argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дати за поправителна сесия  (Прочетена 6179 пъти)

valter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Чудя се дали все пак някой в този университет няма да се замисли за студентите, които също ходят на работа и да обяви дати за изпитите по- навреме. Поне веднъж. все пак ние плащаме заплатите на преподаватели и което по- важно благодарение на магистрите се издържа този т.нар. университет. Не е нормално да обявиш датите два дена преди началото на сесията. И отново съм сигурен, че някой преподавател ще си сложи изпитите през седмицата. Толкова ли не се сещат, че ние записваме тези магистратури за да можем да ходим на работа. В техен интерес е поне малко да мислят и за нас. Вземате си ни паричките и се държите нагло, не е достойно. Университетския преподавател у нас малко прилича на политиците ни.
Активен

valter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #1 -: 20.08.2008, 08:58:27 »

И още нещо, не е лошо ако някои от ръководството или инспекторки се включват във форума и дават обяснения, ако на някого му пука.  Така малко става "кучето си лае кервана си върви". Точно от едно такова безхаберие Майка България е в такова положение.
Активен

Катя - Международна търговия

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #2 -: 21.08.2008, 13:12:10 »

И още нещо, не е лошо ако някои от ръководството или инспекторки се включват във форума и дават обяснения, ако на някого му пука.  Така малко става "кучето си лае кервана си върви". Точно от едно такова безхаберие Майка България е в такова положение.

Такаааа... Не знам доколко сте информиран колега, но повечето кадърни кадри на ПУ не знаят що е то електронна поща и за какво служи туй нящу. Вие за форум питате... Боже...
Освен това една мила инспекторка каза: "Не ми пращайте нищо на пощата! Ако има нещо, ще го изтрия!". Ей тъй, за Ваша информация го пиша.
Във връзка с датите за поправителните изпити и моето леко вмятане, че на 20.08.2008 няма никаква информация относно започващата на 1.09.2008 поправителна сесия, получих пуфтене и леко приповдигнато: "Не знам! И аз не знам! Знаете по кво имате изпити, почвайте да четете!" (добре, че ми каза женицата, иначе аз как щях да се сетя  :? ).
Не знам колко "стаж" имате в ПУ, аз и бакалавърската я карах тука. То не бяха объркани дати, объркани заниятия, липса на зали... Защо записах пак тука? А де!
Няма оправия колега, има само преместване в друг университет  :wink:
Активен

donna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #3 -: 26.08.2008, 13:30:11 »

Безобразие!!!До кога ще продължава това отношение на инспекторките към студентите. Едва ли има друг университет, в който няма  изнесени дати за поправителна сесия 5 дни преди да започне.....Вчера  реших да попитам по телефона, но естествено с типично изнервения тон ми се отговори: "Проверявайте в сайта".   :D
Ако някой знае нещо повече, се надявам да пише.
Активен

Катя - Международна търговия

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #4 -: 26.08.2008, 16:21:59 »

Колеги, има изнесен график за поправителната сесия. Разбира се, преподавателите са се "съобразили" с нас и повечето изпити за в работни дни и в работно време. Вижте сами:
http://fisn.uni-plovdiv.bg/likvid.htm
Активен

valter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #5 -: 26.08.2008, 17:06:27 »

Не само, че изпитите са през седмицата, макар да сме записали съботно- неделно обучение, но и има изпити в един и същ ден. Поне да се сетят да пишат изпитите в различни часове на деня. Скапана работа в това ПУ. Даскалчетата направо ни се подиграват. Плащаш им и те правят на идиот. А МОН им вдига заплатите и им обещава още. Хорицата си лапат парички, трупат часове и хич не им пука. Това е подсъдно. В една по- конкурентна среда тези академични величия да са умрели от глад.Такава скоро у нас няма да има, те го знаят и си развяват байрака. Скапана работа, това е.
Активен

Cayenne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • ЛуД
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #6 -: 26.08.2008, 17:30:30 »

в този линк който сте дали има изпитите на всички специалности без Маркетинг  :-) Някой знае ли къде мога да видя кога са изпитите на специалност Маркетинг ??
Активен

Aleks

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: Дати за поправителна сесия
« Отговор #7 -: 29.08.2008, 10:21:00 »

За пореден път съм "впечатлена" от организацията на ПУ! Два изпита в един ден и един и същ час! Страхотно, оставаше и залата да е същата,но все още нямам клонинг, предполагам, че искат да ни поставят в положението на шизофрениците или да покажам астрални умения. И трите неща не ги умея. Явно в "школата" съм пропуснала тези магически лекции.

