argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Free Book за Java - Въведение в програмирането с Java  (Прочетена 7877 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Тъй като знам че вероятно много студенти тук са я пропуснали:
http://academy.devbg.org/books/intro-java/
Наков и колектив са публикували за сега все още не финалната версия на книгата Въведение в програмирането с Java.
В написването на книгата има участвали и бивши студенти на ФМИ Пловидив.

Идеята на книгата е да е за начинаещи, а не както бяха .Net книгите.



Смята се в бъдеще да се напише подобна книга и за .нет


по мое мнение книжката е супер поне главата за дървета и графи ме накефи :) еи я нея:
http://introjavabook.googlecode.com/svn/trunk/book-as-html/Chapter17.html


Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!

Благодаря, че я пусна тук. Тъкмо си търсех какво да чета.
На тази тема, няма да е лошо и една избираема за пролетния триместър по Java, като за начинаещи :) 100% ще има интерес :)
Активен
Everybody Lies.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

хаха ами намери кой да го води :)
макар че така и така ще работите като java-ри почти е сигурно да кажем на 70% така че все ще научиш Java :) няма каде да ходиш
Активен

Владислав

  • Гост

На тази тема, няма да е лошо и една избираема за пролетния триместър по Java, като за начинаещи :) 100% ще има интерес :)

Аз чух, че ще има такава!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Така и така ще работят като Джавари - ех, мечтииии!  :evil:
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Така и така ще работят като Джавари - ех, мечтииии!  :evil:
ем така си е това е реалността най много обяви за работа има за java да кажем на 2ро място за .NET
не говоря за София само. Така че какво казах ?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Така и така ще работят като Джавари - ех, мечтииии!  :evil:
ем така си е това е реалността най много обяви за работа има за java да кажем на 2ро място за .NET
не говоря за София само. Така че какво казах ?

Ами като не говориш за София само, сега гледам обявите за Пловдив. Погледни и ти какъв процент са обявите за търсене на php програмисти и на java програмисти. Явно ще се изненадаш от резултите, имайки предвид горното ти мнение. :)
Активен
Too short signature limits.

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions

Така и така ще работят като Джавари - ех, мечтииии!  :evil:
Енков, погледни го от добрата страна - така и така е някакво познание за един от най-комерсиалните езици. Добър старт ако след това ще учиш и по-екзотични такива, добра база за сравнения и основа за надграждане :)
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!

Аз чух, че ще има такава!
То и за миналата година така се говореше...
Някой даже беше обещал ..... Найдене.... :roll:
Активен
Everybody Lies.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ех, ама сте докачливи, джаваритеееее!

Книгата е перфектна и дори си е изобщо учебник по програмиране и може да се ползва от работещи с други езици, понеже алгоритмите, идеите, стъпките и начините за решаване са дадени подробно и не са обвързани с framework.

Найденчо, търсят се работници - програмисти, не Джавари! Добрият програмист, знаещ алгоритмите, имащ опит в решаване на задачи, работил с клиенти, работил в екип - минава от езика Х на езика Джава бързичко и това го знаеш и ти! Обратното е по-трудничко, според мен!

За да бъда отново гаден - ето кво се търси в Пловдив:

  Позиция Компания Град
  TECHNICAL CONSULTANT B-to-B - PLOVDIV / Ref. B2B bj / Зеебургер Информатик ЕООД Пловдив
 
  .NET ПРОГРАМИСТИ BulworkFirst IT/ ITES Recruitment Agency Пловдив
 
  DELPHI ПРОГРАМИСТИ  BulworkFirst IT/ ITES Recruitment Agency Пловдив
 
  КАСАПИ, ТРАНЖОРИ, ОБЕЗКОСТИТЕЛИ Уърк Съпорт Пловдив
 
ГЛАВЕН ГОТВАЧ И ПОМ.ГОТВАЧИ  НАПП Мираж Консулт - Пловдив Пловдив
 
РЪКОВОДИТЕЛ ТЕХНИЧЕСКА ДЕЙНОСТ НАПП Мираж Консулт - Пловдив Пловдив



ХАЙДЕ ДА СТАВАМЕ КАСАПИ!!!
« Последна редакция: 12.02.2009, 10:19:00 от Светослав Енков »
Активен

Kas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46

Да не разводняваме темата! Книгата е много добра. Аз също я препоръчвам на всеки, който е решил да се занимава с езика Java.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Enkov : да идеята на книгата е да е за основите,а не в часттност само за java. Колкото до на учаването на това и онова да кажем че не ми се спори.
Alice_in_Wonderland : от миналата година съм в софия ако искаш да ти преподавам Java може да се запишеш в НАРС :Д хаха
cipher и Енков : не е важно колко обяви има а колко програмисти има в момента който работят като javari защото фирма X може и една обява да има ама да търси 10 човека и да работят в момента 200 апак фирма Z (ПХП-аджии) може да са 3ма човека и да имат 10 различни обяви за още 3ма нали ? И не ми показвайте някви странни сайтове където почти никоя фирма няма обяви.
факт в проксиад почнаха работа миналата година поне 15 човека в пловдив от който през обява колко ? 2ма ? почти всеки беше през мен или булуорк.
В първата фирма в която работих няма да казвам коя е вероятно всеки знае обява никога не се е пускала хората винаги се препоръчваха там работят 10тина бивши и настоящи студенти на ФМИ пак Java-ри
в Верео работят отново доста студенти който започнаха благодарение на Иван Енев невярвам да е имало обява

Та истината е тук
http://www.indeed.com/jobtrends?q=java%2C+c%23%2C+c%2B%2B%2C+ruby%2C+visual+basic%2Cdelphi%2Cphp&l=
« Последна редакция: 12.02.2009, 23:32:16 от JOKe »
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!

