argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Макроикономически анализ...  (Прочетена 35747 пъти)

Valentinaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #20 -: 16.02.2009, 16:25:20 »

Здравейте колеги, на мен се падна 4 зад. на 347 стр., някой ако може да ми помогне относно решаването, моля да ми пише
Активен

mucka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #21 -: 16.02.2009, 18:31:38 »

Здравейте колеги, и аз съм в затруднение имам 10 задача на страница 102, реших я но не мога да извадя изводите, ако на някой му се е паднала същата задача моля пишете ми! Трябват ми само изводите! Много ще съм ви благодарна! :bow:
Активен

Barca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Free Knowledge Base
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #22 -: 16.02.2009, 21:38:58 »

Колеги, имам 3 въпроса и се надявам някой да може да ми помогне:
1) Мислите ли че трябва да четем (да си купуваме) учебника на Тонкова или записките са достатъчни;
2) На някой падна ли му се зад 3. стр. 512? Понеже не съм си купил учебника искам да попитам дали знаете някъде в интернет дали има задачите написани/сканирани?
3) Разбрахте ли в крайна сметка изпита дали ще е тест или не?
Благодаря  :bow:

Здрасти и на мен се падна същата задача и току що си купих учебника, задачата е доста дълга и такива не сме решавали по време на лекциите. За сега нямям идея как ще се реши.
Условие:
Като се приемат следните обозначения, да се приложи моделът на потреблението, спестяването и използването на пожизнения доход на Франко Модиляни...
.....изпратиш на k.garkova@abv.bg

hapyer, днес си взех учебника и започнах да го чета. Опитвам се да намеря къде пише за въпросния Модиляни (в съдържанието го няма), ако намериш на коя страница е, ще се радвам да споделиш. Ако аз го намеря ще ти кажа.
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #23 -: 16.02.2009, 21:51:22 »

Здравейте колеги,
На някой падна ли му се зад. 5/516 или 7/518.
Ако има такъв нека да обменим  идейки :roll:
И още нещо  - Какво е еднофакторен модел на Кейнс - едно и също ли е с опростения модел на Кейнс.
Много ще съм благодарна на съдействие :roll:
Активен

Barca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Free Knowledge Base
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #24 -: 16.02.2009, 21:55:14 »

Колеги, имам 3 въпроса и се надявам някой да може да ми помогне:
1) Мислите ли че трябва да четем (да си купуваме) учебника на Тонкова или записките са достатъчни;
2) На някой падна ли му се зад 3. стр. 512? Понеже не съм си купил учебника искам да попитам дали знаете някъде в интернет дали има задачите написани/сканирани?
3) Разбрахте ли в крайна сметка изпита дали ще е тест или не?
Благодаря  :bow:

Здрасти и на мен се падна същата задача и току що си купих учебника, задачата е доста дълга и такива не сме решавали по време на лекциите. За сега нямям идея как ще се реши.
Условие:
Като се приемат следните обозначения, да се приложи моделът на потреблението, спестяването и използването на пожизнения доход на Франко Модиляни...
.....изпратиш на k.garkova@abv.bg

hapyer, днес си взех учебника и започнах да го чета. Опитвам се да намеря къде пише за въпросния Модиляни (в съдържанието го няма), ако намериш на коя страница е, ще се радвам да споделиш. Ако аз го намеря ще ти кажа.


Намерих го този Модиляни - стр 31-36.  8-)
Активен

Floran85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Задачи по макроикономически анализ
« Отговор #25 -: 17.02.2009, 13:30:48 »

Колеги, моля ако някой има да решена задача 7 на стр.518 да ми пише на jouvisna1985@abv.bg
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Задачи по макроикономически анализ
« Отговор #26 -: 17.02.2009, 13:38:06 »

Не беше нужно да създаваш нова тема, задачите се обсъждат в тази https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?PHPSESSID=3d985a6d7be2364f3ff669ec630f9258&topic=9329.0
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

son4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #27 -: 17.02.2009, 17:14:00 »

Колеги, моля ако има някой зад 7.стр.518 да ми пише на sonia.1986@abv.bg
Активен

mulambo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #28 -: 17.02.2009, 21:53:55 »

Колеги, на мен ми поставиха задача номер 2 на стр. 455. някой има ли същото наказание като мен? ако да пишете ми на lazarov_sm@mail.bg да се мъчим заедно...
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #29 -: 17.02.2009, 23:35:16 »

Здравейте колеги, на мен се падна 4 зад. на 347 стр., някой ако може да ми помогне относно решаването, моля да ми пише
Кажи си мейл или скайп
Активен

di84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #30 -: 18.02.2009, 08:47:37 »

Здравейтe, колеги! Нека ако някой има задача 1 на стр. 393 и зад. 2 на стр. 394 да ми пише на di84@mail.bg :-(
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #31 -: 18.02.2009, 10:41:10 »

