argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Условията в общежитията  (Прочетена 7553 пъти)

Blitzkrieg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Лингвистика с ИТ (английски с немски)
Условията в общежитията
« -: 30.07.2012, 13:10:31 »

Наистина ли са толкова лоши условията в общежитията, колкото казват? До колкото разбрах, на всеки етаж има общи бани и тоалетни и топлата вода се пуска само на определен час.
Активен

ligli4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Условията в общежитията
« Отговор #1 -: 31.07.2012, 18:04:26 »

Не всички общежития са с общи бани и тоалетни. За Д.Благоев мога да ти кажа със сигурност ,че не са кой знае какви условията с общи бани и тоалетни е , но топла вода има винаги.
Активен

Blitzkrieg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Лингвистика с ИТ (английски с немски)
Re:Условията в общежитията
« Отговор #2 -: 01.08.2012, 13:10:05 »

А то не се знае в кои ще се падна, нали...? Щото аз ако знам, че ще съм в гадни, още от сега ще си намеря съквартиранти...
Активен

ludata_paca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • I'll love you till I die !!!
Re:Условията в общежитията
« Отговор #3 -: 01.08.2012, 17:35:48 »

Аз съм задочно няма как да се уреди нещо нали .. :)
Активен
What can I say  ... I believe in human kind ... I love people , but mostly I love Myslef!!!

devil4e_kiss4e

  • Гост
Re:Условията в общежитията
« Отговор #4 -: 01.08.2012, 21:23:07 »

искам да попитам, тъй като ще съм в 1-ви курс и има вероятност да съм на общежитие, в кои от общежитията според вас са най-добри, интересува ме и кои са най-близо до ПУ и в кои има стаи с по 2ма човека и самостоятелна баня. Предполагам, че като подаваме документи можем да си изберем в кои общежития да сме, както и съквартирантите, ако имаме познати
Активен

ligli4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Условията в общежитията
« Отговор #5 -: 02.08.2012, 15:17:02 »

Ако си удобрен/а за общежитие когато получаваш настанителната заповед имаш право да си избереш в кое общежитие да си. Д.Благоев е с общи бани и тоалетни Мариците също за Чайките не съм много сигурна, но мисля че са си в стайте ,а за Царевец знам ,че са си в стайте ноооо там има и бонус-хлебарки.
Задочниците нямат право на общежития.
Двойни стай има май във всички общежития но въпроса е дали ще се уредиш за тях.
За да си с познат приятел и т.н трябва заедно да си вземете настанителните заповеди и да кажете на г-жа капка ,че искате да сте в една стая щото това зависи от нея.
Активен

devil4e_kiss4e

  • Гост
Re:Условията в общежитията
« Отговор #6 -: 02.08.2012, 21:56:33 »

мерси за изчерпателния отговор :) ще си помисля още дали да подавам документи
Активен

vlad.cepesh

  • Гост
Re:Условията в общежитията
« Отговор #7 -: 03.08.2012, 18:03:43 »

Някой знае ли как се образува балът за общежитията и кои оценки вземат?
Активен

Incandessence33

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Условията в общежитията
« Отговор #8 -: 09.08.2012, 18:38:32 »

Някой може ли да помогне като ми каже какви са изискванията за общежитията !? Благодаря предварително!
Активен

devil4e_kiss4e

  • Гост
Re:Условията в общежитията
« Отговор #9 -: 14.08.2012, 15:59:22 »

Искам да попитам какви са наемите в общежитията, ясно ми е, че за разли4ните общежития са различни и наемите. Нека, който има информация, поне за някои, да каже. Благодаря
Активен

ligli4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Условията в общежитията
« Отговор #10 -: 18.08.2012, 21:21:46 »

За кандидатстване за общежитие се взима целия успех не определни оценки.
Изискванията за общежитие за да си си взел/а всички изпити и с доход на родителите и молба от книжарницата се подават при Капка.
Наемите в общежитията са горе дол еднакви 40 - 50 лв на месец за Д.Благоев в отоплителня сезон е 45 лв на месец +консумативите (не повече от 5лв) летен сезон 40+ консумативите  :)
Активен

baabyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Условията в общежитията
« Отговор #11 -: 20.08.2012, 18:47:53 »

Има ли кандидатстващи двойки, трябват ми момче и момиче за да си разменим стаите,за да сме по двойки.Понеже нямаме брак с приятеля ми, не знам дали ще можем да се настаним в една стая ,има ли хора в същата ситуация?
Активен

baabyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Условията в общежитията
« Отговор #12 -: 20.08.2012, 19:30:25 »

Има ли кандидатстващи двойки, трябват ми момче и момиче за да си разменим стаите,за да сме по двойки.Понеже нямаме брак с приятеля ми, не знам дали ще можем да се настаним в една стая ,има ли хора в същата ситуация?
Активен

malllkia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • mhmh
Re:Условията в общежитията
« Отговор #13 -: 22.08.2012, 09:43:41 »

виждам че доста  хора се интересуват от  условията в общежитията ами не са лукс но са  поносими.....в Димитър Благоев на всеки етаж има кухня за свободно ползване от живущите там обща баня състояща се от 2 душа за всеки етаж.
В Чайка 2(там са настанени студенти от Пловдивския университет другите две Чайка 1 и 3 са за студенти от аграрния университет като Чайка три се ползва от всички студенти на Пловдив само през лятото)обща баня за всеки един от етажите с разликата че има баня за момчета и момичета като всяка от тях има отделни кабинки-3 на брой за всяка баня.... също като в Димитър Благоев има кухня за всеки етаж и по две перални на всеки етаж за свободно ползване от студентите..в Димитър Благоев също има  перално но са  само 4 за  цялото общежитие и се намират на втория етаж.като цяло стаите в чайка са  малко по големи от  тези в Благоев....в  Царевец са обособени има  баня за всяка стая  но както каза  и колегата имат  бонус  хлебарки ...но то хлебарки има  и в  Чайка да  малко на  брой но ги има за разлика от  тези в Царевец които са с  размери на  кестени :Д
ако трябва   да  обосновем  цялата  информация и да дам лично мнение условията на са  от най добрите в сравнение с европейските такива  но определено са  малко по добри от някои общежития в България които са  изключително мизерни поносими услови на  живот но по мое  мнение си заслужава за 45 лева на месец да не  говорим че  винаги има  какво да  се  прави и се осъществяват  важни социални контакти които са  в  голям плюс  особено на  1во курсниците......така че ако имате  шанс за  общежитие не го пропускайте весело е и има какво да  видите...избора оставам на вас
Активен

ligli4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Условията в общежитията
« Отговор #14 -: 22.08.2012, 11:53:46 »

В Д.Благоев кухните са само на 1-2 етаж!
Активен