argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: С каква оценка се влиза  (Прочетена 5678 пъти)

nashiq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
С каква оценка се влиза
« -: 24.06.2007, 19:09:04 »

Не съм много запознат със схемата затова искам да попитам по запознатите. Каква е вероястността да се влезе със специалноста Информатика във ПУ ако на предварителния е изкарана оценка 4.60
Благодаря...
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #1 -: 24.06.2007, 19:58:16 »

0.000001%
Активен
Too short signature limits.

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #2 -: 25.06.2007, 11:44:04 »

Сигурно ще бала падне и до там, на второ - трето класиране...

Ама ако имаш други варианти, които ти са също по душа - използвай ги.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #3 -: 25.06.2007, 11:54:04 »

мишо ти като кандидатстваше бала падна май до 5.20 на последното класиране
или 5.10 ..
с други думи БАЯ нагоре :)
не е като едно време дето с 4.40 влизаха хората ;)

така че лично според мен гледай да хванеш поне 5 на редовния, иначе за друга специалност ще успееш в ФМИ пак ама за информатика...
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #4 -: 25.06.2007, 11:57:49 »

Не съм много запознат със схемата затова искам да попитам по запознатите. Каква е вероястността да се влезе със специалноста Информатика във ПУ ако на предварителния е изкарана оценка 4.60
Благодаря...

К'во ти пука човек ... влез математика или математика и информатика
и ходи да слушаш спец курсовете по информатика
... ще излезеш по-голям майстор от 90% от спец. Информатика ;)

Peace ;)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

VooDooMaN

  • Гост
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #5 -: 25.06.2007, 12:03:12 »

С тая оценка не виждам какъв майстор ще стане.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #6 -: 25.06.2007, 12:03:58 »

майстор на меча
АНГАР защитавай се ...
Иване мн си лош :)) стига глупости не е важно с каква оценка си влезнал важно е за 4 години какво ще постигнеш.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #7 -: 25.06.2007, 12:18:50 »

Моето лично мнение е, че нещата са взаимосвързани.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #8 -: 25.06.2007, 12:53:38 »

Опитай се да изкараш повече.
С тази оценка нямаш почти никакви шансове за спец Информатика, колкото и да падне бала!

Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #9 -: 25.06.2007, 13:17:24 »

С тая оценка не виждам какъв майстор ще стане.

Моето лично мнение е, че нещата са взаимосвързани.

Аз съм пример за човек, който (преди 6 години) влезе в специалност "информатика" с оценка 4.80 (не се различава много от 4.60). Истината е, че извадих невероятен късмет - четвърто (извънредно) класиране, последен по успех след приемните изпити, но все пак от другата страна на гилотината!

Оценката по математика е показателна само за математическите способности на отделния индивид и то в рамките на кандидат-студентския процес и нищо повече! Има много хора влезли с оценка 5.XX, но не излизат добри информатици или програмисти. За сметка на това има много (наистина много) хора, които завършват специалност "математика", или "математика и информатика", които са добри и най-важното - реализирали се специалисти.

Статистически погледнато VooDooMaN е напълно прав, че с колкото по-ниска оценка влезеш, толкова по-вероятно е да продължиш да се представяш зле и след това, но всяко правило си има и изключения!

nashiq, не се предавай, а пробвай да изкараш по-добра оценка на редовния изпит! Дори да не успееш да запишеш "информатика" винаги можеш да влезеш в друга специалност във ФМИ и да направиш следното:

1) След успешно завършване на първи курс записваш паралелно изучаване на "информатика".

2) След успешно завършване на първи курс се прехвърляш в специалност "информатика".

