argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лаборатория за слава FameLab  (Прочетена 2101 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Лаборатория за слава FameLab
« -: 13.03.2009, 15:03:23 »

Поредното трето издание на състезанието Лаборатория за слава FameLab вече приема регистрации. Тази година ПУ е официален партньор на събитието, а аз си оставам неофициален отговорник за Пловдив. Много е интересно и си мисля, че повечко студенти и млади преподаватели трябва да се позаинтересуват. Ако има заинтересовани, може дори да си направим една срещичка, да разкажа кое как защо и прочее. Или просто да си поговорим за науката и нейната красота.

Официален сайт
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #1 -: 07.04.2009, 09:49:48 »

Малко леко притеснително е, че все още няма регистрации от Пловдив за пловдвиския кръг, който ще е в Събота. Не е ли малко срамно, че от един Университет с претенции (даже искаме да лапнем друг университет) все още не се е намерил представител на природните науки, който да е млад, умен и интересен.
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #2 -: 12.04.2009, 17:38:54 »

Събитието мина страхотно, но със само две представителки от ПУ, при това студентки. Е, какво пък, наистин беше страхотно. Жалко че не се намери някой от ПУ да дойде да види. Никакъв ректор, зам.ректор или дори декан, айде поне някакъв доцент да беше дошъл. Или поне от иначе вездесъщия СС (изключвам Ицо, щото той дойде заради мен). Бе майната му, нали се получи страхотно, който пропусна... Е, много е пропуснал. И може би догодина...
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #3 -: 13.04.2009, 09:09:24 »

Как се представиха двете студентки - Бояна и Поли? Между другото за протокола те са специалност Компютърна химия, 4-ти курс.
;-)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #4 -: 13.04.2009, 09:17:38 »

Ами не се класираха за финала, но този път наистина беше адски високо нивото. Всъщност се представиха доста прилично. И ако догодина още се занимават с наука (в някоя магистратура, примерно) и имат желание, може да ги подготвим много по-добре. Сега се обадиха три дни преди събитието, а и аз бях доста зает. Но стартовото им ниво е много добро. Ако догодина се намерят пак така няколко души (не е задължително да са само студенти) и се обадят поне 2-3 седмици предварително, ще ги подготвим така, че да си имаме и представител на ПУ на финала.
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #5 -: 13.04.2009, 09:31:01 »

Бих искала да се пробвам и аз следващата година. За тази не се чувствах достатъчно "навътре в нещата". :blush:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Лаборатория за слава FameLab
« Отговор #6 -: 13.04.2009, 16:57:41 »

Никой от нас не беше "навътре" перди две години. То затова си има и майсторски клас и обучение. А в Обединеното кралство си имат и магистърски програми. Каквато се опитвам да докарам и в ПУ. Та мисълта ми е, че за догодина просто трябва по-отранко да се надъхате и само да проявите желание. А ние тук ще ви подготвим. Има кой да го направи.
Активен
Физически Факултет