Здравейте колеги,
първо искам да отбележа, че противно на всеобщото мнение, че проф. Тонкова е страшничка, днес лично се убедих, че е много разбрана, отзивчива и е готова да окаже помощ относно дисциплината, на всеки който прояви интерес и я потърси.
Поради някои неяснотии, които имах по задачките, снощи и написах мейл със съответните проблеми и още тази сутрин получих отговор с достатъчно разяснения, за да успея да си реша задачките! :D
Предоставям и на вашето внимание нейния отговор и се надявам да ви е полезен:
1. зад.6/стр.517 - Няма разлика м/у опростен и еднофакторен модел на Кейнс
2. зад.5/стр.516 - За да се реши задачката от подусловие 3 нататък е необходима технологична матрица - да се използва матрицата на стр.351 от учебника
3. зад.7/стр.518 - Да се използват получените данни за прогнозен минимален и максимален БП през Т+1 година от зад.6/стр.517
4. зад.2/стр.244 -тук се работи с ефективността на РС и накрая, за да се намери У се приема хипотеза за числеността на заетите


Проф.Тонкова, ако четете това, искрено Ви поздравявам за отзивчивостта и Ви благодаря :D

А на колегите, които имат тези задачки, пожелавам успех и се надявам написаното да ви е било полезно!
Активен

eftelya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #32 -: 18.02.2009, 11:01:03 »

Здравейте колеги , ако някой има да решава задача 10 от стр. 521  да пише, ще съм много благодарна, аз я почнах , но нещо не ми са ясни някои неща  :s:
Активен

atom4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #33 -: 18.02.2009, 11:47:54 »

Искрени благодарности за Снайперчето  :bow:


Здравейте колеги,
първо искам да отбележа, че противно на всеобщото мнение, че проф. Тонкова е страшничка, днес лично се убедих, че е много разбрана, отзивчива и е готова да окаже помощ относно дисциплината, на всеки който прояви интерес и я потърси.
Поради някои неяснотии, които имах по задачките, снощи и написах мейл със съответните проблеми и още тази сутрин получих отговор с достатъчно разяснения, за да успея да си реша задачките! :D
Предоставям и на вашето внимание нейния отговор и се надявам да ви е полезен:
1. зад.6/стр.517 - Няма разлика м/у опростен и еднофакторен модел на Кейнс
2. зад.5/стр.516 - За да се реши задачката от подусловие 3 нататък е необходима технологична матрица - да се използва матрицата на стр.351 от учебника
3. зад.7/стр.518 - Да се използват получените данни за прогнозен минимален и максимален БП през Т+1 година от зад.6/стр.517
4. зад.2/стр.244 -тук се работи с ефективността на РС и накрая, за да се намери У се приема хипотеза за числеността на заетите


Проф.Тонкова, ако четете това, искрено Ви поздравявам за отзивчивостта и Ви благодаря :D

А на колегите, които имат тези задачки, пожелавам успех и се надявам написаното да ви е било полезно!
Активен

Zoy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #34 -: 18.02.2009, 12:49:35 »

здравейте аз имам проблем със задача 12 стр. 524. Някои има ли тази задача за да си съдействаме. майла ми е zoy_r@mail.bg. всякакъв вид помощ ми е от полза. Балгодаря
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #35 -: 18.02.2009, 16:58:07 »

Задача 12 я решавахме последния ден на лекциите, но не мога да ти помогна защото си ги забравих в залата.
Може да питаш някои от колегите икономисти, защото тя спомена, че даже не променя цифрите и на който се е паднала е извадил голям късмет.
Активен

Floran85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #36 -: 18.02.2009, 17:10:28 »

Моля помогнете за задача 7 на  518 стр. Как БП да го дезагрегирам по сектори  :-(
Активен

jiji

  • Гост
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #37 -: 18.02.2009, 17:34:16 »

Zoy, аз също имам задача 12 на стр.524, но при мен ми е задала малка промяна в условието и все пак решението ще е идентично...Моля ако някой намери решението на тази задача или тази последна лекция да я прати и на мен!!! Много ще съм ви благодарна за помощта ...tonnyka@abv.bg
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #38 -: 18.02.2009, 21:04:58 »

Моля помогнете за задача 7 на  518 стр. Как БП да го дезагрегирам по сектори  :-(
От задача 6 се определят минималните и максимални стойности на БВП /моятя курсовя задача е 6 - получила съм
Yt+1(min)   =   Yt + ΔYt+1(min)      =   36500+9562,50   =   46062,5
Yt+1(max)   =   Yt + ΔYt+1(max)      =   36500+11772,5   =   48272,5/

Определяш У1,2,3,4 съответно като % от тези числа /мисля че трябва да се съставят 4 таблици - с първите % при минимум и при максимум и с вторите % при минимум и при максимум/ и от там нататък си намираш Х чрез матрица В и стойностите по сектори от матрица А. Изводи според мен трябва да се правят при съпоставки на четирите таблици.
Успех!

П.С. Някой ако евентуално има лекции по иконометрия и не му е проблем да ми ги прати, ще съм ужасно благодарна :roll:
Активен

snaiper4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Макроикономически анализ...
« Отговор #39 -: 18.02.2009, 21:18:43 »

А евентуално някой да има задача 3 на страница 458. Подобни задачки не сме решавали на лекциите и ако някой я е решил моля да ме светне каква точно е процедурата.
Активен