argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо IE 7 СМУЧЕ демек е пълна повърня :) УЖАС  (Прочетена 9103 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Цитат
Въпреки това според мен IE ще си остане масовия браузър още дълги години поради успешната маркетингова (или както там се нарича) политика на MS и никак няма да е далновидно да се пренебрегва точно този браузър от web developer-ите.

Съгласен съм с emil. Иначе не съм позвал ИЕ 7 (свикнах си на ФФ). Но дори (ИЕ която и да е версия) да е най-голямото лайно, то ще е най-голямото и най-ползваното лайно, защото се налага. Следователно искайки или не, девелопърите ще трябва да се съобразяват.

не е точно така може да правиш сайт само за отбрана група хора т.е. теглиш шута на всякви икономисти :) примерно :П

да кажем сайт за програмисти кой нормален програмист би ползвал ИЕ :)

Емил : нищо не намеквам :П)
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Но пак е частен случай :).

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278

не е точно така може да правиш сайт само за отбрана група хора т.е. теглиш шута на всякви икономисти :) примерно :П

Дай реален пример, а не хипотетичен. Защото добре знаеш за няколко реални проекти, за които изискването беше да работят само на IE и то от определена версия нагоре.

да кажем сайт за програмисти кой нормален програмист би ползвал ИЕ :)

Емил : нищо не намеквам :П)

Знам, че не намекваш, но ти не си нормален програмист  :wink:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Найденчо, аз съм програмист и то не само на Делфи, правя и АSP/PHP понякога, но си ползвам IE6 под Maxthon. плюс Firefox + FireBug.

Просто проблемните сайтове (които са уж по-коректните) ги отварям в FireFox и не пискам.  Въпроса беше, че ти орева форума за нещо, което се оказа много дребен проблем с тага на script, а всъщност проблемите с CSS и PNG са по-големи. Много интересно, че си показва PNG прозрачност IE 6 с Макстон, може и от някакъв ъпдейт да е. Но разместването в CSS си остава и дразни адски много, тук съм съгласен. Сайта на Cloxy в IE6 изобщо не мяса на сайт и дори не работят и менютата, което е тъпо, да ме извинява Васко, но да сложи поне едно малко скриптче да извади едно съобщение или надпис, че на ИЕ6 не работи сайта и да се ползват ИЕ7 или друб броузър е работа за 1 минутка точно!

P.S. Сега отворих www.cloxy.com и видях известни промени, хм! Работи на ИЕ6 с текстови менюта. И дори вади "Вие използвате стара версия на Вашия браузър и сайтът може да не се визуализира коректно. Свалете си съвременен браузър като Mozilla Firefox!" - браво! Както виждате - може... И без това си идва инфо за браузъра към сървера и скрипта може да вземе мерки поне да предупреди. Макар че Васко е пипнал и по-дълбоко, не само предупреждава, но и вече си работи на ИЕ6 сносно. Преди се и разместваше.
« Последна редакция: 27.01.2008, 09:44:02 от Светослав Енков »
Активен

Иван Енев

  • Гост

Е точно на този сайт не виждам нещо особено, че да не върви на IE 6 и IE 5.5.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Да, вече не виждаш... Жалко, че не запазих скриншот кво визуализираше преди 5-6 дена сайта на Cloxy под ИЕ6 - нямаше меню, долу текста беше разместен и тн. Васил го е оправил и браво на него!
Активен

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO

Мога да ти пусна всеки сайт на IE6, въпросът е дали си заслужава, защото така ПОДКРЕПЯМ браузъра, а той не е за подкрепяне. Съобщението всеки може да си го сложи - писал съм за него тук.

Разработих един скрипт, да оправя прозрачността на PNG-тата. Скоро ще го пусна официално. Слага се един ред JS ред (извикване) в head-a и два файла в главната директория и готово. Налага се, заради клиентски проекти. Не разваля кода и не се изпълнява на други браузъри.

Аз го бях сложил на cloxy, сега май го няма. Сайтът се посещава от сравнително малък брой потребители на IE.

Днес попаднах и на една много интересна статия на Димо Димов за IE. Той е един от тримата в България, които са държали някакви изпити на CSS и са много навътре в играта.

@Енков - Каквото и да напишеш няма да ме засегнеш, просто защото знам колко много си правил за мен.

« Последна редакция: 29.01.2008, 21:01:32 от Cloxy »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ами именно, налага се понякога. Иначе и аз казах изрично, че ползвам и Firefox.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Енков : а ве темата е че IE смуче пък защо явно причините са много
Емил : ето една фирма която да сигурно ще фалира ама евала : http://starnails.bg/
:)))) не те ли радва ( отвори го с IE и Firefox )
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Няма да фалира, това е продукт - все едно съм си инсталирал Фирефокс заради него. А дали е по-добрият... Нашето гардже...

Ама да си джиткам с ИЕ и някакъв случаен линк да не ми се визуализира и да си играя да копи-пейст линка във Фирефокс ме дразни, макар че вече свикнах, а и с новото ми РС става бързичко...
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

затова ползвай само FireFOx и няма да има нужда да copy paste-ваш линка никога ;))

Едно време имало една икона на десктопа на найден казвала се Internet Explorer. После Найден качил и друга икона наречена Firefox (Mozilla и после Firebird ама се тая)  нещеш ли изведнъж иконата на Интернет Експлоататора била преименувана на MOVIES заради глупав ActiveX ползван от сайта на NetVisio работещ само под ИЕ за гледане на филми. Изведнъж филмите били разкарани от ВаРеЗа и изведнъж и иконата на експлоудара изчезнала сега управлява само 1


« Последна редакция: 30.01.2008, 11:41:40 от JOKe »
Активен