argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47   Надолу

Автор Тема: Молекулярна биология  (Прочетена 208016 пъти)

meri83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Молекулярна биология
« Отговор #720 -: 20.09.2009, 14:46:38 »

Здравейте-не си мислете че молекулярна биология е лесна като биолгогията в училище- аз завърших екология в пу и учихме мн химии биохимия и др които са излишни с-сега завършвам магистратура микробни биотехнологгии която също е мн трудна но знам от колеги че молекулярната биология е мн трудна-учи се генетика и др-бишохимия и подобни неща които са мн трудни за науччаване. Д-р Самир Наивмов преподава по една от тези дисциплини-готинчовек е но дисц е трудна и не става без преписване. вярвайте ими.аз в момента учча за метаболизъм при вс бактерии и изобщо съжалявам че се записахл учете нещо с икономика и език или информатика-това е модерно и наложима сега. не се забутвайте там дето не знаете.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #721 -: 20.09.2009, 15:33:08 »

Малко е късно за тези съвети- това е тема на две години. И да Молекулярната биология не е лесна, но аз лично нищо друго не бих учила и си обожавам специалността. Досега изпитите съм си ги вземала без преписване, всичко може да се научи, получавам стипендия и смятам, че всичко си е до човека.Пък и в катедрата по Физиология на растенията и молекулярна биология има още доста готини хора. Успех в следването. :-)
« Последна редакция: 20.09.2009, 16:43:05 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #722 -: 25.09.2009, 12:44:25 »

Скъпа мери като ти се занимава с нещо "модерно" що не учиш ти информатика и икономика ? Икономиката е супер смотано нещо учат го сигурно 10 процента от пловдивския и вместо много химия има много математика и статистика идва ми да се гръмна. А информатиката.... забит програмист не съм решил да ставам още. Целият ми живот да се свежда до глупава кутия с платки!
А и още нещо тези дисциплини са "модерни" в БГ. Точно молекулярната биология и биоинформатиката са супер модерни и иновативни в чужбина и истинските пари са там. Така че всеки си го е поел и ще си носи кръста  :roll:
Активен
А наздраве :D

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Молекулярна биология
« Отговор #723 -: 07.06.2010, 23:00:11 »

Има ли бъдещи молекулярни биолози тук бе?  :-D
Активен

Zl0biLiQ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Молекулярна биология
« Отговор #724 -: 10.06.2010, 10:49:45 »

мисля да съм аз :)
Активен

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Молекулярна биология
« Отговор #725 -: 10.06.2010, 14:54:39 »

мисля да съм аз :)
Еее, един човек да се престраши! То още рано де, ама ще се съберем ние. Записа ли се в групата "Кандидат-студенти в ПУ" във фейсбук вече?
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re: Молекулярна биология
« Отговор #726 -: 11.06.2010, 19:46:23 »

OMG, тоя фейс ви е побъркал.
Активен

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Молекулярна биология
« Отговор #727 -: 13.06.2010, 00:39:13 »

OMG, тоя фейс ви е побъркал.

Аз също се радвам да се запознаем.  :-D
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Молекулярна биология
« Отговор #728 -: 16.06.2010, 22:48:13 »

ХОра не се записвайте в тази специалност, голяма грешка ще направите. Като завършите или ще пасете овцете на село или ще продавате обувки на Иван Вазов в Пловдив. Влизайте нещо като медицина, там има по-голяма реализация.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

bebitooooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Молекулярна биология
« Отговор #729 -: 17.06.2010, 13:47:14 »

Глупостии... Ако си достатъчно упорит,а и компетентен по специалността винаги ще си намериш работа! Нали знаете за всеки влак си има пътници, ако не тук, то някъде извън страната пак ще имаш възможността да практикуваш :) Стискайте палции да ви ставам колежкаа специалността е номер 1!!!
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Молекулярна биология
« Отговор #730 -: 17.06.2010, 14:54:10 »

Глупостии... Ако си достатъчно упорит,а и компетентен по специалността винаги ще си намериш работа! Нали знаете за всеки влак си има пътници, ако не тук, то някъде извън страната пак ще имаш възможността да практикуваш :) Стискайте палции да ви ставам колежкаа специалността е номер 1!!!

