argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Граждански процес- задочно  (Прочетена 1515 пъти)

Nedi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Колеги, можете ли да ми кажете как минава обикновено изпитът по Граждански процес и под каква форма се провежда?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Граждански процес- задочно
« Отговор #1 -: 08.12.2009, 08:09:50 »

Здрасти,

Изпитът преминава за два дни - 19 и 20. Първият ден се дава казус, ползват се нормативни актове. Започва проверката на казуса. Ако някой колега се е "издънил" гори още на този етап, т.е. до устния няма да е допуснат. Следобеда на първия ден и целия втори ден ще се изпитва устно, актове няма  :wink: естествено. На този етап от изпита - каквото сабя покаже  :-D е, и изпитващите ще имат думата  :wink:. Сега, на 11, 12, 13 проф. Чернев и ас. Ганчев ще са в университета - последна подготовка преди изпита, за задочниците е отреден 13.12. (неделя).
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Граждански процес- задочно
« Отговор #2 -: 08.12.2009, 09:58:58 »

Първо честит празник на всички!!!!! :#1: :#1: :#1:

Иначе аз знам, че писмената част от изпита не е казус, а част от въпрос за развиване.Това се потвърди и от Д-р Чернев.
Следващият евентуален етап от изпита продължава именно устно, под формата на решаване на (мини)казуси-3 на брой един от общите въпроси,един от обожалване и един от особените производства.
Според Д-р Чернев устният изпит продължавал не повече от 10 мин., но аз се съмнямам.
Активен
Истината е само една,но и

Nedi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Граждански процес- задочно
« Отговор #3 -: 08.12.2009, 10:05:49 »

Благодаря ви за изчерпателната информация! :)
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Граждански процес- задочно
« Отговор #4 -: 28.02.2010, 17:14:35 »


Иначе аз знам, че писмената част от изпита не е казус, а част от въпрос за развиване.Това се потвърди и от Д-р Чернев.
Следващият евентуален етап от изпита продължава именно устно, под формата на решаване на (мини)казуси-3 на брой един от общите въпроси,един от обожалване и един от особените производства.
Според Д-р Чернев устният изпит продължавал не повече от 10 мин., но аз се съмнямам.
Това е верният отговор!
Честито на печелившите от 27.02.2010г.
Включая себе си...
Активен