argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Историко-археологическия клуб  (Прочетена 62712 пъти)

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #140 -: 29.08.2007, 17:51:02 »

Цитат
Не членувам в клуба, но имам добри контакти с членове на клуба. Ако имаш желание и си сериозна, няма да има проблем да членуваш. Важното са ентусиазмът и веланието ти да се влкючиш.

Да, определено ще ми е много интересно. В училище доста се занимавах с история - разни проекти, конференции и така... Ами като започна лекции на 1 октомври ще поразпитам още за клуба тогава и се надявам, че ще намеря инфо..щом нямате определени изисквания. Непременно ще ти пиша, ако имам проблеми с "разконспирирането" на клуба! Много благодаря за отговора и се надявам, че скоро ще стана част от екипа ви :-) Още веднъж благодаря!
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #141 -: 30.08.2007, 10:58:33 »

Няма какво да ги разконспирираш, обикновено се събират във вторниците около 17 и 30 - 18ч в 5-а или 4-а аудитория. Е, не знам дали и тази година ще е така, но със сигурност ще намериш тук информация за сбирките им. Ако все пак имаш проблеми - StonedCrow(ще го видиш в по-предни постове) e председателят на клуба, Христо Христозов се казва. Можеш да му пишеш лично, но ако все пак имаш проблеми, обръщай се към мен без притеснение!!! Апропо, ти какво си приета???
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #142 -: 30.08.2007, 11:41:54 »

Цитат
Няма какво да ги разконспирираш, обикновено се събират във вторниците около 17 и 30 - 18ч в 5-а или 4-а аудитория.

Да, благодаря, ти вече ги разконспирира!  :-)

Цитат
Апропо, ти какво си приета???

Ами аз съм доста далеч по принцип от философско-историческия факултет, във физическия съм - специалност физика, първа година ще съм -това ми бе първото желание, но историята и археологията са ми нещо като хобита и ми е интересно да научавам нови неща по темата!
 Благодаря - много помогна за инфото! :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #143 -: 31.08.2007, 01:38:57 »

kleosnefer нямаш грижи за клуба. Информация за провеждането насбирките изваждаме на таблото пред катедра История, но ще започнем да слагаме и тук. След 01.10 ми пиши за сбирките тука на ЛС или направо в темата.

поздрави

Ицо
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #144 -: 31.08.2007, 09:17:00 »

Е, вече е налице пълна само-разконспирация! :-) :y:
Страшно благодаря - вече съм напълно наясно и като дойде 01.10 ще ми се изясни още повече! :-D До тогава! :-)

Поздрави и от мен! :wink:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

ISTORIK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #145 -: 05.09.2007, 12:51:59 »

Здравейте!
И аз съм (по-скоро - бях) член на СИАК. Не съм посещавал сбирките отдавна.
Смятам да посещавам сбирките.
Виждам, че събиранията вече са във вторник, а не - в сряда. Откога е така?
Активен
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #146 -: 07.09.2007, 12:18:32 »

Хм... Ми последно беше в Сряда, и сега първата сбирка пак ще е сряда. Въпреки че аз съм за връщането на Вторник (традиции  8-) ), но пак ще се съобразим с учебния график.
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

ISTORIK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #147 -: 08.09.2007, 15:51:22 »

На коя дата и в колко часа започват сбирките?
Аз отново започвам работа в училище, по-скоро - продължавам, де - затова не зная в коя смяна ще работя. Ще мога да идвам, когато съм сутрин, но следобедната смяна приключва късно (имам по 7 часа) и тогава не мога да посещавам сбирките.

А възможно ли е някъде да се види списък на темите, които са четени в известен период насам и някои по-интересни неща да се повторят?
(за тези, които не са ги чули и за тези, които искат да ги чуят пак, а и може пък нещо вече да е осъвременено...)
Активен
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

Sevastokrator Strez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #148 -: 10.09.2007, 16:32:34 »

Как е хора.Наи-после успявам да напиша нещо без да ме цензурират.Пак проблеми със магистратурите.Както се казва мъка мъка.Много яко археологи4еско лято.Май пак избижам селски комплекси,ама какво да правиш.Селяните сме така.
Активен
Hayde sega znaem sa....

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #149 -: 12.09.2007, 21:46:56 »

ISTORIK, Здрасти.
Значи нека първо да започнем, да се организираме: да напраим плана за идната година, да направим избора на ръководство, тогава ще се уточним и кога ще са сбирките (трябва да се съобразим с учебната програма). Ще пиша тук как стоят нещата. Хубаво е ако някой от по-старите членове на СИАК вземат участие в клуба: със съвети, като лектори и т.н.

Поздрави

Ицо
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #150 -: 13.09.2007, 20:53:21 »

Ей,хора как сте  :rock: !?Кога ще се видим,за да си поприказваме за отминалото лято :-)за някои добро,за други не дотам,но както и да е :finger:
адски много съм се затъжила за всички и чакам с нетърпение новата академична година :-*
Активен
per aspera ad astra!

