argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Запитване относно кандидатстването във факултета.  (Прочетена 933 пъти)

nikolai_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте. Тази година съм 12 клас и след това смятам да кандидатствам в юридическия факлултет на ПУ-то, но не можах да намеря в сайта достатъчно информация относно каква е цялата процедура по кандидатстването. Зрелостните изпити, които ще държа ще са Български език и История. Върпосът ми е може ли да се влезе с оценките от зрелостните изпити или трябва да се явя и на кандидат-студентски изпит? Другият ми въпрос е кои оценки се гледат от дипломата за средно образование при кандидатстването?
 :-)
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

За сега НЕ може да се влезе само с оценките от матурите по история и БЕЛ, но при всички положения тези оценки влизат като балообразуващи.
За сега изпитът по история е тема, а по БЕЛ-тест езикова култура+есе.
Твърде възможно е обаче в началото на 2011 изпитните формати да се променят вкл. признаване на матурата.Но това ще стане ясно най-рано, февруари-март 2011, преди излизането на новия кандидат-студентски справочник за 2011г.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

nikolai_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Много благдаря за бързия отговор. Вече съм наясно как стоят нещата. Остава да се потрудим  :wink: :-)
Активен

n0ham3

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

А аз искам да попитам, дали темите са същите както в СУ или са по- различни
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

В общи линии са като СУ.
Но някои са събрани, а други липсват.Напр. аз като кандидатстах липсваше Падане на България под Византийска власт.Други са съединени-напр. темата за Раковски беше съединена с темата за Ботев и левски.Няма теми които да липсват от конспекта на СУ, а да ги има в този на ПУ.
Но и това ще стане със сигурност ясно с новия сборник за 2011.
Иначе като изисквания темите трябва да се доближават до изискванията на историците  на СУ, в никакъв случай вижданията на професорите по история на ВТУ.
Аз когато кандидатствах, се писаха по-ниски оценки на такива които са се готвили с теми на ВТУ.Но сега пък май във ВТУ напълно са отпаднали темите.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

n0ham3

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Горе- доло кога трябва да излезе справочникът за 2011?
Активен

`Syn4o`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
  • ПРАВО Р
    • facebook:)

за 2010 излезе на 7-ми март (г/д). Няма да е по-рано, а ти си учи още от сега, защото иначе няма да смогнеш. Не вярвам да променят нещо в кандидатстването...
Активен
Like creatures of the night, they follow...