^^ Still doesn't counts. A promise is a promise.
Активен
Everybody Lies.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

както казах http://academy.devbg.org/training/courses-core/core-java-developer/ заповядай ще бъдеш обучена като млад javar.
Активен

MV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

хаха ами намери кой да го води :)
макар че така и така ще работите като java-ри почти е сигурно да кажем на 70% така че все ще научиш Java :) няма каде да ходиш

Абе що не ми каза преди 15 години? Вместо да хода на училище, да уча разни скучни и безпотребни математики, биологии, географии, природознание, писане, четене... вместо да науча една джава и да превзема Майкрософт барабар със Сън.

Само джава, джава, джава, джава, джава, джава, джава. Кво толкова има в тая джава освен бавнодействие и платформена независимост ?
Активен
FMI-Female Mind Intruders

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!

както казах http://academy.devbg.org/training/courses-core/core-java-developer/ заповядай ще бъдеш обучена като млад javar.
Мерси съм. Ще си търся късмета някъде извън София...
Активен
Everybody Lies.

Nuwiel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Не мога да разбера защо го наливате момчето, че "промотира"  Java :) Нека повечето хора да избират Java  :> Така за нас останалите (C#, Delphi, PHP) програмисти ще има повече работни места  и по-качествени работни места , които да избираме :)))

По темата,  книгата изглежда добре ;) Все още съм на въведението, но въпреки че не програмирам на  Java мисля да я прочета през свободното време.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

хаха ами намери кой да го води :)
макар че така и така ще работите като java-ри почти е сигурно да кажем на 70% така че все ще научиш Java :) няма каде да ходиш

Абе що не ми каза преди 15 години? Вместо да хода на училище, да уча разни скучни и безпотребни математики, биологии, географии, природознание, писане, четене... вместо да науча една джава и да превзема Майкрософт барабар със Сън.

Само джава, джава, джава, джава, джава, джава, джава. Кво толкова има в тая джава освен бавнодействие и платформена независимост ?
е па не ти казах преди 15 години оти и аз не знаех иначе и аз да сам заебал ебах ги биологиите и георграфиите има си хора и за онова има си хора и за Джава :)

ако те кефи биологията и географията пускай книги за тях аз пускам за Java оти е ФМИ батка капиш ?

колкото до глупости не ми се спори пак :)
Активен

MV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

хаха ами намери кой да го води :)
макар че така и така ще работите като java-ри почти е сигурно да кажем на 70% така че все ще научиш Java :) няма каде да ходиш

Абе що не ми каза преди 15 години? Вместо да хода на училище, да уча разни скучни и безпотребни математики, биологии, географии, природознание, писане, четене... вместо да науча една джава и да превзема Майкрософт барабар със Сън.

Само джава, джава, джава, джава, джава, джава, джава. Кво толкова има в тая джава освен бавнодействие и платформена независимост ?
е па не ти казах преди 15 години оти и аз не знаех иначе и аз да сам заебал ебах ги биологиите и георграфиите има си хора и за онова има си хора и за Джава :)

ако те кефи биологията и географията пускай книги за тях аз пускам за Java оти е ФМИ батка капиш ?

колкото до глупости не ми се спори пак :)



http://deathmatch.data.bg/p/files

Стигат ли ти? Или да давам още ?
Активен
FMI-Female Mind Intruders

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

хаха ами намери кой да го води :)
макар че така и така ще работите като java-ри почти е сигурно да кажем на 70% така че все ще научиш Java :) няма каде да ходиш

Абе що не ми каза преди 15 години? Вместо да хода на училище, да уча разни скучни и безпотребни математики, биологии, географии, природознание, писане, четене... вместо да науча една джава и да превзема Майкрософт барабар със Сън.

Само джава, джава, джава, джава, джава, джава, джава. Кво толкова има в тая джава освен бавнодействие и платформена независимост ?
е па не ти казах преди 15 години оти и аз не знаех иначе и аз да сам заебал ебах ги биологиите и георграфиите има си хора и за онова има си хора и за Джава :)

ако те кефи биологията и географията пускай книги за тях аз пускам за Java оти е ФМИ батка капиш ?

колкото до глупости не ми се спори пак :)



http://deathmatch.data.bg/p/files

Стигат ли ти? Или да давам още ?
а бе за география и биология не вижда ама и май ми изглеждат някви нелегални така че няма да ги дърпам тъй като нямам право :)
Активен