argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Педагози, засрамете се!  (Прочетена 2633 пъти)

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Педагози, засрамете се!
« -: 24.06.2010, 09:57:40 »

Цитат
изпита им е др семестър бъди спокойна Smiley програмата им пише Бистрашки значи трябва сега да имат малко е объркана,а Ели др семестър има ме методика на физическото ужас...

Цитат
Леле мале може от бързане да е направила тази грешка. Недей те така 50% сте прави но обаче тя минава пускат я не е виновно момичето,а това че никой не му пука и ни пускат и приемат с 3 в педагогическия така че...

Цитат
Значи и редовната сесия ще е с тея предмети мале ако има ме 2 реферата ужас

Цитат
А кога може да се записва за пробните изпити сигурно след матури те?


Не се ли срамувате от елементарните правописни грешки, които допускате? То неправилно написани думи, неправилно сложени препинателни знаци, а често въобще няма такива... Знаете ли кога се използва главна буква?

Вие сте педагози, трябва да учите децата ни. След като сте неграмотни на какво ще ги учите? Другите Ви колеги, учат ЛААГ, анализи, биохимия, анатомия, различни физики, право, а вие най-елементраните правила за правопис не можете да усвоите. Защо така? На какво ви учат? А въобще учите ли?
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #1 -: 26.06.2010, 13:49:04 »

За съжаление на нищо не ни учат,ситото е много едро вече."Колеги" влизат  с оценка от матури-а тези оценки от матури изкарани по селата(никой да не се обижда) не са равностойни на изпита,който трябва да се покрие,който определя едно минимално ниво.За съжаление  университета бълва кадри на много ниско ниво,и хората които ще учат децата ни на четмо и писмо,не знаят елементарни правила.Да те е страх да си пуснеш детето на училище!Имам приятелка учителка по БЕЛ в средо училище, определено казва, че ще трябва да изпита учителката на детето си, преди да го запише при нея. :bravo: Или ще търсим стари кадри или ще имаме изисквания за поне добро ниво на владеене на българския език,поне един разговор с учителката не е излишен.Иначе 90% от тези колеги няма да работят това, но е плашешто :cry: :roll:
  Добре че не премахнаха българския,оставиха го задължителен,но толкова други предмети са НЕнужни които се учат,а такива елементарни грешки се пропускат,ситото трябва да е много безпощадно още на изпита по говорни и комуникативни способности,още на матурата....За съжаление и аз не претендирам за ниво , с което да мога с гордо вдигната глава да стана учителка,така че не ме е срам да си призная ,че университета бълва неадекватни кадри-страшно е! :-X
Активен

Владислав

  • Гост
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #2 -: 17.07.2010, 09:07:31 »

Форумецо, не си мисли, че правилата в българския са лесни. Мини лекционния курс по СБЕ и др ще си говорим. Тези, пък, които учат ЛААГ, анализ, са мн грамотни. Нали гледам във вашия подфорум какво е, да не говоря за сайтовете и програмите, които пишат. И те ще излезнат висшисти :vomit:.
Веднъж гледах изпитни работи на 3 момичета от този факултет, оценени на 5-ци, в които присъстваха думи като "особеННо", "самочуствие", за пълни и кратки членове да не говорим. :angry:
Аз имам самочувствието на грамотна, защото имах най-добрата кандидатстудентска подготовка по езикова култура и се гордея с нея.
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #3 -: 17.07.2010, 13:55:23 »

Форумецо, не си мисли, че правилата в българския са лесни. Мини лекционния курс по СБЕ и др ще си говорим. Тези, пък, които учат ЛААГ, анализ, са мн грамотни. Нали гледам във вашия подфорум какво е, да не говоря за сайтовете и програмите, които пишат. И те ще излезнат висшисти :vomit:.
Веднъж гледах изпитни работи на 3 момичета от този факултет, оценени на 5-ци, в които присъстваха думи като "особеННо", "самочуствие", за пълни и кратки членове да не говорим. :angry:
Аз имам самочувствието на грамотна, защото имах най-добрата кандидатстудентска подготовка по езикова култура и се гордея с нея.

Не съм от ФМИ, а просто дадох пример как някои учат Анализ, Микробиология, Биохимия, Физика и какво ли не, а педагозите се оплакват от Човекът и природата... За ФМИ можем да си затворим очите. Но това са бъдещи учители. Ако те не могат да пишат грамотно, как децата ни ще могат?


