argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какви факултативни дисциплини искате да изучавате след нова година?  (Прочетена 10991 пъти)

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

...Благодаря на Иван за изчерпателният отговор :) Надявам се не е останал с лошо впечатление от поста ми, предвид, че е лектор.

Иван не е останал с лошо впечатление, още повече, че е бивш лектор и съвсем не настоящ.

Това им е лошото на форумите, всички постове излъчват един и същ тип емоции, не е като среща лице в лице да познаеш кога някой се шегува и кога не. Случва се.
« Последна редакция: 10.10.2007, 00:56:38 от Иван Давидов »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

PHP се водишие преди  2 години от Георги  Соколов .. C# , ASP.net се е водило доста пъти като например от : Иван Давидов, Георги Стоев , да не говорим че влиза в редовната програма в 4ти курс като разпределени приложения който лично на мен ми ги водеше Вълчанов,C++ се учи достатачно в редовната програма за да няма факултативни по него. Истината е че Java e НАЙ малко застъпена в програмата истината е че има само 1 предмет в 3ти курс с 30часа в който реално се "преподава" Java. По изкуствен интелект има примери и упражнения на Java но не се обяснява самия език.
факултативна по Основи на Java/ Въведение в Джава имаше последно при Николай Манчев. Това беше дисциплина която аз записах и която реално ме зариби и запали по java( преди това учих MFC ) така че мисля че е време да има подобна факултативна дисциплина от тогава минаха ..4 години.( аз бях 2ри курс, а сега завърших магистратура )
така че иване давай :)
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435

А желаещи за курс по DirectX има ли? Ако има заинтересувани хора, бих могъл да попитам един човек, работи в http://www.mastheadstudios.com/ . По принцип е съгласен да води такъв курс, но едва ли ще му се разкарва до Пловдив за една шепа хора :) И като става дума за заинтересувани, казвам НАИСТИНА заинтересувани :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Определено би имало И ОПРЕДЕЛЕНО не биха били малко
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Навярно повечето хора тук вече са се научили да не обръщат внимание на Найден, но не се сдържах да покажа за пореден път защо.


Истината е че Java e НАЙ малко застъпена в програмата истината е че има само 1 предмет в 3ти курс с 30часа в който реално се "преподава" Java. По изкуствен интелект има примери и упражнения на Java но не се обяснява самия език.

Забележете как тук твърди, че Java се учи най-малко в университета.

Сега да погледнем какво е твърдял преди 1 година в този пост

http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1716.msg14372#msg14372

Vsashnost kaza PYLNA LYJA :)
v FMI se uchi kato osnoven ezik C++ ? AIDE BE :)
kolko predmeta ima v chiito imena uchastva C++ ? nito 1 :)
kolko realno chasa se uchat po C++ ... :
1vi semestar 2ri semestar 3ti semestar + 2ri semestar na 4ti kurs obshto 4x30=120 chasa C++.
a taka sega 3ti kurs 1vi semestar se uchi Java + cqlata magistarska programa napraktika e java.
taka che izkazvaneto v FMI se uchi C++ e napylno neviarno.

Аз както го разбирам се казва, че в университета се учи най-много Java. Или има противоречие или програмата в последната година МНОГО се е променила.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

NeshtoSeSluchi,

Не разбрах какъв е приносът ти към темата, до колкото видях даже не си и гласувал.

Цялата магистърска програма не се учи Java, а технологии, които са свързани с Java. Освен това много добър въпрос е трябва ли студентът да запише магистратура, само за да научи на теория малко повече за светът на Java? Ти самият би ли искал да научиш нещо полезно, но чак след 4-5 години?

Не знам ти с какво си допринесъл и за развитието на ФМИ, но знам какво е направил Найден за ФМИ и неговата дума има много по-голяма тежест от твоята.

Най-накрая наистина ще ти се случи нещо...
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Гласувал съм. И точно защото на Найден думата тежи повече от мойта ползвам НЕГОВАТА дума за да го контрирам.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Гласувал съм. И точно защото на Найден думата тежи повече от моята ползвам НЕГОВАТА дума за да го контрирам.
хаха мишо мишо .. не си добре :))
ами да значи прав си ама зарежете магистърската програма горе говорих за бакалавърската тъй като има няколко магистърски и реално по 1 от тях наистина се учи много Java Слава богу но магистрите работят и много не ходят по избираеми.
Активен

Xscape

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Think. Believe. Dream. Dare

аз съм за въведение в Java програмирането

Подкрепям :y:
Активен
All I need to find is someone who can hear my mind...

Jimmy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Активен