argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Латински  (Прочетена 17191 пъти)

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #40 -: 09.09.2009, 16:31:50 »

Бе не знам ама познавам хора които са 4ти курс и не могат да завършат само щото не са си взели латинския така че прави си сметката. Да не решите че си правя само вятър на устата, тази година от 118 човека АФ изпитът по латински беше взет успешно от 18, правете си сами изводите...
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Латински
« Отговор #41 -: 09.09.2009, 18:52:55 »

А латинският и старогръцкият при кой са?Доколкото съм чувала от колеги,завършили БФ преди доста години,те са учили старогръцки при Козарова.Избираемите дисциплини уж по-лесно минават,ама никога не се знае кой какво ще улучи.Аз също съм учила латински,обаче по мое време СФ имахме само упражнения и преди 10 години се бяхме паднали при асистентката на Козарова по онова време-казваше се Бурова.Та при нея изпитът мина доста спокойно-беше нещо от типа на това,което преди мен споменаха за Костова.Искаше от нас да знаем доста елементарни неща-да склоним едно СИ,да спрегнем глагол,да знаем употребата на падежите с някой пример.Няма лошо да се учи този език,но за мен лично е безмислено да се учи за него като за световно.След като мине,в някоя и друга лекция по друг предмет може да се направи някое сравнение,макар че при мен това не стана.

Аз уча БФ и записах старогръцки,но нито на нас,нито на колегите с латински им беше Козарова.От хората,които избраха стг имаше може би 5 или 6 души на поправителна,мисля че колегите с латински за септември бяха доста повече ...
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #42 -: 10.09.2009, 01:15:57 »

Писмена поправка по латински:

[00:29:05] B says: pri teb kvo stana s latinskiq?
[00:29:43] K says: em skusan
[00:29:49] K says: :)
[00:29:56] K says: ot 5 specialnosti
[00:29:58] K says: po 1 4ovek
[00:30:02] K says: e pusnala
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #43 -: 10.09.2009, 01:28:43 »

Не са учили достатъчно , затова са ги скъсали . Вие изкарахте тези преподаватели егати ХЕЙТЪРИТЕ ............. :X
Активен

ninjatune

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #44 -: 10.09.2009, 09:44:41 »

Не са учили достатъчно , затова са ги скъсали . Вие изкарахте тези преподаватели егати ХЕЙТЪРИТЕ ............. :X
Неее...това...не е точно така  :roll:  :-D
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #45 -: 10.09.2009, 11:10:00 »

Като основни фактори си е ТОЧНО ТОВА :D
Активен

ninjatune

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #46 -: 10.09.2009, 12:01:36 »

ех, може би 99 % е така..но все пак..
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #47 -: 10.09.2009, 13:59:13 »

абе винаги ще има и някой злобен преподавател дето в зависимост от настроението му ще си играе със бедните студентски душици  :evil: 
Активен

ivenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Латински
« Отговор #48 -: 17.09.2009, 16:45:00 »

малее ужас,тази е мн зла явно.. а само тази ли е по латински?
Активен

Kostaaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Латински
« Отговор #49 -: 17.09.2009, 16:54:47 »

Изпита е разделен на две части - устен и писмен. Ако не вземеш писмения не може да се явиш на устен. И двата изпита са АД, но ако знаеш за шестица няма да имаш проблем, защото в изпита по латински може да се измъкнеш само с две оценки 2 или 6... а ако звездите са се подредили благоприятно според зодията ти, и луната навлиза в девети дом може и на 3ка да случиш.
Активен

ivenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Латински
« Отговор #50 -: 17.09.2009, 17:13:12 »

:D :D :D  благодаря за интересното становище ,ще го взема под внимание
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ
Re:Латински
« Отговор #51 -: 17.09.2009, 19:03:40 »

Изпита е разделен на две части - устен и писмен. Ако не вземеш писмения не може да се явиш на устен. И двата изпита са АД, но ако знаеш за шестица няма да имаш проблем, защото в изпита по латински може да се измъкнеш само с две оценки 2 или 6... а ако звездите са се подредили благоприятно според зодията ти, и луната навлиза в девети дом може и на 3ка да случиш.

