argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 47   Надолу

Автор Тема: Молекулярна биология  (Прочетена 208534 пъти)

Light

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Молекулярна биология
« Отговор #440 -: 27.07.2008, 17:29:54 »

не,защо?Има ли много хора с високи оценки на матурата,които ще ги използват като приемен изпит?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #441 -: 27.07.2008, 18:09:25 »

Мерси! :-)Ако балът ми е 33.50 дали ще вляза със специалност "Молекулярна биология"?
Ами миналата година най-ниския бал за момиче беше 34.20,но с тези матури не се знае тази година как ще е.Имаш шанс.
Активен

Light

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Молекулярна биология
« Отговор #442 -: 27.07.2008, 19:08:05 »

Дано наистина да ме приемат! :-) Мерси за отговора! :-)
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #443 -: 28.07.2008, 10:27:18 »

Абе кога излизат първите класирания ?

Сандю и Илия за довечера готови ли сте  :-D :-D :-D  :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:
Активен
А наздраве :D

No_Name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Молекулярна биология
« Отговор #444 -: 29.07.2008, 18:12:48 »

искам да ви попитам ако съм приета на първо класиране по първо желание МБ и не се запиша отивам ли на второ класиране и ако да то участвам в класирането по втората специалност която съм записала.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #445 -: 29.07.2008, 18:27:04 »

искам да ви попитам ако съм приета на първо класиране по първо желание МБ и не се запиша отивам ли на второ класиране и ако да то участвам в класирането по втората специалност която съм записала.
Ами ако си приета по първо желание на първо класиране и не се запишеш,директно отпадаш от класирането.
Активен

gabodi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Молекулярна биология
« Отговор #446 -: 29.07.2008, 18:29:26 »

Здравейте! Исам да попитам някой от по-горен курс къде се водят занятията, само в Биологическия ли? Да знам в кой район да търся квартира на дъщеря ми. Предполагам, че ще влезе - бала й е 36. Първо желание МБ. Благодаря предварително.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #447 -: 29.07.2008, 18:35:57 »

Здравейте! Исам да попитам някой от по-горен курс къде се водят занятията, само в Биологическия ли? Да знам в кой район да търся квартира на дъщеря ми. Предполагам, че ще влезе - бала й е 36. Първо желание МБ. Благодаря предварително.
Не,също и в Ректората.
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: Молекулярна биология
« Отговор #448 -: 29.07.2008, 21:22:59 »

Ми лекциите  се водят и в билогическия и в ректората . Там водат химическите специалности.
Активен

No_Name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Молекулярна биология
« Отговор #449 -: 29.07.2008, 21:24:34 »

ок.А ако евентуално  ме приемат на 1-во класиране по втората специалност която съм  записала тогава може ли да участвам във 2-рото класиране само че за първата специалност която съм записала
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #450 -: 29.07.2008, 21:27:06 »

ок.А ако евентуално  ме приемат на 1-во класиране по втората специалност която съм  записала тогава може ли да участвам във 2-рото класиране само че за първата специалност която съм записала
Разбира се,за какво е иначе второ класиране?
Активен

No_Name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Молекулярна биология
« Отговор #451 -: 29.07.2008, 21:28:37 »

много благодаря
Активен

No_Name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Молекулярна биология
« Отговор #452 -: 29.07.2008, 21:30:00 »

Anck_Sun_Amun според теб коя специалност е по добра МБ или Биоинформатика?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Молекулярна биология
« Отговор #453 -: 29.07.2008, 21:30:37 »

Не  става  така!  правилата  са  написани  и  не  могат  да  се  променят  заради  желанията  на  кандидат  студентите!Ти  гледай  да  влезеш , пък  следващата  година , ако  имаш  необходимия  успех  можеш  да  смениш  специалността!Успех , ако  не  на  първо , то  на  второ  , трето  или  четвърто  класиране! :-) :-* :y:
Активен
Всичко е любов

No_Name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Молекулярна биология
« Отговор #454 -: 29.07.2008, 21:31:47 »

знам че това е въпрос на лично предпочитание,но все пак като човек които има поглед какво би казала.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #455 -: 29.07.2008, 21:36:20 »

Anck_Sun_Amun според теб коя специалност е по добра МБ или Биоинформатика?
Ами зависи към кое имаш наклонности-в Биоинформатика се учи много информатични дисциплини и математика и малко химия,докато в МБ е обратното.Иначе Биоинформатиката е молекулярна биология плюс информатика ако това е по-ясно.
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #456 -: 30.07.2008, 12:50:19 »

Нели не си права.Молекулярната се различава доста от биоинформатиката.Като цяло при тях е застъпена до мн голяма степен Математика и Програмиране ( информатика) доста от дисциплините които ние учим те ги минават или по орязано и от нас или не ги карат поне на този етап от убочението им.Поне до колкото съм запознат аз  :roll: Ти изкара биоинформатиката молекулярна с допълнения  :hihi:
Ние правим ДНК тестовете те правят на компютри модели вериги на ДНК как ще изглеждат  :-D


ОЛЕЕЕ а как на накъсаха на органична....мъка ми е
Активен
А наздраве :D

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Молекулярна биология
« Отговор #457 -: 30.07.2008, 13:36:41 »

Според мен да владееш езика и да можеш да направиш програма са две различни неща. Програмата трябва да следва определен алгоритъм, а за създаването на такъв се искат знания - да зададеш как да се държат определени молекули, съединения, типове връзки и възможностите за различни комбинации и промени. Не съм мн запозната, а и от програмиране почти нищо не разбирам ама като им гледам програмата на биоинформатиците и те минават през същите предмети с разликата, че те могат да включат теорията в създаването на програма например за анализ на електрофоретична снимка.
Може би някой биоинформатик трябва да ни разясни нещата както на нас така и на кандидат-студентите.
Активен

gerenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: Молекулярна биология
« Отговор #458 -: 31.07.2008, 21:22:38 »

трудно ли е в МБ и заслужава ли си. Аз кандидатсвах в МУ Варна МУ София ама не стана както трябваше само в ПУ ми излезе касмета с лесни теми. Дали има вазможност(тоест време) ако се запиша МБ и между изпити за сесия да уча отново за кандидатсване. Това ме интересува дали е много натоварена програмата и ще успея ли?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #459 -: 01.08.2008, 07:53:09 »

трудно ли е в МБ и заслужава ли си. Аз кандидатсвах в МУ Варна МУ София ама не стана както трябваше само в ПУ ми излезе касмета с лесни теми. Дали има вазможност(тоест време) ако се запиша МБ и между изпити за сесия да уча отново за кандидатсване. Това ме интересува дали е много натоварена програмата и ще успея ли?
Ами трудно е разбира се,но си заслужава.А това да учиш между сесионни изпити  за кандидатстване просто го забрави-няма как да стане.За тези изпити имаш много малко време,учиш по цял ден и изпитите са тежки.В БФ упражненията са задължителни и ако изпуснеш някое,трябва да го караш допълнително.За програмата-може и цял ден да си заета,може и само сутринта,зависи как ще я направят.
« Последна редакция: 01.08.2008, 08:42:56 от Anck_Sun_Amun »
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 47   Нагоре