argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Национално състезание за решаване на казуси  (Прочетена 2664 пъти)

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

кръжокът по ГРАЖДАНСКО ПРАВО
 
при Юридически факултет на СУ "Св. Климент Охридски"
организира
 
 
НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ
ЗА РЕШАВАНЕ НА КАЗУСИ ПО ГРАЖДАНСКО И ТЪРГОВСКО ПРАВО
 
на 17 април 2010 г. от 9:00 часа  в Съдебна палата, град София


Участие в състезанието могат да вземат студенти от специалност „Право" от втори до пети курс. То ще се проведе в три кръга. Всеки отбор може да се състои от двама до четирима участници. Във всеки отделен кръг на участниците ще бъде предоставен различен казус за разглеждане (Казус 1, Казус 2 и Казус 3).
Заявилите участие ще имат възможност да се запознаят със съдържанието на казусите  в срок 14 дни преди състезанието.

Научете повече и се подгответе за най-голямото предизвикателство на http://sites.google.com/site/clc2010sofia/home
Приемете предизвикателството, елате и докажете, че може да анализирате правни казуси и реално да предлагате решаването им. Докажете, че можете да бъдете най-добрия отбор, време е да се отличите!




Моля желаещите за участие или тези , който искат да разберат подробности (да ги запозная с регламента), да се свържат с мен до 2-3 седмици най-късно - лично съобщение или skype (ani.genova) !
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

А парични награди или екскурзии  до Брюксел ще има ли ? :wink:
Активен
Всичко е любов

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

А парични награди или екскурзии  до Брюксел ще има ли ? :wink:

Ами не съм запозната да има, никъде не пише за награди. Но според мен и моралната награда от победа над ЮФ на СУ си е достатъчна  :-)  И да има някакви материални награди, щом го организира кръжок към ЮФ, не мисля че ще са особено големи. Искрено се надявам някой да отиде за престижа, да защити името на факултета ни!
Активен

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114

Може и да не знаете, а и от посочения по-горе сайт не е ясно, но в двата пъти, когато отбор от нашия ЮФ е участвал, се е класирал на второ място. Така че само повече хъс - и сме на първото. :-)
Дали ще се съберат колеги?
Активен

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Може и да не знаете, а и от посочения по-горе сайт не е ясно, но в двата пъти, когато отбор от нашия ЮФ е участвал, се е класирал на второ място. Така че само повече хъс - и сме на първото. :-)
Дали ще се съберат колеги?

Ами искрено се надявам  :-)  Не знам кой е участвал предишните години, защото съм първи курс все още, но дано погледнат съобщението тук и да се запишат отново!
Активен

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114

Ще бъде добре, ако в един и същ отбор (-и) участват колеги от различни курсове с оглед на различното ниво на тяхната компетентност (слушани лекции, положени изпити по частноправни дисциплини и т.н.).
Така те ще имат възможност да се сработят и формират екип.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Кой ще сформира отбора?ще има ли комисия,или някакъв изпит преди това,за да отидат най-подготвените,няма да се излагаме пред СУ,нали така!?
Активен
Всичко е любов

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55

Кой ще сформира отбора?ще има ли комисия,или някакъв изпит преди това,за да отидат най-подготвените,няма да се излагаме пред СУ,нали така!?

Ами засега повечето от желаещите са от 3-ти курс, но казаха, че не са учили още търговско право или поне така разбрах и им трябва и някой от по-горен курс. Изпити не мисля, че има. Като свърши срока и направя списъка , ще го предам на една колежка от 4-ти курс и тя ще се занимава с подбора, ако има толкова много желаещи, но засега като гледам не са особено много  :-(
Активен