argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Записване с 3 изпита???  (Прочетена 1927 пъти)

mike

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Записване с 3 изпита???
« -: 22.08.2010, 10:32:48 »

Имам 3 невзети изпита и ми казаха че мога да запиша евентуално ако молбата ми е одобрена от Декана...Взех си заявление от книжарницата,Въпроса ми е какво точно се попълва в  него и кои полета попълвам аз и трябва ли да прилагам някакви документи и в мотиви какво трябва да има....Ако може някои да ми помогне,Благодаря ви предварително....
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #1 -: 23.08.2010, 12:47:17 »

Уважаеми господин Декан
Моля да ми бъде разрешено да бъда записан/на  в...............(горния курс) курс през учебната 2010-2011,първи семестър. В тази връзка ВИ моля да ми разрешите  да се ява с индивидуален протокол издаден от учебен отдел на трите невзети изпита от учебната 2009-2010   на поправителната сесия през учебната 2010-2011,като успоредно с това се ползвам от правата си и изпълнявам задълженията като студент(следващия).............курс .




Нещо такова.Молбата се попълва в свободен стил.И можете да измислите нещо по-добро.Но така или иначе  ако Ви и я отхвърлят няма да е заради съдържанието.   :-) :-) :-) Мотиви не се пишат.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

mike

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #2 -: 23.08.2010, 19:08:58 »

Благодаря много за информацията... :bow:
Активен

Troublesome

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #3 -: 09.09.2010, 00:26:58 »

В сайта на юридическият факултет пише , че можеш да се явиш с 4 изпита на поправителна сесия и само с 2 на ликвидационна, което е доста глупаво. Аз в момента имам 3 изпита за ликвидационната сесия- това означава ли ,че трябва да прекъсна , защото съм сигурен че ще мога да зема единия от тея изпити и съответно да запиша с 2.

Някой по-запознат би ли ми обяснил каква е точно ситуацията?
Благодаря
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #4 -: 09.09.2010, 01:37:50 »

Ситуацията е следната: Това за 4-те и съответно за 2-та изпита е взето на Факултетен съвет с решение. Но инспекторките правят отстъпка/услуга или както искате го наречете като записват хора с повече изпити. Изгодата е изцяло за студента, така че да знаете на кого да благодарите.  :y:
Активен

Troublesome

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #5 -: 09.09.2010, 13:06:50 »

Благодаря за отговора. А да те попитам понеже единия от тези 3 изпита ми е от миналата година - икономика( точно този изпит мисля да взема сега ) дали ще мога да изкарам индивидуален протокол за ликвидационната сесия , защото чух, че сроковете за индивидуалните протоколи са до 31 август , но тогава бях на морето (работех) и сега нз дали ще ми позволят да си изкарам и за съжаление не съм от Плд и няма да мога да ида преди 15 септември - а изпита по Икономика е на 21 ( ликвидационна сесия)
Активен

*****

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #6 -: 11.09.2010, 00:41:13 »

Нещо такова.Молбата се попълва в свободен стил.И можете да измислите нещо по-добро.Но така или иначе  ако Ви и я отхвърлят няма да е заради съдържанието.   :-) :-) :-) Мотиви не се пишат.

Защо да не се пишат мотиви.Не би ли било по-представително да представиш някакъв документ доказващ думите ти.В моя случай примерно, документ доказващ, че съм боледувал (не просто ОВИ, а сериозно) и поради което съм бил възпрепятстван да присъствам на лекции/упражнения/изпити. Няма ли да се счита като + и евентуално с предимство или...?
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #7 -: 11.09.2010, 11:16:41 »

Нещо такова.Молбата се попълва в свободен стил.И можете да измислите нещо по-добро.Но така или иначе  ако Ви и я отхвърлят няма да е заради съдържанието.   :-) :-) :-) Мотиви не се пишат.

Защо да не се пишат мотиви.Не би ли било по-представително да представиш някакъв документ доказващ думите ти.В моя случай примерно, документ доказващ, че съм боледувал (не просто ОВИ, а сериозно) и поради което съм бил възпрепятстван да присъствам на лекции/упражнения/изпити. Няма ли да се счита като + и евентуално с предимство или...?

Tова което изтъкваш колега са причини и щом желаеш ги вмъкни в горния текст. А мотиви са за ,,административния'' орган - защо пдбрява или отказва. Comprende :wink:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

*****

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #8 -: 12.09.2010, 13:30:04 »

Ясно мерси.
Активен

hariti

  • Гост
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #9 -: 17.09.2010, 15:36:37 »

Ситуацията е следната: Това за 4-те и съответно за 2-та изпита е взето на Факултетен съвет с решение. Но инспекторките правят отстъпка/услуга или както искате го наречете като записват хора с повече изпити. Изгодата е изцяло за студента, така че да знаете на кого да благодарите.  :y:
Изгодата освен за студента е и за университета, защото си дърпа субсидията за записания студент.  8-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #10 -: 17.09.2010, 21:13:23 »

Ако се ръководеха от това нямаше да гласуват такова решение. Законът не ги задължава.
Активен

frozo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #11 -: 17.09.2010, 22:34:54 »

Здравейте,моето положение е следното имам 2 изпита за ликвидационната сесия но чух от някъде че ако не си си ги взел още на поправката не било хубаво да ходиш на ликвидация защото ако и там не ги вземеш си преповтарял годината.Та въпроса ми е ако не ги взема тези 2 изпита на ликвидационната сесия ще мога ли да запиша 2 курс или ще преповтарям годината.Междудругото само тези 2 изпита имах и на поправката тоест нямал съм други не взети!
Активен

frozo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #12 -: 18.09.2010, 20:41:51 »

Колеги извинявам се,че пак повдигам темата,но спешно ми трябва информация,а сега не мога да се обадя в учебен отдел нека,който знае нещо по въпроса ми по-горе да даде информация!
Активен

Troublesome

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #13 -: 18.09.2010, 22:59:57 »

Имаш право да се явиш 3 пъти на един изпит. Ако са те скъсали на редовна и поправителна сесия , скъсат ли те на ликвидация прекъсваш за 1 година. Ако не си се явявал на редовната и поправителната сесия ликвидацията ти се води като първо явяване. Можеш да запишеш 2-ри курс с 2 изпита при условия че не си късан 3 пъти на един и същ изпит .

Влезни в сайта на юридическия факултет . Там има информация.
Активен

frozo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Записване с 3 изпита???
« Отговор #14 -: 18.09.2010, 23:56:19 »

Благодаря много за информацията колега!
Активен