argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Състезание по математика 2009  (Прочетена 1657 пъти)

pustinqk

  • Гост

Виждам, че има новина за състезание по математика:beer:

Това, което не ми е съвсем ясно е:

1. Ако успеем да решим нещо и искаме да го пратим - може ли това да стане по електронен път - на посочените e-mail-и?

2. Ще се публикуват ли резултатите в интернет?(пише, че ще бъдат обявени на 30 ноември, но се предполага, че става въпрос за най-добре преставилите се)
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re:Състезание по математика 2009
« Отговор #1 -: 16.10.2009, 15:31:42 »

Стана ми интересно как ще се реши задачата с трите равнини. Ако някой намери решението на поне една от трите подточки, нека ми драсне едно личо съобщение и да сподели. Ще съм му признателен!
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re:Състезание по математика 2009
« Отговор #2 -: 19.10.2009, 10:46:18 »

1. Ако успеем да решим нещо и искаме да го пратим - може ли това да стане по електронен път - на посочените e-mail-и?
Ами аз мисля че идеята на e-mail-ите е точно такава - да пращаш по електронен път. Реши задачите и ги прати на мейлите на PDF/DOC/Mathematica/TIFF/PNG/..., ако това се чудиш. Или набираш решението на нещо на което можеш или пишеш на лист и после го снимаш/сканираш и пращаш. Това е  :-)

2. Ще се публикуват ли резултатите в интернет?(пише, че ще бъдат обявени на 30 ноември, но се предполага, че става въпрос за най-добре преставилите се)
Ами според мен щом задачите са публикувани в интернет, то и резултатите не е проблемно да се публикуват там. Мисля че точно така и ще направят.

Успех.
Активен
А.Пенев

pustinqk

  • Гост
Re:Състезание по математика 2009
« Отговор #3 -: 19.10.2009, 19:48:52 »

Благодаря Ви за отговорите, исках да бъда сигурна, че може. Глаголът "предавайте" ме наведе на разни съмнения за предаване наръка.
Определено ще "метна" един PDF за тръпката от участието.  :-)
Активен

pustinqk

  • Гост
Re:Състезание по математика 2009
« Отговор #4 -: 04.12.2009, 22:34:11 »

Ето ги и най-добрите: link
 :bow: :beer:

Кофти баница, че не пуснаха цялото класиране, да си видим и другите резултата. Ама здраве да е, догодина пък дано се сетят.
Активен