argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: кой е любимият Ви текстов редактор?  (Прочетена 4834 пъти)

OpenBSD

  • Гост
Re: кой е любимият Ви текстов редактор?
« Отговор #20 -: 08.06.2006, 04:19:24 »

Последния път когато пробвах jEdit и непрекъснато хвърляше разни Error-и и изобщо не оправда очакванията ми. Надявам се поне да има някакви подобрения.
Иначе моето мнение е:
vi - бързо и лесно редактиране на файлове и най-вече изисква малко ресурси от комп.
nano - малко по-шарен и по-users friendly. Също както vi позволява работа и remote без да изисква бърз нет.
emacs - харесва ми защото е удобен за програмиране и не се налага да имаш няколко терминала за да компилираш.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: кой е любимият Ви текстов редактор?
« Отговор #21 -: 08.06.2006, 09:14:56 »

Последния път когато пробвах jEdit и непрекъснато хвърляше разни Error-и и изобщо не оправда очакванията ми. Надявам се поне да има някакви подобрения.
Иначе моето мнение е:
vi - бързо и лесно редактиране на файлове и най-вече изисква малко ресурси от комп.
nano - малко по-шарен и по-users friendly. Също както vi позволява работа и remote без да изисква бърз нет.
emacs - харесва ми защото е удобен за програмиране и не се налага да имаш няколко терминала за да компилираш.
ако си бил качвал някви модулчета и плугини заради който се хвърлят еррорс явно проблема е в тях ( или него ) така че го махни
jEdit кърти мифки :) аз без него немога да преглеждам файлове вече :) кефи ме на макс само искам да видя как ще изглежда под JVM 1.6 с ClearType AntiAliasing
Активен

Doom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • Creation Digital Community
Re: кой е любимият Ви текстов редактор?
« Отговор #22 -: 16.06.2006, 13:20:14 »

Ама вие какви сте... Текстовите редактори съвсем не са си само редактори за програмни езици. Толкова ли сте вманиачени в това програмиране бе хора? кво правите тука тогава, ами не сте си създали някое офисче или фирмичка и с подбран колектив да творите нещо?
Не съм програмист, не разбирам C, C++, Basic, Delphi, Pascal...не съм създаден за това. Отварял съм колко книги за програмиране, но се отвращавам.
За това, което пиша аз(HTML, PHP, CSS) и Notepad и Worpad ми вършат страхотна работа, но напоследък текстовия редактор ми става любимия plugin на Firefox, който доста добре разделя таговете, оцветява временно някои части от кода, за да знаеш докъде си стигнал, и най-вече да не объркаш някой "низ", при интегриране например. Страхотно е формулирано :)
Активен
Hoping for the best, but expecting the worst!
http://www.creation-dc.org/
http://yugioh.headoff.com/