WTF??? Аз имам самочувствието на грамотна - Nick - Владислав???
Активен

svetla asenova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #4 -: 13.08.2010, 20:58:41 »

аз се прикрепям към отговора на Владислав :handshake: :handshake: :handshake:прав е абсолютно много!!!!!!
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #5 -: 14.08.2010, 00:15:36 »

Така и не разбрах какво общо имат математиците с правописа? Ами те най-много да учат децата на математика.

А вие, началните учители, ако не владеете основните правила за правопис на какво ще научите децата ни?

Не стига, че при вас е такъв айляк, ами едни прости правила не можете да научите. Когато се наложи да се готвите за изпит от научна литература на английски ми се обадете вместо да се оплаквате колко е трудно четенето на детски приказки.


Просто искам грамотен педагог да учи децата ни. Толкова ли много искам?
Активен

galka.1403

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #6 -: 18.08.2010, 00:24:12 »

хей колеги от педагогическия какво имате против ФМИ? Дайте да не говорим едни против други!! И ако някой си мисли, че е айляк нека дойде един семестър и да видим на кой му било по лесно. Та ако учите така децата ни Благодаря не желая такива "даскали".
Активен
Не е важно от къде идваш и накъде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя.

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #7 -: 18.08.2010, 02:03:30 »

Така и не разбрах какво общо имат математиците с правописа? Ами те най-много да учат децата на математика.

А, значи математиците правописа не ги касае... :roll: тогава за какво въобще спорим  :yawn:
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #8 -: 21.08.2010, 00:14:23 »

Ще го потретя... Явно има нужда.

Как един НЕГРАМОТЕН учител, който не може да прилага елементарните правописни правила ще научи едно дете на правопис? КАК?
Цитат
матури те?
Как ще научи децата на слято и разделно писане на думи и частици след като самият учител не може?


Разбирам защо се ядосвате на моите коментари (нали сте педагози), но вместо да се ядосвате просто научете 2-3 правила. А и ако не владеете грамотен правопис защо учите тогава? Ясно ли се изказах?
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #9 -: 21.08.2010, 00:38:46 »

хех не всички в педагогическия ще стават даскали, другото което е - да прав си, че има доста неграмотни, но от предното ти изказване се губи смисъла на това което искаше да кажеш всъщност...щом за математиците не са важни правилата, защо за децата да са, като половината от тях ще се занимават с математика, а една част от другата половиан ще станат учители, които ще учат следващите поколеня да стават преподаватели, просто защото на останалите няма да им трябва правописа, тъй като няма да се занимават с езика...затова правилата на правописа са за всички без изключения. Какво значение има матиматик ли си, физик ли си, химик ли си. Нали сме българи тука събрани, всички трябва да говорим правилно!
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #10 -: 21.08.2010, 09:22:02 »

Просто най-фрапиращите грешки съм виждал в педагогическия форум.
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #11 -: 21.08.2010, 17:22:17 »

Просто най-фрапиращите грешки съм виждал в педагогическия форум.

Ами там най -лесно се "влиза"  :-D
Активен

Drako89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • Специална педагогика - 1 курс
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #12 -: 21.08.2010, 20:37:02 »

Просто най-фрапиращите грешки съм виждал в педагогическия форум.

Не смятам, че от форум можеш да разбереш дали група от хора(камоли толкова голяма) са грамотни...
Активен
Самотата прави съзнанието затвор, а теб директор!

alekcandras

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #13 -: 13.09.2010, 12:48:36 »

Масово хора допускат правописни грешки. Даже някои, за които се сещам са педагози в Пловдивски университет. Но това е нещо, което се учи от 1 до 4 клас, след това се наслагва до 8ми, ама то не става само с подмазване на даскалите, иска се и четене... Истината е, че нямаш ли основа, никакъв правопис, братчеее...  :-(
Активен

Drako89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • Специална педагогика - 1 курс
Re:Педагози, засрамете се!
« Отговор #14 -: 20.09.2010, 03:05:03 »

Масово хора допускат правописни грешки. Даже някои, за които се сещам са педагози в Пловдивски университет. Но това е нещо, което се учи от 1 до 4 клас, след това се наслагва до 8ми, ама то не става само с подмазване на даскалите, иска се и четене... Истината е, че нямаш ли основа, никакъв правопис, братчеее...  :-(

Иска се сеучене и се сика интерес, без тях никой няма да се научи, иска се малко нтерес към родното да знаеш езика си, и да искаш да пишеш грамотно, но едва ли някой смята че във форум ще го критикуват как пише, или поне са малко, и аз пиша грешно и неправилно но се опитвам да се поправя и това става с времто но не става чрез форумите естествено...
Активен
Самотата прави съзнанието затвор, а теб директор!