Точно така е :) Няма специалност, в която реализацията е гарантирана на 100% - не може да се очаква, че с дипломирането веднага започваш мечтаната работа, със завидна заплата и т.н. Никой не казва, че реализацията е лесна при нас, но то ако е лесно няма да е сладко  :wink: Има достатъчно възможности - всичко е въпрос на лична амбиция, упоритост и наистина да си разбираш от специалността както на теория така и на практика.
Сашо пожелавам ти малко по позитивно да гледаш на нещата :) Не е лесно, но не е невъзможно :)
bebitooooo успех и ще те чакаме на есен :)
« Последна редакция: 17.06.2010, 14:55:51 от MISSTY »
Активен

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re: Молекулярна биология
« Отговор #731 -: 17.06.2010, 17:29:14 »

Глупостии... Ако си достатъчно упорит,а и компетентен по специалността винаги ще си намериш работа! Нали знаете за всеки влак си има пътници, ако не тук, то някъде извън страната пак ще имаш възможността да практикуваш :) Стискайте палции да ви ставам колежкаа специалността е номер 1!!!

Много си права!  :y: Радвам се, че има хора, които да мислят като мен.  :-) И, разбира се, че стискаме палци. Ще се радвам да се запознаем на есен!  :-)
Активен

krisco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • MБ е N1
Re: Молекулярна биология
« Отговор #732 -: 18.06.2010, 15:51:58 »

Агент стига плаши народа  :-D .С радост ще посрещаме новодошлите  :-) Има хляб във вскичко що се учи,стига да имаш пипе да знаеш какво да правиш за напред.
Активен
К-расив
Р-омантичен
И-нтелегентен
С-екси

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re: Молекулярна биология
« Отговор #733 -: 15.07.2010, 00:33:08 »

Не само че има хляб във всичко що се учи, ама има и много алкохол да се изпие докато се научи :) За хората които са все още в сесия назраве :P  :beer:
Активен

alq_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Молекулярна биология
« Отговор #734 -: 21.07.2010, 19:58:19 »

много хора ли са писали  като първо желание молекулярна биология тази година...? Аз изкарах 5,80 и бях довона и почти убедена че ще ме приемат, но доста се притесних като видях статията в www.uchenik.com, че много кандидат студенти са изкарали пълни 6-ици още на предварителния
ООО дали ще има място и за мен в ПУ тази годинна.... :s:

А щях да забравя да попитам класирането само на списъци пред ректората ли ще е обявено или ще се публикува и някъде в интернет. Важно е да знам защото съм от бургас и ходя на работа и няма да имам време да се разкарвам до П-в(най-много да ме освободят 1 ден за да дойда и да се запиша надявам се) )
« Последна редакция: 21.07.2010, 20:15:52 от alq_f »
Активен

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re: Молекулярна биология
« Отговор #735 -: 21.07.2010, 20:49:37 »

Ами на предварителния има 33 пълни, на редовния-5 мисля :) Отделно има и канидатстващи с матури! Доста са желаещите за тази специалност, но има някакъв шанс да влезеш... Все пак има и други университети и може хората да не останат в ПУ! До колкото знам и в сайта ще е качено класирането :)
Активен

alq_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Молекулярна биология
« Отговор #736 -: 21.07.2010, 21:23:39 »

е дано наистина да се разселят  :-D щот на мен пловдив ми остана последната възможност за тази учебна година( първо пробвах медицина във Варна ама малко се поизложих  :-P )

Мерси за инфото

Успех на всички които кандидатстват  :y:
Активен

stellistancheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Молекулярна биология
« Отговор #737 -: 27.07.2010, 08:58:22 »

zdraveite:) moga li da popitam nqkoi dali znae sys sigurnost kolko pylni 6estici ima na redovniq izpit i dali nqkoi e hodil do rektorata da vidi spisycite,tyi kato v internet ni6to ne izkaraha :) Blagodarq predvaritelno
Активен

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re: Молекулярна биология
« Отговор #738 -: 27.07.2010, 10:38:19 »

До колкото разбрах по био са били около 10 пълни шестици :)
Активен

bebitooooo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Молекулярна биология
« Отговор #739 -: 30.07.2010, 22:53:01 »

Пълните 6 на редовния изпит са 5, а оценките от 5,50 до 6 са 14.
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47   Нагоре