argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332839 пъти)

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1660 -: 10.06.2011, 12:11:52 »

Реферат копиран от интернет? Не разбира се.
Активен

hartbeat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1661 -: 10.06.2011, 14:21:42 »

А сега ли се подава и за втория семестър, не е ли есента това или пак нищо не сом разбрала?
Активен

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1662 -: 10.06.2011, 14:32:07 »

Понеже сесията още не е свършила, няма да се смята успеха от изпитите от втория семестър.
Активен

hartbeat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1663 -: 10.06.2011, 15:45:04 »

Понеже сесията още не е свършила, няма да се смята успеха от изпитите от втория семестър.
Тоест, аз като съм първи курс подавам и за зимен и за летен семестър с успех само от първи семестър? Много странно.
Активен

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1664 -: 10.06.2011, 15:57:31 »

Понеже сесията още не е свършила, няма да се смята успеха от изпитите от втория семестър.
Тоест, аз като съм първи курс подавам и за зимен и за летен семестър с успех само от първи семестър? Много странно.
Не. Първи курс имат право да кандидатстват за летен семестър, което означава,че ще попълваш червения формуляр и в него си попълваш успеха само от зимния семестър. :-)

Това е обяснението от сайта :Съгласно реда и условията за предоставяне на студентски стипендии и награди по проект „Студентски стипендии и награди” студентите в първи курс на обучение (ОКС „бакалавър” и ОКС „магистър”) нямат право да кандидатстват през първия семестър от обучението си. За студентите от първи курс стипендии се отпускат от втория семестър на тяхното обучение, въз основа на успеха им от първия семестър. Ако в момента сте студент в първи семестър магистърска програма, то за този първи семестър нямате право да кандидатствате за стипендия по проект "Студентски стипендии и награди". През втория семестър на Вашето обучение в първи курс, магистърска програма, имате право да кандидатстване за стипендия, като ще участвате в класирането само въз основа на успеха от първия семестър.
Активен

hartbeat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1665 -: 10.06.2011, 16:03:05 »

^^ Благодаря, много ми помогна това :-)
Значи сега попълвам и подавам по интернет, после отивам и го разпечетвам на цветен принтер и минавам през инспекторката да го завери и накрая през Капка, нищо друго не се попълва, нали?
Активен

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1666 -: 10.06.2011, 16:04:53 »

^^ Благодаря, много ми помогна това :-)
Значи сега попълвам и подавам по интернет, после отивам и го разпечетвам на цветен принтер и минавам през инспекторката да го завери и накрая през Капка, нищо друго не се попълва, нали?
Да това е. Няма нужда да е на цветен принтер :)
Активен

hartbeat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1667 -: 10.06.2011, 16:27:03 »

^^ Благодаря, много ми помогна това :-)
Значи сега попълвам и подавам по интернет, после отивам и го разпечетвам на цветен принтер и минавам през инспекторката да го завери и накрая през Капка, нищо друго не се попълва, нали?
Да това е. Няма нужда да е на цветен принтер :)
Отново много благодаря :-)
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1668 -: 10.06.2011, 17:11:26 »

Трябва ли отново от книжарницата да се вземат декларации за стипендии?Нали инспекторката там ще се подписва?
Активен

lupus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1669 -: 10.06.2011, 17:54:53 »

Трябва ли отново от книжарницата да се вземат декларации за стипендии?Нали инспекторката там ще се подписва?
Да, трябва да си вземеш и там инспекторката ще ти завери успеха.
Активен

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1670 -: 11.06.2011, 13:28:54 »

Капка днес ми задраска "не" и каза да пиша "Да"... Аз не съм от друга държава, нито пък съм извън ЕС... От България съм и съм МИГРАНТ за Капка!!!
Как е възможно подобно нещо!? На сайта си е написано черно на бяло: "Въпрос: Какво се разбира под "мигрант"?
Отговор: „Мигранти” са всички кандидатстващи за стипендия/награда, които се намират на територията на страната, но са родени в държава извън ЕС. Лицата, които кандидатстват за статут на бежанец се записват в категорията „други хора в неравностойно положение”."
И аз не съм от Пловдив и писах "не". Въз основа на какво Капка смята, че трябва да се пише "да"?
@G_Lady, тя поне обясни ли, защо трябва да е "да"?

Не обясни нищо... Ще отида в понеделник с тълковен речник и предполагам ще се наложи тя да стане мигрант...
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1671 -: 11.06.2011, 13:32:37 »

Под мигрант се разбира човек,които се премества от едно място на друго,за да извършва дадена дейност (няма значение дали работи,или учи).Ако на личната ти карта под постоянен ядрес е записано друго населено място различно от Пловдив-записваш мигрант,ако под постоянния адрес е записало Пловдив и учиш в Пловдив,тогава за мигрант отговаряш''не''. :-)
« Последна редакция: 11.06.2011, 13:35:00 от foxxx »
Активен

tigurche86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1672 -: 11.06.2011, 22:59:45 »

Декларация до кого - до декана или до ректора?
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1673 -: 13.06.2011, 12:00:57 »

Под мигрант се разбира човек,които се премества от едно място на друго,за да извършва дадена дейност (няма значение дали работи,или учи).Ако на личната ти карта под постоянен ядрес е записано друго населено място различно от Пловдив-записваш мигрант,ако под постоянния адрес е записало Пловдив и учиш в Пловдив,тогава за мигрант отговаряш''не''. :-)

фокси какво заблуждаваш хората с това за "мигрант"Виж какво са казали хората в сайта за стипендиите-какво имат предвид под мигрант.Аз да не съм китаец или турчаля че да пиша на мигрант-да?Помислили малко,прочети в сайта какво пише и тогава.Капка да си гледа работата.Едно нещо ме притеснява-разпределение по специалности,а не по факултети.Е те това е доста хора ще изгърмят-щото на въпросна специалност пуснали супер малко бройки.
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1674 -: 13.06.2011, 12:31:31 »

Да, и аз това го забелязах. Много по-добре беше по факултети. А и ми е интересно като е по специалности дали са 8% от всички студенти от специалността от I до IV курс, или 8% от I курс, 8% от II и т.н. То направо ще е катастрофално... по-малко от 8 човека на курс.
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1675 -: 13.06.2011, 13:36:13 »

Капка днес връщаше сумати хора.Кой каквото иска това да пише за мигрант.
Активен

wonderfullife

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1676 -: 13.06.2011, 14:07:12 »

Капка днес връщаше сумати хора.Кой каквото иска това да пише за мигрант.
Занчи няма значение какво пишем ("да" или "не")? Няма да ме върне заради това ?
 
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1677 -: 13.06.2011, 15:13:27 »

Под мигрант се разбира човек,които се премества от едно място на друго,за да извършва дадена дейност (няма значение дали работи,или учи).Ако на личната ти карта под постоянен ядрес е записано друго населено място различно от Пловдив-записваш мигрант,ако под постоянния адрес е записало Пловдив и учиш в Пловдив,тогава за мигрант отговаряш''не''. :-)
Значи ако на личната ми карта пише гр.пловдив и пиша  на мигрант "не"  и няма да ме върне?
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1678 -: 13.06.2011, 18:07:42 »

Абсолютно. :-)
Активен

wonderfullife

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1679 -: 13.06.2011, 18:09:47 »

А ако не съм от пловдив?
Активен
Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 88   Нагоре