Sevastokrator Strez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #151 -: 14.09.2007, 11:40:11 »

Само да ви дам един съвет.Когато доийде време за докладите от археологическото лято го направете като дискусия.Няколко човека,които са участвали на разкопките да обяснят сухата теория набързо и после да разправят за по-интересните неща от експедициите.Мисля,че ще ви бъде много по-интересно.Съвета го дава един селянин,така 4е всичко добро и без много алкохол,ей.
Активен
Hayde sega znaem sa....

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #152 -: 14.09.2007, 12:20:31 »

Цитат
Съвета го дава един селянин,така 4е всичко добро и без много алкохол,ей.

То аз като прочетох всички постове останах с впечатлението, че предимно историците май с това се занимават! :-D Май доста  интересен ще излезе този клуб! :hihi:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Sevastokrator Strez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #153 -: 14.09.2007, 14:03:34 »

Останал си с грещно впечатление.Историците са много готини хора и особено в този университет.Колкото до алкохола,той само спомага за подробни анализи на някои от експедициите/всички/.Никога на се пие на работа :bravo:
 
Активен
Hayde sega znaem sa....

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #154 -: 14.09.2007, 15:08:03 »

Цитат
Историците са много готини хора и особено в този университет
Не съм твърдяла обратното.. :-)
Цитат
Колкото до алкохола,той само спомага за подробни анализи на някои от експедициите/всички/.Никога на се пие на работа
 
Мда..май и аз това имах предвид. :roll:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #155 -: 18.09.2007, 00:29:28 »

НА 09.10.2007 г. (ОКТОМВРИ, ДЕВЕТИЙ, ЛЕТО ГОСПОДНЕ ДВЕХИЛЯДИ И СЕДМО; СЕДЕМ ХИЛЯДИ ПЕТСТОТИН И ПЕТНАДЕСЕТТО ОТ СЪТВОРЕНИЕТО НА СВЕТА, ИНДИКТОН ВТОРИ; ИЛИ ХИЛЯДА ЧЕТИРСТОТИН ОСЕМДЕСЕЕТ И ПЕТА ГОДИНА ОТ "НОЩТА НА МОГЪЩЕСТВОТО", В КОЯТО МОХАМЕД, ВОДЕН ОТ ЕДИНСТВЕНИЯ, ТРЪГНА ПО ПЪТЯ НА ИСТИАТА И СВЕТЛИНАТА) В 4 (АКО СМЕ ВЪЗПРЕПЯТСТВАНИ В 5) АУДИТОРИЯА, ОТ 18 ЧАСА, ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ОБЩО СЪБРАНИЕ НА СТУДЕНТСКИ ИСТОРИКО-АРХЕОЛОГИЧЕСКИ КЛУБ "ПРОФ. ВЕЛИЗАР ВЕЛКОВ". ПО ТРАДИЦИЯ СЕГАЩНОТО РЪКОВОДСТВО НА СИАК ЩЕ ДАДЕ ОТЧЕТ ЗА ДЕЙНОСТТА СИ ПРЕЗ ИЗМИНАЛТА "ГОДИНА"; ЩЕ СЕ НАПРАВИ ИЗБОР НА НОВО РЪКОВОДСТВО, КАКТО ВИНАГИ ДО СЕГА; ЩЕ СЕ НАПРАВИ ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ ПРЕЗ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА.

ПОЗДРАВИ

ИЦО
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #156 -: 25.09.2007, 17:11:55 »

 Ами някой от старите членовете на клубът, които освен че спряха да изучават история а и отдавна преминаха в нея  :-D смятат да ви посетят за малко.
 Поздрави на всички и успешно завършване.   
                                                                                     Борето  :#1:
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #157 -: 27.09.2007, 11:15:43 »

Хаха, това с минаването в историята много ми хареса, Боре. Ще взема и аз да дойда, само дано не съм възпрепятстван или не забравя. Ако не - видях се с Мартина и получих скритото ти послание, намек и покана да се видим горе при теб (под "горе" имам предвид на тепето), за да осъществим някоя тежка литературно-историческа вечер.
Поздрави, Жоро!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #158 -: 27.09.2007, 14:25:11 »

  И ще настане едно четене, ми то с тази голяма библиотека зад бара как да не прелистиш няколко доклада. Първо прочетем няколко  :beer: после  :#1: а следвщите няколко дни ще ги пишем  :#8: 
« Последна редакция: 28.09.2007, 17:23:35 от drag »
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #159 -: 03.10.2007, 08:17:15 »

ХАХАХАХААААААААААААААА!!! ДА ЖИВЕЙ, ДА ЖИВЕЙ СЛОВОТО - ПИСМЕНОТО И УСТНОТО, ПЪК ДОРИ И МАЛКО ЗАПЕЛТЕЧЕНО ОТ ПОНАБЪБНАЛ ЕЗИК!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones