argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: поправка на изпити  (Прочетена 1663 пъти)

radi22

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
поправка на изпити
« -: 12.09.2009, 22:12:02 »

Могат ли да се поправят  взети изпити, след като е минала текущата учебна година?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:поправка на изпити
« Отговор #1 -: 13.09.2009, 14:43:51 »

Уточни какви изпити искаш да поправяш?

Искаш да кажеш да си повишиш оценка, след като е приключена годината и не си скъсан? Може, но много трудно... С индивидуален протокол след договорка с преподавателя и с учебен отдел. И мисля, че не се толерира много - все пак поправките (корекциите) после по официалните протоколи създават условия за корупция, поне според мен е така. Не знам какво пише точно в правилника за учебната дейност на ФМИ/ПУ?
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:поправка на изпити
« Отговор #2 -: 13.09.2009, 15:19:48 »

Уточни какви изпити искаш да поправяш?

Искаш да кажеш да си повишиш оценка, след като е приключена годината и не си скъсан? Може, но много трудно... С индивидуален протокол след договорка с преподавателя и с учебен отдел. И мисля, че не се толерира много - все пак поправките (корекциите) после по официалните протоколи създават условия за корупция, поне според мен е така. Не знам какво пише точно в правилника за учебната дейност на ФМИ/ПУ?

В правилата за учебния процес на ФМИ (http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?ln=1&id=72) е казано:
...........
5) Студентите имат право да се явят за повишаване на оценка от изпит по дадена дисциплина, но само в рамките на същата академична година (включително и на ликвидационната сесия през септември).
...........
Активен

radi22

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:поправка на изпити
« Отговор #3 -: 13.09.2009, 21:41:40 »

ами  алгебрични структури искам да си повишавам :s:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:поправка на изпити
« Отговор #4 -: 14.09.2009, 10:58:24 »

Ох, доколкото знам, по този изпит е по-вероятно намаляването на оценката!

Питай все пак инспекторката!
Активен