argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Карта за градски транспорт  (Прочетена 4017 пъти)

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Здравейте, ще съм първи курс и искам да попитам какви документи са необходими за издаването на студентска карта за градския транспорт. Някъде се беше споменало, че уверението, което ни върнаха при записването, ще ни трябва за въпросната карта, така че се чудя дали наистина ще ми трябва и какво друго също. Разбрах, че може да се изкарва месец за месец или тримесечна и тн. Какви са сроковете за изкарването на такава и къде може да се изкара.
Благодаря :)
« Последна редакция: 25.07.2014, 19:11:51 от darina112 »
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #1 -: 25.07.2014, 19:42:05 »

За издаване на карта за градски транспорт искат ксерокопия на първите 4 страници от студентската книжка, където ясно да личи подпис и печат, у достоверяващи, че си студент и си платила таксите. Т.е. ксерокопираш първите 4 страници, носиш си самата книжка (макар, че не съм сигурен дали са ти я дали), уверението и отиваш ето тук:

http://www.bulmaps.bg/search.php?viewbox=24.65%2C42.19%2C24.84%2C42.1&l=&qsearch=%D0%9A%D0%BD%D1%8F%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D1%8F+%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F+%D0%9B%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%B0+21

Цената за един месец е 16лв, съответно за 3 месеца е 48. Носиш си и снимка.
Активен

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #2 -: 26.07.2014, 00:45:50 »

Благодаря за подробната информация :)
Предполагам картата важи от 1 на дадения месец до 30/31, но има ли значение кога ще си я изкараш, в смисъл може ли предварително или трябва да започне съответния месец, за да я изкараш.
Още едно въпросче: Всеки месец ли се прави това - в смисъл веднъж като си я изкараш после пак ли трябва да ксерокопираш и взимаш уверение, ако си изкарваш такава месец за месец?
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #3 -: 27.07.2014, 20:40:57 »

Благодаря за подробната информация :)
Предполагам картата важи от 1 на дадения месец до 30/31, но има ли значение кога ще си я изкараш, в смисъл може ли предварително или трябва да започне съответния месец, за да я изкараш.
Още едно въпросче: Всеки месец ли се прави това - в смисъл веднъж като си я изкараш после пак ли трябва да ксерокопираш и взимаш уверение, ако си изкарваш такава месец за месец?
Да, картата важи от ч-ви до края на съответния месец. Няма значение  кога ще си я изкарваш, можеш и ще е по-добре по-рано, защото обикновено  в края на месеца или началото на новия опашките са  огромни. Всеки път при изкарване на картата са ти необходими ксерокопието или уверение, мисля, че няма значение кое от двете ще представиш, студентската книжка и снимка
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #4 -: 27.07.2014, 20:42:07 »

а  и аз да питам нещичко: по принцип имам ли право, ще ми издадат ли карта за градския за летните месеци, тъй като ми е нужна за август и септември.
Активен

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #5 -: 28.07.2014, 09:06:58 »

Не мога да я изкарам преди 26 септември - тогава ще ни дадат студентските книжки, но питах кога най-рано мога да си изкарам карта за октомври, защото и аз чух за опашките и по-рано, ако може, белкем ги избегна малко... Т.е може да е средата на октомври примерно, но да си изкарам за ноември? Без да е почнал месеца? Извинявай, нещо не ми стана ясно ;) Иначе всеки път като се носи снимка и всичко друго не е ли по-добре да не си изкарваш месец за месец - какво ще ми кажеш като съвет :)
Благодаря ^^
Активен

Adi G.

  • Гост
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #6 -: 30.07.2014, 10:06:55 »

Здравейте. Преди 2 дни ходих да си изкарам карта за градския транспорт. Аз съм първи курс, новозаписана тази година, също.
Отидох в сградата на Мария Луиза, където успях да си изкарам карта без проблем чрез уверението, което имаме в нас. Извадих си карта за 3 месеца без никакъв проблем. Казаха, че следващия път ще искат ксерокопието от студентската книжка (първите 4 страници мисля), но не ми направиха проблем и уверението го взеха (и 1 снимка, разбира се). Така че не чакайте,а отивайте докато няма опашки. :-)
« Последна редакция: 30.07.2014, 10:16:17 от adi14 »
Активен

infinity95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #7 -: 30.07.2014, 12:51:10 »

Значи ще мога сега да си изкарам карта, която да започне да тече от 1 октомври, така ли?
Активен

Adi G.

  • Гост
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #8 -: 30.07.2014, 14:42:47 »

Значи ще мога сега да си изкарам карта, която да започне да тече от 1 октомври, така ли?

Не. Можеш да си изкараш за август, септември и октомври включително - 48 лв. за 3 месеца. Можеш да си изкарваш и всеки месец за 1. :)
Активен

infinity95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #9 -: 30.07.2014, 18:54:05 »

Добре. Много ти благодаря.
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #10 -: 30.07.2014, 18:57:15 »

Можеш да си изкараш карта за 1,3 или 6 месеца. Не съм сигурен за година дали може. Не може за 2,4 и 5 месеца. Може да изкараш картата за следващ месец - август можеш да си изкараш карта за октомври. Или за 3 месеца до края на годината.
Активен

infinity95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #11 -: 30.07.2014, 18:59:30 »

Точно това ме интересуваше, дали от сега мога да си изкарам карта, която да е валидна от октомври, защото не искам после да вися по опашки и да се занимавам с тези глупости.
Активен

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Карта за градски транспорт
« Отговор #12 -: 07.08.2014, 14:15:25 »

Аз си изкарах карта вчера, много съм доволна - леличката там бе много любезна, даже ми каза, че няма нужда следващия път да нося Удостоверение, а само пресниманите странички от студентската книжка, да си личи печата, че съм заверила семестъра. Даже ми каза как да избегна парите всеки път за снимането :D Както казах много съм доволна и си взех направо тримесечна, тъй като все още нямаше хора, а после кой знае какви опашки ще се завъртят..
Активен