... SO IT LOOKS LIKE WE ARE DOOMED FOR SURE ! :D:D:D:D:D (tmi)
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re:Латински
« Отговор #52 -: 17.09.2009, 20:25:59 »

Kostaaa , не си прав,латински можеш да го вземеш с 6 само на редовния изпит,после има други две оценки... 2 и 3... с редки изключения  :-D но наистина се иска здраво учене ,за да го вземеш  :-P
Активен

ninjatune

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #53 -: 23.09.2009, 12:49:53 »

...само за инфо- Козарова със сигурност чете коментарите за Латинския, so go easy on them comments
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #54 -: 23.09.2009, 13:54:55 »

Еми щом ги чете и вижда отзивите на студентите значи би следвало да се замисли нали?

Предполагам че от нейна гледна точка изисква много малко знания и ние сме просто група мързеливи същества които не си мръдват пръста (е има и такива но това е друга тема) за да научат основните неща.

Но от нашата гледна точка изискванията са прекалено завишени. В частност поне писмената част по латински, за да изкараш 3 трябва да знаеш за 6. По просто казано ако можеш да направиш нещата които се изискват за 3, можеш да направиш и тези за 6, което не ми се струва много честно но това е друга тема...
Обратно към това което исках да кажа, не може да се очаква от студентите за 1 семестър с по 1 лекция на седмица и 1 упражнение на 2 седмици да се очаква да покрият цялата граматика на латински (може и да се бъркам и да не е цялата а примерно 2/3 но за да мога да кажа със сигурност трябва да ги знам, а аз не ги  :-D ) Друго нещо което ми се върти из главата е, ок разбирам да учихме атомна физика, да ходим в някой АЕЦ, да трябва да учиш някакви неща, които ако не ги знаеш може да стане втори Чернобил, предполагам че латинския си има своята важност в плана ни на обучение но се съмнявам да е чак от такова значение, че да ни гърчат толкова да го изучим.

Даа... малко се отклоних от това което исках да напиша първоначално, но мисля, че е крайно време някой да каже това което всички си шушукат от страх да не ги чуят, че след това няма да може да си вземат латинския до живот.
Активен

flyaway

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #55 -: 24.09.2009, 20:39:24 »

И аз знам,че тая по Латински е гадна кучка,но ще видя как е съвсем скоро :-D 8-) :#4: :mooning: :-D
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Латински
« Отговор #56 -: 28.09.2009, 21:57:47 »

предполагам че латинския си има своята важност в плана ни на обучение но се съмнявам да е чак от такова значение, че да ни гърчат толкова да го изучим.

Дори и да приемем,че има важност в плана на обучение,тя е доста малка.Сега като се връщам назад в годините,когато бях студентка,сигурно на пръстите на едната си ръка мога да изброя случаите,когато е била правена препратка към този език.Вече четвърта година съм в училище,от тази година предавам само английски език,но никъде не ми се е случвало да споменавам нещо конкретно като пример от латинския.Като се позамисля,поне за времето ми в ПУ,единствената ми полза беше,че в първи курс успях да оправя падежите,защото аз завърших СФ със сръбски и така ми се затвърдиха поне на теория в началото кой падеж за какво се ползва
Активен

dummy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Латински
« Отговор #57 -: 29.09.2009, 09:47:50 »

Може да ти се случи да споменеш нещо само ако го знаеш. Ако не го знаеш, как ще го споменеш?  :haha:
Активен

Yorikkk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Латински
« Отговор #58 -: 02.12.2009, 18:25:07 »

Колеги, симпатяги такива... някой да знае къде мога да хвана Козарова за кратка справка...

в смисъл къде и кога преподава или ако има приемно време... skype/mail/GSM също биха помогнали... (на работа съм от 9 до 17ч. иначе с удоволствие бих се разслухтил наоколо)... пробвах да питам инспекторката, но нещо не стана работата... ^^

идеята ми е да я попитам кога мога да се явя на поправка най-скоро... може би зимната сесия, когато има изпит по нещо или ^^?
Активен
yeah... whatever

vetseva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Латински
« Отговор #59 -: 03.12.2009, 09:53:11 »

Проблемът на повечето идва от това, че се отказват преди да са започнали да учат. Това е език, както при всички останали и тук се изисква постояннство. Не може за няколко дена преди самия изпит да седнеш и да научиш всички, а трябва последователно. А колкото до Козарова мога да кажа, че е супер точна и добре обяснява....друг е въпросът- кой, колко често ходи на лекциите.
Докато продължите да робувате на слухове... далеч няма да се стигне.

Активен