argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Някои правил нещо с EJB 3.0 ? нужна ми е помощ  (Прочетена 5264 пъти)

Atanas Todorov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Като следваща стъпка след намирането на решението ти предлагам да оставиш JBoss-а и да си намериш свестен Application Server  :wink:

Ще ми е интересно да споделиш кои са конкретните неща дето не те кефят в JBoss и които те карат да мислиш, че той не е "свестен" app server? Не те питам за да се заформя спор, просто ми е интересно. Едва ли причината се крие в това, че е с отворен код - доколкото ми е известно ти май не си от хората, които гледат на всички продукти с отворен код като на несериозни/непрофесионални такива...?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

dobre a drugite serveri kak se spravqt s tozi problem togava s dublirashtite imena sled kato specifikaciqta ne kazva nishto te kakvo pravqt ?! :)
bi mi bilo interesno da nzam
btw Atanas Todorov veroqtno Nikolay Manchev imashe predvid Oracle Application Server veroqtno :P :))
zashto ne che JBoss e losh i GlassFish e super i kakvo li ne , ama ima produkti zad koito e dobre da se zastane zad golqma firma i ima takvia za koito e dobre da sa open
naprimer edin Browser e iako da e Open i Free :)
Edna Linux distribuciq izpolzvana za Serveri e po dobre spored men da si e s platen Support i etc. naprimer Redhat.
li4no az predpochitam Redhat pred Debian naprimer.
ne che u nas polzvam Redhat a, ne Debian, naprotiv - Debian polzvam ama ako vidq Hosting na Redhat  i Hosting na Debian a ve bih si kupil na Redhat neznam :>
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org

Ще ми е интересно да споделиш кои са конкретните неща дето не те кефят в JBoss и които те карат да мислиш, че той не е "свестен" app server?

Знаеш ли, нямам нищо конкретно против него. По-скоро явно съм свикнал да работя с по-тежък клас неща и затова много не го вземам насериозно. Преди около 3 г. мигрирах една доста голяма система от WebLogic на JBoss и на целия team ни побеля косата основно заради performance issue-та. Явно от тогава са ми кривите впечатления. В допълнение, аз горе-долу вярвам на разните системни анализатори като Gartner, IDC, Burton Group и т.н. А в техните годишни анализи JBoss-ът винаги е някъде в раздел "niche players".

Друго, което определено ме дразни е простотията на Marc Flury. Имаше не една и две негови изцепки (например историята с чековете за разработчиците, ако следиш Slashdot). Та те уж се бият в гърдите че са free, че community-то така и онака, а накрая въртят, сучат и все до $$$ довеждат нещата. Нали сега са собственост на RedHat (интересно ми е какво точно купиха RH за $400 милиона - LGPL кода или community-то) тепърва ще има интересности според мен.

Разбира се, че не гледам на всички open source продукти по лош начин. Всичките ми машини търкалят Linux-и. От нещата на APACHE съм страшно доволен... Eclipse-то ми е винаги отворено... Изобщо, явно JBoss ми е докарал някаква психическа травма в миналото и затова го недолюбвам  :-)

Поздрави,

Николай
Активен

Atanas Todorov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

По принцип основния bottle neck на EJB контейнерите по отношение на performance-a преди се състоеше в ORM частта /сиреч ентити бийновете/. Най-лошото бе, че един J2EE сървър за да бъде съвместим, няма как да е особено бърз, поради многото недомислици в EJB spec-a и най-вече в частта му касаеща ентити бийновете. От тук J2EE сървърите като цяло си спечелиха лошата слава на бавни и тромави животни...

След като Java Persistence-a замени ентити бийновете обаче, картинката е доста по-различна. Както предполагам знаеш, в имплементацията на JBoss отдолу стои Hibernate, който се слави като един от най-добрите ORM-и и може да се каже, че е бърз и ефективен (стига да се ползва правилно!).

Та с две думи мисля, че в момента картинката е доста по-различна спрямо преди. Сървъри като JBoss AS и Oracle AS (с неговия TopLink) са с едни гърди напред пред другите AS, заради техните ORM решения, които не случайно послужиха и като основа за Java Persistence-a /евала на Сън, че го направиха де/...
Активен