argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: MS Office vs Open Office  (Прочетена 4245 пъти)

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
MS Office vs Open Office
« -: 11.07.2007, 17:15:09 »

Кое предпочитате да използвате и защо?

Аз лично много рядко изплозвам подобни приложения напоследък, но когато се наложи, предпочитам да използвам MS Office защото съм свикнал с интерфейса и си върша работата най-бързо и лесно. Ако ми се наложи нямам против да пробвам и Open Office, въпреки лошите отзиви за производителността, които напоследък получих.
Споделете мнения :)
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #1 -: 11.07.2007, 17:19:14 »

Open Office защото за простите неща които правя с офис приложенията не ми се инвестира (или краде) MS Office. Иначе като гледам безпристрастно MS Office е една идея по-добър.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #2 -: 11.07.2007, 17:23:58 »

MS винаги ме е кефил повече единственото което ме дразни е че на всяка нова версия разбъркват менютата
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #3 -: 11.07.2007, 17:25:28 »

OpenOffice, защото поддържа много повече формати.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #4 -: 11.07.2007, 17:57:13 »

Истинската секретарка си компилира Офиса сама!
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #5 -: 11.07.2007, 18:00:17 »

И си го програмира :-D
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #6 -: 11.07.2007, 18:07:54 »

Истинската секретарка си компилира Офиса сама!

Това трябва да е цитатът на годината, БРАВО!  :-D :-D :-D
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #7 -: 11.07.2007, 18:17:43 »

Някой маркирал ли е с мишката тоя  :-D емотикон да види как се смее злобно!
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #8 -: 11.07.2007, 18:33:02 »

Нито едно от двете вече, преди MS Office, сега http://docs.google.com :)
Предпочитам ги защото винаги ми вършат работа, 'професионално' не ми се налага да ги ползвам.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #9 -: 11.07.2007, 19:12:03 »

Ако правя нещо за мен си и преценя, че няма начин да се обърка откъм мешаницата с MS формати си ползвам OO. Тъй като си имам лицензиран MS Office от унито, сега не ми е проблем и в другите случай да ползвам адекватно това, което ми трябва. Истината, както и други казаха до тук, е, че аз не работя твърде много с тия продукти, за да съм станал зависим от някой от тях. Имам ги и двата и ползвам което ми свърши по-добре работата в момента. Ако и двете ми предлагат еднакви функционалности за решаването на един проблем, то избирам ОО, тъй като той си работи с open document, който има покритие не само в ОО, работи добре с PDF и е свободен софтуер, което не е маловажно за мен.

Поздрави
    Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #10 -: 11.07.2007, 20:54:36 »

бих предпочел навсякъде да се ползва а и аз да ползвам OO защо ? ами вижте Ms office 2007 всичко е на различно място мен ме кефи щото не съм знаел каде е и преди но какво би станало ако знаех или другите хора или след като сменят всичко навсякъде постоянно.
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #11 -: 12.07.2007, 16:14:45 »

MS Office щото е перфектен (май се повтарям  :wink: ). Преди време се пробвах с ОО - пълна боза. Може пък щото не съм му свикнал, не знам. За мен си остана боза.

А на MS Office не му сменят постоянно менютата. Ползвам го от версия 5 (Word), когато работеше под DOS. Менюта се появиха във Windows версията му. Така че реално там стана първата промяна, а следващата серизона промяна я направиха сега - във версия 2007, което много ме дразни, но не достатъчно че да се мъча с OO :)
Активен

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #12 -: 12.07.2007, 16:38:43 »

ОО има PDF експорт. Коментарите са излишни  :y:
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #13 -: 12.07.2007, 23:26:06 »

Мнението ми е, че PDF-а е гаден и безмислен формат, измислен да мъчи програмисти. Не виждам никой да печели нещо от използването му - документите могат да изглеждат по същия начин добре направени и на Open Office и на MS Office :)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #14 -: 12.07.2007, 23:46:53 »

Недей така. PDF е много удобно нещо. Особено в случай, когато трябва да предадеш документ на някого и той трябва да изглежда еднакво навсякъде, без да се притесняваш от наличен софтуер на получателя и платформата му. Иначе що да не усложняваме малко живота на гадните програмисти?  :-D
Активен
Too short signature limits.

