argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Английски език във ФМИ  (Прочетена 2859 пъти)

Muay Thai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Английски език във ФМИ
« -: 27.03.2008, 16:06:39 »

Здравейте,
мисля да кандидатствам в ПУ специалност информатика/редовно, почти съм сигурен, че ще изкарам необходимата оценка за да вляза, притеснява ме единствено факта че се учи английски а там познанията ми са 2.50 по шестобалната. :blush: Знам че е необходим по принцип а за конкретната специалност дори задължителен и смятам да го науча рано или късно,(на уроци ще ходя ако трябва) но докато стане това какво ще правя?В смисъл лекции, изпити и прочие???
Някъкви съвети?
« Последна редакция: 01.04.2008, 12:59:42 от antoniy »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ами сега...!?
« Отговор #1 -: 27.03.2008, 16:51:04 »

Не се вайкай! Ще го научиш - има доста хора, които влизат с ниско ниво по английски.

Ако искаш да си малко повече в час - си учи паралелно от компютърен самоучител и учебници или изкарай едни курс за начинаещи, за да си на нивото на другите, които са учили малко англисйки в училище.

Проблема е не че се учи английски, а че в самата Информатика (включително и за самите предмети, и за работата после) е нужен английски, тъй като повечето продукти (среди за програмиране, операционни системи и др) са на английски както самите те (менюта, диалози, помощна система), така и материалите за тях в Интернет. Именно затова и се учи английски във ФМИ, за да ви подготвим.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: ами сега...!?
« Отговор #2 -: 27.03.2008, 17:08:30 »

Здравейте,
мисля да кандидатствам в ПУ специалност информатика/редовно, почти съм сигурен, че ще изкарам необходимата оценка за да вляза, притеснява ме единствено факта че се учи английски а там познанията ми са 2.50 по шестобалната. :blush: Знам че е необходим по принцип а за конкретната специалност дори задължителен и смятам да го науча рано или късно,(на уроци ще ходя ако трябва) но докато стане това какво ще правя?В смисъл лекции, изпити и прочие???
Някъкви съвети?

За самия учебен материял английски не ти трябва.

Но ако искаш да научиш нещо допълнително всичката литература е на английски. Задължително е да го знаеш. Според мен най-добре е да се запишеш на курс. Часовете по английски в университета няма да те научат на езика (макар че се започва от много ниско ниво).
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: ами сега...!?
« Отговор #3 -: 27.03.2008, 17:44:37 »

Здравейте,
мисля да кандидатствам в ПУ специалност информатика/редовно, почти съм сигурен, че ще изкарам необходимата оценка за да вляза, притеснява ме единствено факта че се учи английски а там познанията ми са 2.50 по шестобалната. :blush: Знам че е необходим по принцип а за конкретната специалност дори задължителен и смятам да го науча рано или късно,(на уроци ще ходя ако трябва) но докато стане това какво ще правя?В смисъл лекции, изпити и прочие???
Някъкви съвети?
Не се притеснявай. В началото според знанията всички ги разделят в 4ри групи. Влизаш в първата или втората група и дори нищо да не знаеш по английски (учил си друг език примерно), ще научиш основите, че и повече, а накрая няма да имаш проблеми със самата оценка.
Активен

Георги Атанасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
  • Георги
Re: ами сега...!?
« Отговор #4 -: 27.03.2008, 18:21:29 »

Английският да не те притеснява. И аз бях като теб, не бях учил английски. Теста, който се прави в началото може да го направиш с познания от обща култура.
Активен

Muay Thai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: ами сега...!?
« Отговор #5 -: 27.03.2008, 19:21:45 »

Благодаря за съветите! :wink:Открих светлината в тунела.Сега остана само да ме приемат и евентуално да запиша някакъв курс по анг. още от сега.
А между другото това "В началото според знанията всички ги разделят в 4ри групи" звучи едва ли не на "тъпи" и "умни" много подтискащо...
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: ами сега...!?
« Отговор #6 -: 27.03.2008, 21:08:21 »

Благодаря за съветите! :wink:Открих светлината в тунела.Сега остана само да ме приемат и евентуално да запиша някакъв курс по анг. още от сега.
А между другото това "В началото според знанията всички ги разделят в 4ри групи" звучи едва ли не на "тъпи" и "умни" много подтискащо...
Всъщност на практика не се учи буквално английски като в гимназия, няма граматика като цяло. Учим информационни технологии, но на английски :) Кофтито беше, че доста от нещата не бяха вярни, щото учебника беше бая назад с технологиите вече. Поне тва правихме "умните". Другите не мога да ти кажа.

П.С. Смени заглавието на темата с нещо по-нормално :)

Успех с кандидаставнето.
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: ами сега...!?
« Отговор #7 -: 27.03.2008, 21:52:06 »

Благодаря за съветите! :wink:Открих светлината в тунела.Сега остана само да ме приемат и евентуално да запиша някакъв курс по анг. още от сега.
А между другото това "В началото според знанията всички ги разделят в 4ри групи" звучи едва ли не на "тъпи" и "умни" много подтискащо...
Всъщност на практика не се учи буквално английски като в гимназия, няма граматика като цяло. Учим информационни технологии, но на английски :) Кофтито беше, че доста от нещата не бяха вярни, щото учебника беше бая назад с технологиите вече. Поне тва правихме "умните". Другите не мога да ти кажа.

