argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Новичка съм  (Прочетена 1881 пъти)

ralica_sk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Новичка съм
« -: 10.09.2008, 23:02:55 »

Здравейте,
вече съм студентка в 1-ви курс по биология задочно,само,че още не съм ходила на нито една лекция,нито упражнение(не съм от Пловдив)Ще успея да посетя само някои упражнения.Някой ще сподели ли,много ли са проблемни отсъствията,как се взимат изпити,ако не съм влизала в нито една от лекциите по даден предмет.Общо взето,моля за някакви съветчета и коментари :-)
И някой ако може да ми даде лекции по ОНХ ,зоология на безгръбначни и клетъчна биология,май ще се поуспокоя :-( Не ме разбирайте погрешно,просто не мога да си съчетая нещата във времето.
Благодаря  :-)

Времето не ми стига в тоя живот....
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Новичка съм
« Отговор #1 -: 11.09.2008, 10:38:30 »

Ами ако не посещаваш упражненията,няма да ти дадат заверка и съответно прекъсваш.Не знам как е в задочното.Сигурно ще трябва допълнително да ги изкарваш.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Новичка съм
« Отговор #2 -: 13.09.2008, 18:44:27 »

Ама как така  :-o вие почнахте отдавна.Ако не се явяваш няма да ти дадът заверки и няма да те допуснат до изпити.Повечето момичета не са от Пловдив но са си в университета.Не може така да е караш и да минеш горен курс.Упражненията са задължителни, а лекциите препоръчителни.
Активен

sveta83_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Новичка съм
« Отговор #3 -: 03.02.2009, 16:23:49 »

Според мен не е толкова страшно че не си присъствала на лекции,защото при всеки преподавател е различно.Едни искат присъствие други не и ако можеш  да си намериш след това лекции и материали за четене няма да имаш проблемЩо се отнася до упражненията е там е малко по сложно.Нямаш ли изкарани упражнения няма и заверки а за задочниците заверките са задължителни за да ти заверят семестъра.Незнам дали знаеш но за цялото си следване имаш право само на 2-ве служебни заверки така че ако можеш за напред по време на очните гледай да се поосвободиш и да отделяш по малко време за да ходиш.Всичко минава но трябва да имаме и малко повече отговорност.Успех   :-)
Активен