argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Интересен въпрос  (Прочетена 1840 пъти)

robi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Интересен въпрос
« -: 30.05.2007, 00:13:23 »

Моля да ми помогнете.

Въпроса ми е относно наследените земеделски имоти и горите.

Всички имоти се водят в регистъра на името на дядо ми. Сега при изваждане на удостоверение за наследниците на дядо ми бяха посочени три лица
1. баба ми
2. баща ми
3 . сестрата на баща ми
Сестрата на баща ми е починала 1946 г без да има деца от брака си. Тогава и двамата й родители са били живи /баба ми и дядо ми/

Въпросът ми е децата от втория брак на съпруга на леля ми имат ли право на наследство върху земеделските имоти и горите , които наследяваме от дядо.

Надявам се да сте ме разбрали, нищо че описах нещата малко объркано.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Интересен въпрос
« Отговор #1 -: 30.05.2007, 09:28:11 »

Нямат права върху наследството! ЗН в чл. 5-9 определя реда на наследяване и кръга на наследниците:
1)деца (включително осиновени)
2)родители
3)братя и сестри
4)съпруг/съпруга (заедно с останалите)
Очевидно децата на съпруга/съпругата на братята/сестрите, които са родени от последващ брак, не са включени в кръга на наследниците по закон! Те не са наследници и нямат никакви права върху откритото наследство!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Интересен въпрос
« Отговор #2 -: 30.05.2007, 23:56:43 »

Нямат. Щом сестрата е починала преди дядо ти и баба ти, тя няма как да ги наследи. Тя изобщо не е наследник. Ако тя имаше деца, ТЕ щяха да наследят дядо ти и баба ти, но не и бившият съпруг. Казвам бивш, защото при смъртта на дядо ти и баба ти е бил вече бивш (вдовец).
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Интересен въпрос
« Отговор #3 -: 31.05.2007, 16:46:13 »

Именно, Дони! Тези деца от следващия брак не са деца на сестрата! А ако бяха, те щяха да заместят своя наследодател (сестрата).
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Интересен въпрос
« Отговор #4 -: 16.11.2007, 21:36:12 »

интересно  въпросче---мини   казус  за  следобедна   Закуска   В  присъда   постановена   от   състав  на   Окръжен   съд   не  било   отбелязано  името  на  прокурора  който   участвувал  при   разглеждане   на   делото      въпрос--съществено   процесуално   нарушение  ли     е   това   
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Интересен въпрос
« Отговор #5 -: 16.11.2007, 22:01:12 »

член305 алинея2  НПК   второ   малко   казусче  По ндох за  престъпление   за   което   се  предвижда  наказание  над  5 год   лишаване   от   свобода   призовката  за  явяване   на   подсъдимия  в  съдебно   заседание     била   връчена   чрез   неговата    майка   която   била    неграмотна   и   тежко болна                                                                          На   отрязъка от   разписката   имало  нечетлив   подпис   без   каквато  и  да  е   забележка   Подсъдимият  не   се   явил   в   съдебното   :D :evil: :finger: :finger: :finger: :heart: заседание            Нарушено   ли  е  правото  на   защита   на   подсъдимия    Виж    член  180  ал7  от НПК :heart: :#1:
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Интересен въпрос
« Отговор #6 -: 28.11.2007, 14:43:45 »

Прокурорът  оздава   постановление  за   прекратяване  на  наказ     произв  поради  недоказаност  на   обвинението Но  е   пропуснал   да  отмени   мярката   за   неотклонение    Как   може   да   се   реши този   въпрос  отговор      лицето    трябва   да  подаде  жалба пред   съда  за   отмяна  на   мярката  за  неотклонение
Активен
Всичко е любов