П.С. Смени заглавието на темата с нещо по-нормално :)

Успех с кандидаставнето.
В първите две групи се учеше граматика, САМО :-P
А и това разделение на "умни" и "тъпи" е несериозно. 

Активен

Muay Thai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: ами сега...!?
« Отговор #8 -: 27.03.2008, 23:49:06 »

Аха, чатнах! :y: 10х
А колкото до заглавието няма причина да го сменям, най-малкото, защото вече в общи линии всичко ми е ясно (благодарение на Вас ест.).

Поздрави!
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: ами сега...!?
« Отговор #9 -: 28.03.2008, 20:27:23 »

Е не те карам да го сменяш за теб, а за други кандидат-студенти, като видят заглавието ще знаят за кво става дума в темата.
Примерно аз винаги съм откривал супер интересни неща в теми със странни заглавия, а ако някой е не толкова търпелив да чете всичко? :)

В крайна сметка и модера може да се намеси:)
Активен

pitbulldogs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: ами сега...!?
« Отговор #10 -: 29.03.2008, 01:11:45 »

Аха, чатнах! :y: 10х
А колкото до заглавието няма причина да го сменям, най-малкото, защото вече в общи линии всичко ми е ясно (благодарение на Вас ест.).

Поздрави!

Къде тренираш пич? (ако тренираш де)
Активен
"Говорим за дълбока борбеност когато волята за победа подтиска природно заложения инстинкт за самосъхранение" ..

Muay Thai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: ами сега...!?
« Отговор #11 -: 29.03.2008, 11:19:38 »

Еми преди тренирах Kyokushin до ул. "Младешка" стадиона(забравих кака се казва стадиона),но за кратко защото ми се наложи операция на пръста още тогава исках Muay Thai, но не намерих а в последствие разбрах че има но вече беше късно сега също имам СУПЕР голямо желание да започна Muay Thai ако евентуално тренираш някъде...къде?А ако не, но имаш желание пак добре може да ходи заедно ако искаш ест.

ПП. Дано никoй не възрази, че модифицирахме темата, сори ако има нещо!
« Последна редакция: 29.03.2008, 11:53:42 от Muay Thai »
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: ами сега...!?
« Отговор #12 -: 29.03.2008, 13:36:51 »

Благодаря за съветите! :wink:Открих светлината в тунела.Сега остана само да ме приемат и евентуално да запиша някакъв курс по анг. още от сега.
А между другото това "В началото според знанията всички ги разделят в 4ри групи" звучи едва ли не на "тъпи" и "умни" много подтискащо...
Всъщност на практика не се учи буквално английски като в гимназия, няма граматика като цяло. Учим информационни технологии, но на английски :) Кофтито беше, че доста от нещата не бяха вярни, щото учебника беше бая назад с технологиите вече. Поне тва правихме "умните". Другите не мога да ти кажа.

П.С. Смени заглавието на темата с нещо по-нормално :)

Успех с кандидаставнето.
Но все пак не трябва да забравяш и Боб и неговото уникално семейство Бисквиткови! :-D
Иначе разделението не е на умни и тъпи, а на A, B, C и D групи. D са най-прецакани :haha:
Активен
Everybody Lies.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: ами сега...!?
« Отговор #13 -: 29.03.2008, 15:26:04 »

<оfftopic> улицата е "МладеЖка", защото се пише младеж, противно на вярването, че е с "ш" </offtopic> Ако искаш просто да учиш във ФМИ, английски не ти трябва. Ако искаш да се занимаваш с програмиране, просто нямаш друг избор, освен да го научиш  :wink:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

pitbulldogs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: ами сега...!?
« Отговор #14 -: 01.04.2008, 12:43:37 »

Еми преди тренирах Kyokushin до ул. "Младешка" стадиона(забравих кака се казва стадиона),но за кратко защото ми се наложи операция на пръста още тогава исках Muay Thai, но не намерих а в последствие разбрах че има но вече беше късно сега също имам СУПЕР голямо желание да започна Muay Thai ако евентуално тренираш някъде...къде?А ако не, но имаш желание пак добре може да ходи заедно ако искаш ест.

ПП. Дано никoй не възрази, че модифицирахме темата, сори ако има нещо!


Тренирам да.. Малко си на възраст вече, но Kyokushin-а е добра основа и спокойно мошеш да започнеш тренировки.. Моята зала е на лаута и сме най-добрия клуб в Пловдив с най-добрия треньор.. Ако имаш интерес пиши на лични и ще се разберем..
« Последна редакция: 01.04.2008, 12:47:08 от pitbulldogs »
Активен
"Говорим за дълбока борбеност когато волята за победа подтиска природно заложения инстинкт за самосъхранение" ..