argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 88   Надолу

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332895 пъти)

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1240 -: 09.03.2010, 20:27:23 »

Колега,
не желая да говоря повече за СС и макар, че не съм член на Студентски Съвет, а само сътрудник ще ти кажа някои неща, заради хората в него.

1. Ако имате подобни претенции, искания и желания - моля заповядайте на което и да е общо събрание на СС. Ще имате възможност да ни кажете, всичко което ви вълнува и да зададете всякакви въпроси, колкото и "неудобни" да са според вас.

2. Ако някой от нас се грижеше за банковата си сметка нямаше години наред да плащаме телефони от по 100 лв, всеки месец, защото непрекъснато изникват какви ли не въпроси около всяко мероприятие, инициатива или просто въпрос или жалба на студент.

3. Много е грозно да се хули една организация от която повечето си нямате и идея! И е много грозно да се говори за хора, които са в нея само и единствено защото им пука какво се случва в университета и са имали множество конфликти с ръководството, за да се защитят нечии права.

4. За  година и половина, като участник в няколко инициативи не съм взела нито един лев !
5. Не ви разбирам, хем СС си "клати краката" хем изведнъж стана вездесъщ. Има неща, които зависят и неща, които не зависят от нас. Съжалявам, че не можете да го разберете, но както вашите стипендии липсват, така повярвайте ми и нашите банкови сметки са ПРАЗНИ!

Няма повече да убеждавам никого, в каквото и да е, защото очевидно това е загубена кауза. Но собственият ми морал и възгледи не ми позволя да гледам как хора, се трепят до нощите и хабят хиляди нерви, за някой, чиито единствени думи са негативни и вечно недоволни. Ако искате да промените нещо- не форума е мястото и не мрънкането е начина! СС винаги е отворен за мнения, препоръки и сътрудници - елата и променете нещо. Бъдещето ви не е в ничии ръце, освен във вашите. За това и държавата и всичко ни е на това дередже. Защото младите хора са вечно недоволни, но единственото, което могат да правят да се гневят на чаша ракия, на маса или във форум. 
С уважение
С. С.
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1241 -: 10.03.2010, 11:05:24 »

ох, просълзих се. даже се чувствам виновен, че стояхме на студено три месеца.
ама файда никва, пари още няма.
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1242 -: 10.03.2010, 18:20:45 »

Аха. Сигурно хората от СС са си присвоили парите и сега си ги харчат някъде из курортите. И то не само на нашия университет, ами и от другите уни-та са ги изграбили. Хора, стига сте се оплаквали. Всички знаем, че няма пари. На който не му отърва, да направи нещо повече от това само да мрънка и да обвинява другите.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1243 -: 10.03.2010, 23:49:12 »

Аха. Сигурно хората от СС са си присвоили парите и сега си ги харчат някъде из курортите. И то не само на нашия университет, ами и от другите уни-та са ги изграбили. Хора, стига сте се оплаквали. Всички знаем, че няма пари. На който не му отърва, да направи нещо повече от това само да мрънка и да обвинява другите.
убеден/убедена ли си, че няма пари? в случая говорим за европейски стипендии, доколкото знам. сега един въпрос с понижена трудност, насочен към теб и всички останали. европейските стипендии с "държавни" пари ли се изплащат, или с пари, предоставени от европейския съюз по съответната програма? :roll: отговори си и ще стане ясно дали са приемливи оправдания, че липсват пари за образование, съответно за стипендиите, или бавенето може да се определи като неоснователно. :wink: мисля, че го бях писал и в един преден коментар, но нищо - когато се плаща с "държавни" пари, е приемливо да има частично намаление и известно забавяне, но когато се използват "чужди" пари, т.е. не са "държавни"... :-X
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1244 -: 11.03.2010, 08:42:40 »

ясно е,4е никой не знае за европарите,ми поне не6ти4ко за обикновената стипендия.6те ни я преведат ли скоро (имам предвид тези дни) или....
айде,че вече джоба ми е празен
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1245 -: 11.03.2010, 10:04:49 »

Не говоря, че няма пари, а че няма преведени пари. Ясно е, че парите са налице. Мисълта ми беше, че не СС са виновни, че не са ни ги превели.
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1246 -: 11.03.2010, 10:59:32 »

