argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Латински  (Прочетена 17192 пъти)

MaryGud

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Латински
« Отговор #20 -: 16.05.2007, 16:59:47 »

Утре изпита е след 9 часа  може и да успеете да вземете протокол, а друга дата е на поправителната сесия
Активен

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: Латински
« Отговор #21 -: 16.05.2007, 17:27:53 »

т.е. септември?
Активен

silence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • A requiem for my dreams.
Re: Латински
« Отговор #22 -: 09.06.2007, 23:06:07 »

Козарова е готина е къса само ако не знаеш или не си уверен в знанията си.Ако си си учил няма какд а скъса и тези които казват, че уж всичко знаели пък са скъсани явно не са научили почти нищо.При нас от 60 човека скъса най-много 5-ма.
Активен
Mort c'est silence.

blurymind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Латински
« Отговор #23 -: 11.06.2007, 17:49:45 »

кога е поправителния септемврийски изпит точно?

трябва ми дата,час и място (пак ли е в клаустрофобичното коридорче чакането)

вече няколко човека ме питат. Защо тези неща не могат да се намерят на сайта на университета? Защо дори линк към форума е трудно да намери човек? Кой го прави тоя сайт изобщо. :roll:
Активен

Bringing sexy back

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
  • Simply beautiful
Re: Латински
« Отговор #24 -: 11.06.2007, 23:13:57 »

 Да, основно легенди се оказа това, че изпита едва се взимал.Учете, но да знаете и че има голяма доза късмет колко ще изкарате.
Активен

blurymind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Латински
« Отговор #25 -: 12.06.2007, 21:01:54 »

айде бе, поне дата някой не знае ли?
Това е спешно.. :-(
Активен

fierynook

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Латински
« Отговор #26 -: 14.06.2007, 20:54:32 »

За АФ 1ви курс Козарова е дала 12.09 за поправка, а ликвидацията е на 24.09. За час и място не знам. Надявам се да съм помогнала...  :-)
Активен

blurymind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Латински
« Отговор #27 -: 17.06.2007, 18:25:06 »

За АФ 1ви курс Козарова е дала 12.09 за поправка, а ликвидацията е на 24.09. За час и място не знам. Надявам се да съм помогнала...  :-)
благодаря ти.  :-)

пак е нещо
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Латински
« Отговор #28 -: 20.06.2007, 11:05:43 »

Не се протеснявайте, ако знаете, ще го вземете
Трябва обаче и малко касмет, че тез спрежения са просто кошмар.
Но латинският е по- малкото зло, дано да нямате старогръцки при Козарова....
Активен

ninjatune

  • Гост
Re: Латински
« Отговор #29 -: 31.07.2009, 11:30:51 »

Lingua Latina---das ist eine sheize-бах маа му, аз по-лесно Китайски щях да науча--големи куриози стават на изпитите по Латински--примерно един от пътите, когато се явявах-даже първият път май беше--едно типче, най-мързеливият човек, когото познавам ,седеше до мен и ми вика :"Аз шъ приписвъм ут теби, щоту ни знам нищу!"....викам му :"Ми ти си намерил баш от кой да преписваш, ама --хуу"---преписва преписва нашия, и го гледам че един от глаголите за спрягане-не знам кой е бил-ама почваше с "n", той си го кара с "h", и аз му викам:"N" бе!, не "H"!--той :"кво?"--и продължава да си го пише с "h"......той го взе, мен ме скъсаха тогава......един TIP от мене към всички в немилост--търсете човек, на име Мирчев-замества the Iron Maiden--гледайте да се паднете на някоя поправка при него-хубав човек..
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: Латински
« Отговор #30 -: 11.08.2009, 01:47:11 »

Lingua Latina---das ist eine sheize-бах маа му, аз по-лесно Китайски щях да науча--големи куриози стават на изпитите по Латински--примерно един от пътите, когато се явявах-даже първият път май беше--едно типче, най-мързеливият човек, когото познавам ,седеше до мен и ми вика :"Аз шъ приписвъм ут теби, щоту ни знам нищу!"....викам му :"Ми ти си намерил баш от кой да преписваш, ама --хуу"---преписва преписва нашия, и го гледам че един от глаголите за спрягане-не знам кой е бил-ама почваше с "n", той си го кара с "h", и аз му викам:"N" бе!, не "H"!--той :"кво?"--и продължава да си го пише с "h"......той го взе, мен ме скъсаха тогава......един TIP от мене към всички в немилост--търсете човек, на име Мирчев-замества the Iron Maiden--гледайте да се паднете на някоя поправка при него-хубав човек..
[/