Sirocco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Open Office
« Отговор #15 -: 19.07.2007, 15:29:16 »

Open Officce вече 3 или 4 години, макар и не професионално. ОО винаги ми се е струвал по логичен и добре замислен. А PDF си е много хубаво нещо, защото не всичко опира до няколкото шривчета на Windows. A и размерите на Микрософтските файлчета .doc i ppt винаги са ме учудвали колко са надути.
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #16 -: 28.07.2007, 20:56:10 »

Ползвал съм  MS Office от версия 6.0 (за Уин 3.1)! От тази поредица най-добра си остава версия 2003! С новата 2007 версия направо се уляха!  :no: Пълна боза е!  :vomit:  Но откакто минах на Линукс проткрих офис с OpenOffice!  8-)  :y:  :rock: Наистина добър пакет. Ето няколко смислени довода ЗАЩО е по-добър от MS Office и защо е за предпочитане!

1. БЕЗПЛАТЕН Е! На никой общо взето не му пука за това, защото всички (е повечето) си жъткате на нелегалните копия на Уиндоуз и Офис на Майкрософт, но по принцип този аргумент не е от без значение, ако трябваше да си плащате за софтуера!  :evil:

2. Има по-малки системни изисквания от Майкрософтския офис!  :y: Освен това инсталацията на ОО е 180 мб, а но МО - 5 диска!

3. Поддържа повече формати!  :wink:

4. Има PDF експорт!  :-)

5. Има вградена програма за обработка на библиографията и правописен речник!  :bravo:

и много други... не се сещам просто в момента, но и не са необходими според мен повече доводи.  8-)

Интерфейса на OpenOffice НЕ СЕ различава съществено от този на MS Office! На човек работил с майкрософтския ще му трябва точно ден работа с ОО за да му свикне с менютата, различията и т.н.

Горещо Ви препоръчвам OpenOffice!  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #17 -: 29.07.2007, 00:10:34 »

Айде да не сме всички с нелегални копия на Win! Айде дори да не сме повечето!
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #18 -: 29.07.2007, 00:54:46 »

Аз също съм с легален Windows, Office, VS.NET и SQL Server.
« Последна редакция: 29.07.2007, 11:18:23 от cipher »
Активен
Too short signature limits.

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #19 -: 29.07.2007, 05:54:19 »

Ползвал съм  MS Office от версия 6.0 (за Уин 3.1)! От тази поредица най-добра си остава версия 2003! С новата 2007 версия направо се уляха!  :no: Пълна боза е!  :vomit:  Но откакто минах на Линукс проткрих офис с OpenOffice!  8-)  :y:  :rock: Наистина добър пакет. Ето няколко смислени довода ЗАЩО е по-добър от MS Office и защо е за предпочитане!

1. БЕЗПЛАТЕН Е! На никой общо взето не му пука за това, защото всички (е повечето) си жъткате на нелегалните копия на Уиндоуз и Офис на Майкрософт, но по принцип този аргумент не е от без значение, ако трябваше да си плащате за софтуера!  :evil:

2. Има по-малки системни изисквания от Майкрософтския офис!  :y: Освен това инсталацията на ОО е 180 мб, а но МО - 5 диска!

3. Поддържа повече формати!  :wink:

4. Има PDF експорт!  :-)

5. Има вградена програма за обработка на библиографията и правописен речник!  :bravo:

и много други... не се сещам просто в момента, но и не са необходими според мен повече доводи.  8-)

Интерфейса на OpenOffice НЕ СЕ различава съществено от този на MS Office! На човек работил с майкрософтския ще му трябва точно ден работа с ОО за да му свикне с менютата, различията и т.н.

Горещо Ви препоръчвам OpenOffice!  8-)

1 Оставаше и платен да е. Не, че е толкова лош, дори напротив - в много отношения го предпочитам.

2 Системни изисквания? Когато ползвах Windows на една и съща машина MS Office 2000 във всичките си компоненти беше много по-лек от OOo 1.1.x.

Някой опитвал ли се е да прави диаграма в електронна таблица с повече от сто реда и в двата пакета? OOo 1.1.x или 2.0.x (дори на малко по-силна машина) къса сериозно нервите там, където с MS Office 2000 тепърва започва да се забелязва забавяне.

А ако ще броим дискове - колко неща има в MS Office и колко - в OOo ?

3 Възможно е, не съм броил.

4 MS Office от някоя версия нагоре нямаше ли :-)

5 За библиография не си спомням, но ако някой ми каже, че spelling-а на английски на OOo е по-добър от този на MS Office (поне от версия 97 насам) да ходи да си ... разучи софтуера :wink:

Понякога подобни сравнения ми приличат на статия в печатна медия посветена на Ubuntu, която четох наскоро. Беше нещо от вида "Това е най-великата дистрибуция!!!! О йееееееееееееее - има Firefox!!! И това не е всичко, уважаеми читатели - представете си, има и OpenOffice.org!!!!!!!!!!!!!!!!!" И тъй нататък - 90 % от изброените в статията предимства ги има всеки (среден, да не говорим за читав) Linux ...
Активен