некадърие, заповядайте пак. Само да вметна, че неграмотността, повод на която въобще се включих в темата, не се преодолява с обида към този, когото ви я е посочил, а по друг начин.  :rock:
Активен
Ицко иска поничка!

bubuls

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #13 -: 04.12.2008, 15:33:19 »

Още не съм, но трябва да го предада на 10.12 ! Ще съм наистина много благодарна, ако някой ми помогне, не искам да ми го направи, а просто да ми даде главните насоки, какво по-точно трябва да съдържа.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #14 -: 04.12.2008, 23:00:30 »

Мятам ти скайпа си на лично съобщение.
Активен
Ицко иска поничка!

chocolate

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
  • I LovE ChocolatE
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #15 -: 11.12.2008, 23:45:57 »

:-o И само защото написването на съответната курсова работа е трудно, отнема доста време и преподавателят има високи изисквания, трябва да си платите на някого, за да я направи :roll: - каква логика само :-X А се предполага, че човек, като завърши магистратура и започне работа по специалността си, ще прилага на практика това, което е учил... И тогава ли ще си плащате на друг, за да ви пише анализите?!


брато ако си мислиш, че това , което го учиш си съвпада напълно с бачкането грешиш!!!
Но интересното е,че навсякъде из нета можеш да намериш за баланса и ОПР и т.н.

Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #16 -: 12.12.2008, 18:31:17 »

брато ако си мислиш, че това , което го учиш си съвпада напълно с бачкането грешиш!!!

Сериозно! А на мен наскоро една мацка, която е завършила ФИНС и си работи по специалността, ми обясняваше как дори дисциплини, които са й се стрували загуба на време, в момента са й от полза в работата :roll:

Съгласна съм, че е в някои случаи това, което работиш не съвпада 100% с това, които си учил/а, но това не е оправдание за хората, които ги мързи и/или не могат сами да си напишат курсовите работи и си плащат на друг да им ги направи :no:
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #17 -: 12.12.2008, 23:08:03 »

Вие какво работите, за да учите или учите, за да работите ?!!!

Едно време хората са казали "Учи мама да не работиш" аа сега май казваме "Учи мама за да работиш..."
Активен

somebody

  • Гост
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #18 -: 14.12.2008, 00:11:29 »

nqkoi imali primerna kursova
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: курсова работа по финансов анализ
« Отговор #19 -: 14.12.2008, 21:42:08 »

брато ако си мислиш, че това , което го учиш си съвпада напълно с бачкането грешиш!!!
Това божествено тъпо клише и да се скъсате да го повтаряте няма да стане по-истина. Кога пък се изучихте, кога станахте шефове на мултинационални компании, че да се изразявате така?

Между това да правиш нещо или нищо в университета, кое от двете ще съвпадне в по-голяма степен с бъдещата ти работа по специалността? Ако ще си таксиметров шофьор няма ти е от полза „висшуту” въобще, че и средното като се замисля...
Активен
Ицко иска поничка!