argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по граждански процес  (Прочетена 2404 пъти)

dolphins_cry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте!
Моля някой да ми каже изпита по граждански процес върху новия кодекс ли ще бъде и как ще протече въобще изпита?
Благодаря ви предварително!
Активен

А.К.Т.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • Знам, че мога!
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #1 -: 11.12.2007, 15:34:41 »

Привет, изпитът ще бъде по принцип върху новия ГПК, но разбира се е възможно да ти бъде зададен въпрос, свързан със съпоставка на положения по стария и новия кодекс. Ще изпитват титулярът - д-р Чернев, както и ас. Ганчев, изпитът ще е устен(непотвърдени засега дати: 26,27.01.08). По време на изпита ще бъде разрешено ползването на кодексите - стар и нов. На последната лекция д-р Чернев ни зададе примерни въпроси- нещо като мини-казуси, в каквато форма ще се падат и на изпита, т.е. няма да се падне въпрос, както е записан в конспекта. Това е общо взето, дано съм ти била полезна, успех!
Активен
Carpe diem!

dolphins_cry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #2 -: 11.12.2007, 22:34:33 »

Благодаря за бързия отговор!
Много ми помогна!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #3 -: 13.12.2007, 15:13:00 »

Може  ли  някой  да  ми   разясни  следния  въпрос?касае  се  за  движими  и  недвижими   вещи  по  гражданско  право---в  член  110 ал 1 ЗС  към   недвижимите  вещи  се  отнасят  земята  (като  обособени  поземлени  участъци, растенията  сградите   и всичко,  което  по  естествен  начин  или  от  действието  на   човека  е  прикрепено  трайно  към   земята или  към  постройката! Всички  други  вещи  са   движими--член110, ал2  ЗС!  На  ъгала  на  кръстовището  на  з-дФлавия има  Реклама   собственост  на   бившия  завод   за мотокари   и  тя   е   трайно  закрепен на  пиедестал   въртящ  се  Мотокар! каква  е вещта??? :-) :headbang: :headbang: :headbang: :inlove: :haha: :hihi: :yawn: :finger:

Edit: Забравих  да  допълня  че   който  ми  помогне   ще   го  водя  на   бира  с  картовки  :beer: :beer: :beer:
« Последна редакция: 13.12.2007, 18:31:45 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Всичко е любов

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #4 -: 13.12.2007, 20:58:13 »

Може  ли  някой  да  ми   разясни  следния  въпрос?касае  се  за  движими  и  недвижими   вещи  по  гражданско  право---в  член  110 ал 1 ЗС  към   недвижимите  вещи  се  отнасят  земята  (като  обособени  поземлени  участъци, растенията  сградите   и всичко,  което  по  естествен  начин  или  от  действието  на   човека  е  прикрепено  трайно  към   земята или  към  постройката! Всички  други  вещи  са   движими--член110, ал2  ЗС!  На  ъгала  на  кръстовището  на  з-дФлавия има  Реклама   собственост  на   бившия  завод   за мотокари   и  тя   е   трайно  закрепен на  пиедестал   въртящ  се  Мотокар! каква  е вещта??? :-) :headbang: :headbang: :headbang: :inlove: :haha: :hihi: :yawn: :finger:

Edit: Забравих  да  допълня  че   който  ми  помогне   ще   го  водя  на   бира  с  картовки  :beer: :beer: :beer:
Струва ми се, че тук не възниква някаква кой-знае каква трудност. Щом вещта може да бъде преместена без особени трудности, тя е движима. В случая, поставени сме именно пред такава хипотеза. За да бъде трайно закрепена вещта, необходимо е тя не просто да не може да бъде преместена с помощта на физическите сили на един или няколко души, но и с помощта на технически средства (напр. павилионите за закуски или вестници и списания и т.н. са движими вещи, тъй като не са трайно закрепени).
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #5 -: 13.12.2007, 21:45:09 »

присъединявам се към мнението на Гогов  :y:.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #6 -: 15.12.2007, 00:18:23 »

Искам само да добавя, че ако отделянето на вещта от сградата или постройката ще наруши нейната цялост и функционалност, тогава може да я приемем за трайно закрепена към земята и следователно недвижима.
« Последна редакция: 15.12.2007, 13:35:52 от Kelli_Mutu™ »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Изпит по граждански процес
« Отговор #7 -: 15.12.2007, 18:43:50 »

днес  взех  граждавското  право!  присъединявам   се  към  колегата!  има  някяква   логика   за  вдигането  с   кран  на  тази  реклама( подобно  павилионите  за  вестници) подкрепено  с  още  едно  събражение  че  разрешителните   ги   издават   за  определена  година , като  цяло  допускам   че  завода  за  мотокари  има  нотариален   акт   за   собственост   на   земята   откъдето   права  заключението   че   въпросната   реклама   би   могла  да  се  приеме  за  недвижима  като  собственост  на  завода!?! :inlove: :headbang: :y:

Edit: имаше  страшно  много  двойки   многоот  колегите  не  се   явиха! колеги  студенти   трябва  да  си   променим  критериите  .  стискам  палци  на  14  февруари  дотогава   яко  четене   колеги както   едно  време!  четеш  четеш --две  шепи  студена   вода   и  пример  в   главата!!!!!!!!!!!!!!!аз   го  взех!  ура  , ура,ура !
« Последна редакция: 17.12.2007, 21:37:38 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Всичко е любов