Колегите са направили отделна тема за нормалните стипендии... който го интересува да чете там. Сигурно ще я преведат на 15-то число както винаги. За европейските стипендии, на колегата, който позвъни в МОН в началото на март са му отговорили че ще има превод след 2 седмици, което пак излиза г/д в средата на март. Не мога да разбера защо не четете предишните постове и само говорите глупости че нямало да има пари и т.н. Самонастройвате се, темата беше създадена за информация за европейските стипендии, а се превърна в един панаир, всеки си знае неговото... Някой ще вземе да прочете и съвсем ще се обърка. Ами спрете се малко, всеки обвинява някой друг,защото така му е по-лесно. Браво на колегата, който звъня в МОН. Днес и аз ще го направя да видим какво ще кажат. Можехте и вие да го направите, вместо да бълвате глупости и да се хулите един на друг. Както и да е.
Активен

shushi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1247 -: 11.03.2010, 11:09:36 »

Току-що звъннах. В МОН казват че са направили нарежданията за плащане към МТСП и всичко зависи сега от тях. Обадих се на МТСП, оттам ми казват че нямало нареждане за плащане?! Отговорих им че току-що МОН са ми казали, че са го направили. казаха ми да изчакам да проверят. Чаках на телефона около минута. След което се обадиха и ми казаха, че не можели да се свържат с колежката и да звъня по-късно.  :-D смехът е пълен.
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1248 -: 11.03.2010, 11:34:22 »

Естествено пак МТСП бавят цялата работа както миналия път аман от тях вече
« Последна редакция: 11.03.2010, 11:51:52 от myzrael »
Активен

drago876

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1249 -: 11.03.2010, 12:11:24 »

Колеги, не се заблуждавайте. Цялото забавяне идва от МОМН. И от там не дават никаква информация. На колегата са му казали че са наредили плащане само, за да му затворят устата. Сигурен съм, че от там идва проблема. Естествено, те не са пряко отговорни, но поне можеха да се държат нормално с нас и да ни кажат какво става, а не да ми се смеят нагло по телефона и да ми казват, че задавам глупави въпроси.
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1250 -: 11.03.2010, 19:04:06 »

Може би въпросът ми не е за тази тема, но може ли да ми каже някой минималния коефициент за обикновенните стипендии, че май на мен ми се получава 26.6, което май говори че за 1 не мога да хвана стипендия.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1251 -: 12.03.2010, 08:44:01 »

 отново зациклихме:МОМН-МТСП-МОМН-МТСП-БАНКА
само ни баламосват!на всякаде ни учат колко било важно да сме коректни,а то СКАПАНА ДЪРЖАВА :no:
Активен

alele

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1252 -: 12.03.2010, 08:46:41 »

скапана скапана
ама поне телевизията да вземе да ни обърне внимание
за лекарите веднага
ама те си имат синдикати
ние нямаме ли си някой който да защити правата ни?
и ако имаме кой и къде е този НЯКОЙ?
Активен
Ф И Ф

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1253 -: 12.03.2010, 18:42:07 »

скапана скапана
ама поне телевизията да вземе да ни обърне внимание
за лекарите веднага
ама те си имат синдикати
ние нямаме ли си някой който да защити правата ни?
и ако имаме кой и къде е този НЯКОЙ?
недей така,и над нас бди една майка-орлица СС ! да се слави неговото име и да бьде неговата воля!анатема за всеки,който го хули и невярва в неговата всеотдайност!
 а медийното внимание не винаги е гарант за успех,дори не рядко вреди..
струвами се,че от днес има светлина в тунела,все пак обявиха началото на новата кампания
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1254 -: 12.03.2010, 19:22:37 »

извинявам се за тъпия въпрос сегано какво имат в предвид от предходните 2 семестъра?Миналата година 2-ри семестър взимах,тази година първи също взимах,като се смяташе успеха за годината,а сега?Кое се смята-от миналата година 2-ри семестър и от тази 1-ви ли?И дай боже скоро да изплатят останалите пари.
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1255 -: 12.03.2010, 19:28:29 »

Два назад от сегашния. Тоест първи семестър от тая учебна година и последния от миналата.
Активен

myzrael

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1256 -: 12.03.2010, 19:51:59 »

Два назад от сегашния. Тоест първи семестър от тая учебна година и последния от миналата.

ясно Мерси :)
Активен

samsung

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1257 -: 12.03.2010, 19:52:45 »

уж до 22 щяло да има пари!така поне се похвали колега,звънял днес в момн :wink:
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1258 -: 12.03.2010, 22:05:20 »

най-после! :bow: дано поне този път ме огрее... :mmm: :rock:
Активен

karamanska89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1259 -: 13.03.2010, 09:27:37 »

в сайта на европейските стипендии пише ,че подаването на документите за летен семестър ще започне на 22.03.2010г. Но нищо  не се казва за превеждането на последните 2 стипендии от зимен семестър.
Активен
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 88   Нагоре