argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: На какво ниво е икономиката в ПУ?  (Прочетена 3308 пъти)

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Искам да кандидатствам икономика в ПУ, но не съм сигурна дали нивото е добро? Може ли да се сравнява с това в УНСС и Свищов? Какво е вашето мнение? Благодаря предварително :)
Активен

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #1 -: 21.09.2009, 14:29:31 »

Доколкото съм чувал икономическите специалности са най-слабата част на университета.
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #2 -: 21.09.2009, 17:06:55 »

Не знам защо битува тази оценка за икономически факултет, но противно на нея професионалните направлния по икономика на ПУ са акредитиирани с оценка Мн.добра (максималната), важаща до 2013г.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #3 -: 21.09.2009, 18:54:51 »

Не знам защо битува тази оценка за икономически факултет, но противно на нея професионалните направлния по икономика на ПУ са акредитиирани с оценка Мн.добра (максималната), важаща до 2013г.
Не мисля,че акридитацията има някакво знаечие.
Фирмите в Б-я търсят най-вече хора завършили 1 УНСС 2 СА Свищов 3 ИУ ВАРНА 4 СУ 5 НБУ
ПУ е силен на други места-природните науки(Химия,Физика,Биология),фиологиите,правото,и математиката и информатиката естествено 8-)

п.п elisavetastaneva ,най-добре питай директно във форима на ФИСН
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #4 -: 21.09.2009, 19:58:50 »

Преди време бях говорил с колега от маркетинг и той ми каза, че било много лабаво във ФИСН. Не мога да кажа със сигурност как е положението.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #5 -: 21.09.2009, 20:50:02 »

За хората, които пишат в темата, а не са от икономическия факултет - не си правете труда! Не можете да дадете обективна оценка, ако не учите във ФИСН, както аз не мога да дам оценка за химическия или биологическия факултет например!
Относно нивото на факултета мога да кажа, че е добро. Винаги може да е по-добре разбира се, но все пак факултета е престижен и създава добри кадри! За това, от кой университет се търсят предимно хора е ясно, че УНСС и Свищов са на лидерските места, но не толкова, защото нивото им е по-високо, а защото са университети с история и са си създали име, докато ФИСН е сравнително млад факултет. Това е моето мнение и като част от ФИСН не съжалявам нито за миг, че съм го избрал пред УНСС или Свищов!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #6 -: 21.09.2009, 22:20:36 »

За хората, които пишат в темата, а не са от икономическия факултет - не си правете труда! Не можете да дадете обективна оценка, ако не учите във ФИСН, както аз не мога да дам оценка за химическия или биологическия факултет например!
Относно нивото на факултета мога да кажа, че е добро. Винаги може да е по-добре разбира се, но все пак факултета е престижен и създава добри кадри! За това, от кой университет се търсят предимно хора е ясно, че УНСС и Свищов са на лидерските места, но не толкова, защото нивото им е по-високо, а защото са университети с история и са си създали име, докато ФИСН е сравнително млад факултет. Това е моето мнение и като част от ФИСН не съжалявам нито за миг, че съм го избрал пред УНСС или Свищов!
Ми аз не давам оценки,просто казах какво знам .
Иначе за УНСС и Свищов си доста прав ,според мен,особено за първият :wink:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #7 -: 21.09.2009, 22:25:51 »

Ми аз не давам оценки,просто казах какво знам .
Иначе за УНСС и Свищов си доста прав ,според мен,особено за първият :wink:
Еми то УНСС вече е влязло в митологията с легендите, които се носят за него, но както казваше един приятел, който учи там: "В УНСС само кучетата не си взимат изпитите, защото не могат да прескочат стената!". Повече няма да коментирам!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #8 -: 22.09.2009, 09:10:21 »


Не мисля,че акридитацията има някакво знаечие.
Фирмите в Б-я търсят най-вече хора завършили 1 УНСС 2 СА Свищов 3 ИУ ВАРНА 4 СУ 5 НБУ
ПУ е силен на други места-природните науки(Химия,Физика,Биология),фиологиите,правото,и математиката и информатиката естествено 8-)

п.п elisavetastaneva ,най-добре питай директно във форима на ФИСН

ОК, ама на какъв критерий да стъпим тогава за това какво е нивото в някой факултет.Аз познам човек, който се яви на конкурс за управител на ТД, като той беше единствения завършил ПУ(другите бяха завършили Свищов) и го спечели.
Въобще мисля си, че одавна свърши времето, в което завършването на определен университет е критерий за някаква преднина при намирането на работа.
Иначе аз съм далече от икономиката и не съм от този факултет.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #9 -: 22.09.2009, 17:11:21 »

Аз мисля, че зависи от самия човек как ще се реализира след като е завършил, защото това дали си учил и завършил в някои по-престижен университет не ти осигурява задължително бляскаво бъдеще. Въпроса е в това, че аз искам да уча икономика, но не в София или някъде другаде, а именно в Пловдив и затова просто събирам мнения  :-)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #10 -: 22.09.2009, 17:31:29 »

Аз мисля, че зависи от самия човек как ще се реализира след като е завършил, защото това дали си учил и завършил в някои по-престижен университет не ти осигурява задължително бляскаво бъдеще. Въпроса е в това, че аз искам да уча икономика, но не в София или някъде другаде, а именно в Пловдив и затова просто събирам мнения  :-)
Много добре казано! Всичко зависи от самите нас, така че важното е да се борим! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!