3) Завършваш каквото те приемат тук във ФМИ и след това записваш "информатическа" магистратура, пак тук или в друг университет. Тежестта на магистратурата е по-голяма от тази на бакалавърската степен, независимо каква бакалавърска дисциплина си изучавал преди това.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #10 -: 25.06.2007, 13:35:31 »

Изключения разбира се винаги има.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #11 -: 25.06.2007, 17:42:12 »

Чета и не вярвам на ушите си  :wink: От на Найден курса знаех един, който беше влезнал от 4-то класиране с 4.40, личното ми мнение е че оценката изобщо не определя бъдещата ти реализация (НО наистина е препорачително тя да бъде висока). Доказателствата са хора приети информатика с над 5.50 да прекъсват още 1-ви курс или изобщо като завършват да не могат да напишат един цикъл. Което само по себе си говори за какво става въпрос. Интересното и е другото как хора които имат на изпита по математика примерно 5.00 и след това да влачат Анализ? За тва има нещото наречено желания имаш ли го можеш и биология да запишеш.
ИЗВОД: Ракията прави човека
« Последна редакция: 25.06.2007, 17:43:52 от Sayos »
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #12 -: 25.06.2007, 17:46:19 »

Чета и не вярвам на ушите си  :wink: От на Найден курса знаех един, който беше влезнал от 4-то класиране с 4.40, личното ми мнение е че оценката изобщо не определя бъдещата ти реализация (НО наистина е препорачително тя да бъде висока). Доказателствата са хора приети информатика с над 5.50 да прекъсват още 1-ви курс или изобщо като завършват да не могат да напишат един цикъл. Което само по себе си говори за какво става въпрос. Интересното и е другото как хора които имат на изпита по математика примерно 5.00 и след това да влачат Анализ? За тва има нещото наречено желания имаш ли го можеш и биология да запишеш.
ИЗВОД: Ракията прави човека

... TRUE!  :rock:

... Мислех да остане отговора само на горния ред .... но ... ето за всички неверующи една история :)
Аз когато кандидатствах влязох спец. Математика - с 3.9 някъде оценка от изпит

Нека продължим с факта, че 1ви курс не завлачих математика като на изпитите не съм преписвал (мое не ми се отдава ама съм тъп и упорит ... все пак и най-големия галфон може да изкара 3 ако се фане и учи!)

Също така края на 1ви курс имах среден успех 5 (след математиките) и успях да се прехвърля информатика.

Средата на втори курс попаднах в отбора по информатика (като реших 1 задача от дадените 3 на състезанието за квалификации за отбора) ... в последствие средната ми успеваемост на състезанията беше добра (на едно състезание нямах решена задача, на всички останали имах по една, а на едно имах 2 решени). Но нека не забравяме, че това е отборен спорт ... ако всеки реши по 1 - 2 задачи в края на състезанието отбора има 5 - 6 от 8 възможни, което не е малко!

В последствие започнах работа като програмист ... и до сега работя като такъв (още ме траят :D ).

Бях никакъв математик. Не бях писал нищо допреди да вляза в университета. До 3ти курс не бях пипал IDE и не бях правил
приложение с Windows Forms.

И в крайна сметка научих 1 нещо ... - лекар се става за 6 години като тряя да си много навътре с химията и биологията преди да почнеш, адвокат - за 5 години като трябва да си много навътре с историята и като цяло да имаш дар слово, пияница - за 1час като тряя да имаш поне 2 бутилки ракия преди да почнеш, програмист - за 3 месеца като не ти трябва нищо друго освен желание и PC.

Поздрави от
         TheBash Master Club

P.S. Естествено ще се радвам да чуя и други мнения
« Последна редакция: 25.06.2007, 18:12:29 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #13 -: 25.06.2007, 18:06:33 »

Специално програмист за 3 месеца трудно се става :)

Е вярно че ще може човек да пише някакъв код, но и ще отнесе доста поздрави към свой роднини от други програмисти които му четат/редактират кода
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #14 -: 25.06.2007, 18:17:31 »

Специално програмист за 3 месеца трудно се става :)

Е вярно че ще може човек да пише някакъв код, но и ще отнесе доста поздрави към свой роднини от други програмисти които му четат/редактират кода

Що ве човек... за 1 месец - синтаксис + структури от данни и набор от стандартни алгоритми (това според мене трябва да се учи заедно ... в смиъсл в началото слаби алгоритми и като свикнат със синтаксиса - яко алгоритми) ... разбира се всеки ден яко учене