Послушайте го пича за Мирчев....много е готин....няма да кажа повече нищо,който се падне при него ще разбере.....а за Козарова олелеееееееее майко тази жена живее,за да къса хахахахахааххахаха  :-P това е един от най-гадните изпити поне според мен  :vomit:
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #31 -: 05.09.2009, 16:34:25 »

Така , понеже отзивите за Латинския са доста плашещи ... Аз съм 1ви курс тази година , 2рия семестър имаме избираема дисциплина . Изборът  е между Латински и Старогръцки език . Искам съвет : Кое е по-малкото зло ?  :-D
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re: Латински
« Отговор #32 -: 05.09.2009, 16:39:44 »

Lingua Latina---das ist eine sheize-бах маа му, аз по-лесно Китайски щях да науча--големи куриози стават на изпитите по Латински--примерно един от пътите, когато се явявах-даже първият път май беше--едно типче, най-мързеливият човек, когото познавам ,седеше до мен и ми вика :"Аз шъ приписвъм ут теби, щоту ни знам нищу!"....викам му :"Ми ти си намерил баш от кой да преписваш, ама --хуу"---преписва преписва нашия, и го гледам че един от глаголите за спрягане-не знам кой е бил-ама почваше с "n", той си го кара с "h", и аз му викам:"N" бе!, не "H"!--той :"кво?"--и продължава да си го пише с "h"......той го взе, мен ме скъсаха тогава......един TIP от мене към всички в немилост--търсете човек, на име Мирчев-замества the Iron Maiden--гледайте да се паднете на някоя поправка при него-хубав човек..

Гадна история ..... и малко смешна  :-D  Те глупаците и пияниците Господ ги пази нали знаеш :D
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Латински
« Отговор #33 -: 06.09.2009, 00:28:05 »

Аз учих латински и не съжалявам. Не трябва да се ръководиш от негативните отзиви. Когато разбрах, че ще трябва да се избира между старогръцки и латински, веднага избрах латинския. Успех и на теб в избора!  :-)
Активен
Love, love and love.

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #34 -: 06.09.2009, 00:51:58 »

Благодаря :)   :bow: :bow: :bow:
Ще проверя отново да видя дали пък нямаме едно от тези двете като задължителна дисциплина тогава да избера същото по избираемия предмет поне да допринесе към знанията ми .
Активен

sironojka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Sironojks's
Re:Латински
« Отговор #35 -: 06.09.2009, 18:47:38 »

мда ние (англ. с испански) имаме 2-рия семестър "избираема дисциплина 2" - латински или старогръцки .. определено ще избера латинския  :-P
Активен

RoSeNcEtO

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #36 -: 09.09.2009, 14:14:19 »

И аз имам едно въпросче, на което с енадявам да получа отговор. Дочух, че ако не си вземеш латинския, не се води като невзет изпит, защото е текуща оценка. Вярно ли е това и ако е , как стоят нещата...?1 Благодаря предварително за отговора... :)
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re:Латински
« Отговор #37 -: 09.09.2009, 14:34:56 »

води се като невзет.и на нас ни беше текуща оценка ,но това няма значение,имахме си писмен и устен изпит  :-)
Активен

RoSeNcEtO

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #38 -: 09.09.2009, 14:39:24 »

Ние също имахме и писмен и устен, аз не се явих на устния, защото преписах на писмения...И не исках да се излагам..Но просто казаха, че остава да си виси, но не се броял като невзет...Аз се надявах да е така, нали надеждата умирала последна...Но вече умря....  :-X  :wink:
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Латински
« Отговор #39 -: 09.09.2009, 16:22:23 »

А латинският и старогръцкият при кой са?Доколкото съм чувала от колеги,завършили БФ преди доста години,те са учили старогръцки при Козарова.Избираемите дисциплини уж по-лесно минават,ама никога не се знае кой какво ще улучи.Аз също съм учила латински,обаче по мое време СФ имахме само упражнения и преди 10 години се бяхме паднали при асистентката на Козарова по онова време-казваше се Бурова.Та при нея изпитът мина доста спокойно-беше нещо от типа на това,което преди мен споменаха за Костова.Искаше от нас да знаем доста елементарни неща-да склоним едно СИ,да спрегнем глагол,да знаем употребата на падежите с някой пример.Няма лошо да се учи този език,но за мен лично е безмислено да се учи за него като за световно.След като мине,в някоя и друга лекция по друг предмет може да се направи някое сравнение,макар че при мен това не стана.
Активен