Но няма да се учудя ако се окаже "техническа грешка", за която инспекторката мило ще ми отговори "Ми не знам, оправяй се сама, търси и говори с преподавателите за някаква дата", при което аз ще ахна от невероятния съвет.  :D Това не ми се случва за първи път, става така, че за поправка аз трябва като търговец "в храма" да се договарям. Тейк ит изи ...
Активен

Bandulu_Dawta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #8 -: 29.08.2010, 18:15:33 »

tozi link ne se otvarq! i sega kak mogat da se vidqt tezi dati??????????????
Активен

ivva7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #9 -: 29.08.2010, 21:45:31 »

Все още има изпити без обявени дати за поправка, специално тези, които мен ме интересуват-Счетоводен анали и Стандарти при доц.Велков все още са без дати, а другия изпит който ме засяга пряко, няма зала и час, а датата му е 02.09 - много весело нали.
Направо съм "очарована" от организацията в ПУ.
Активен

vierra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #10 -: 29.08.2010, 23:23:24 »

И аз бях доста изненадана от това  че изпитите ще са през седмицата. Доста необмислен ход, все пак повечето от нас са на работа. При мен положението с отсъствията е досто сложно и не знам какви маневри ще трябва да правя, за да се явя на двете си поправки. За едната дори все още няма дата, така че човек и план не може да си направи.

А не знам какво да кажа за колегите , които дори имат изпит на националния празник 6-ти септември. Абсурдността в ПУ-то просто няма граници. Нямам търпение да приключа всякакъв тип отношения с тази пародийна институция.
Активен

kanara

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Аз съм Сашо Диков
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #11 -: 30.08.2010, 04:29:45 »

Дата, ай как да е, ще се преглътне, че я дават малко по-късно, но проблема с това, че не си знаем оценките от поправките от юли също не е за подценяване.  :-D :-D
Е, дори и малко излишно учене няма да ни дойде зле.
Активен
Напред Канари!

ivva7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #12 -: 31.08.2010, 11:48:15 »

колеги най-накрая има дата за поправката на анализ и стандарти и тя естествено е една и е след цели 4 дни - страхотно нали  :-X
Активен

fanagoria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #13 -: 31.08.2010, 13:31:11 »

 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:Бясна съм, как може двата изпита да са на една дата и то толкова скоро....
Активен

ivva7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #14 -: 01.09.2010, 10:50:24 »

Утре имам изпит, за който първоначално имаше само дата, вчера обявиха зала, но днес все още няма час на провеждане - не е ли "невероятна" организацията в ПУ??????????:headbang: :headbang: :headbang:
Активен

Marigue

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #15 -: 01.09.2010, 13:35:28 »

Колеги, давайте идеи. И аз имам два изпита на една и съща дата, час, зала, преподавател. Как се процедира в такъв случай???!?!
Активен

ivva7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #16 -: 01.09.2010, 14:11:09 »

Колежке, ако става въпрос за изпит при доц. Велков миналата година беше по следния начин:
който има 2 изпита първо пише по единия следва кратка почивка и влизате и пишете по другия!
Активен

fanagoria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #17 -: 01.09.2010, 14:16:56 »

A kakъв беше резултата, имаше ли някой, който успя?
Активен

ivva7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #18 -: 01.09.2010, 14:25:34 »

незная, аз тогава се явявах на поправка на счетоводство, но тази година ще разбера защото не съм се явявала нито на Стандарти нито на анализ, дано имам късмет поне с единия изпит, а другия на ликвидация на 23-ти, ако пък успея и с двата ще бъде супер, най-лошия вариант е да останат двата за 23-ти. Поне обче ще зная каво горе-долу се пада.
Успех на всички при доц.Велков. :wink:
Активен

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.
Re:Дати за поправителна сесия
« Отговор #19 -: 01.09.2010, 14:30:41 »

Утре имам изпит, за който първоначално имаше само дата, вчера обявиха зала, но днес все още няма час на провеждане - не е ли "невероятна" организацията в ПУ??????????:headbang: :headbang: :headbang:

Изпитът ти е в 9.00 часа  :-) Успех!
Активен
Дзен...