За 1 месец - няква технология (основи на .НЕТ например за толкова се минават ... разбира се всеки ден яко учене)

И последния месец братле се правят 2-3 проекта - малки, сбити и красиви с възможно най-много оптимизации които преподавателя е виждал в големи проекти за да свикне пича с идеята как се структурира един проект и какви глезотийки могат да се направят за да може да го преправя лесно

Бази данни не ги броя защото основи на SQL се учат за дни, а системните View-та като ги имаш някъде на лесно не
ти тряят да ги знаеш на изуст....  в смисъл само показваш и ги ползваш в проектите последния месец

Аз така ги виждам нещата принципно ... един Junior Developer за толкова време се прави 3 месеца всеки ден яко работа с него
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #15 -: 25.06.2007, 18:37:29 »

Това и Наков го е казал, не случайно курса му за Junior Developer е 3 месеца, но наистина само яко учене
Активен

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #16 -: 25.06.2007, 18:52:51 »

До някъде съм съгласен с написаното, но и имам няколко забележки.
Дайте да ги обсъдим на по бира за да не става flame :) :beer:


П.П. Може и ракия, мастика, .... и т.н.
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #17 -: 25.06.2007, 20:15:29 »

Приветствам идеята за сбирка с бира/мастика. Имам обаче възражения към написаното от бай Вълчо и Тасков. Значи за ученето е така, наистина може да се мине материала за толкова време, но има един много важен фактор, който примерно на мен ми оказва влияние. Това е улегналостта на знанията. За мен е много трудно да започна нещо ново като технология, ако базовите знания са рехави и неулегнали в главата. Дет се вика мисленето на програмист не може да се изгради за 3 месеца. Да не говорим за мисленето на информатик. Според мен човек без базови познания и базово разбиране за програмирането и информатиката не би могъл да достигне до ниво програмист за 3 месеца. Ако приемем, че човекът има някакъв опит със С или Pascal например, писал е някакви неголеми проекти и има базови познания по алгоритми, аз мисля, че тогава няколко месеца наистина ще са достатъчни за скачане в някоя нова технология като .NET или Java. Не може да решаваме тройни интеграли без да знаем да смятаме добре неопределени интеграли, нали? :) Еми то е долу-горе същата работа. Знанията трябва да улегнат, за да могат да се използват адекватно и с разбиране.

Поздрави,
    Антоний
Активен
Too short signature limits.

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #18 -: 25.06.2007, 22:51:11 »

Ае хора вие вече сте дърти :) като сте влизали до колкото помня май нямаше изпит по информатика и всеки влизаше с математика, затова бала е бил толкова нисък. Последните 2 години е 5,20 на трето класиране :)
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: С каква оценка се влиза
« Отговор #19 -: 26.06.2007, 08:27:57 »

Dendroid е абсолютно прав.

Вие сте дърти :-D

Майтапът на страна, имах предвид бала.

Относно факта за колко време се става програмист, това да го обсъдим на сбирката :) и аз имам какво да кажа. Последно искам да поздравя г-н Чонков за успешното му представяне по Анализ 2. Адски се накефих на примера му с интегралите :)

П.С и стига толкоз извън темата, че ще ни се карат  :wink: аз вече съм се наплашила от триене на теми и мнения  :?

В общият случай, когато човек не се представи добре на даден изпит, това се дължи или на лошата му подготовка, или на липсата на концентрация, или на неточното мислене, или на мързела и т.н.  Не напразно се приемат кандидатстващите с най-високи оценки :)
Представил ли се е добре на приемния изпит, студентът по нататък ще показва същото упорство, труд и постоянство - това е целта на определянето на оценките, да се покаже нивото на знания, на труд и талант, ако щете.

Единици сте вие, които сте се справили и Ники сам казва, с учене. Обаче колко са тези, които не са? Няма да разберете, защото те просто не посещават форума и немогат да дадат мнение.
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu