argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ликвидационна Сесия  (Прочетена 2180 пъти)

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Ликвидационна Сесия
« -: 02.04.2009, 18:06:48 »

Ако имам 3 не взети изпита - 1 от 1ви, 2 от 2ри семестър; продължавам ли в 3ти семестър и бивам ли допуснат до ликвидационна сесия през септември или прекъсвам?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re: Ликвидационна Сесия
« Отговор #1 -: 02.04.2009, 22:35:56 »

Взето от http://fmi-plovdiv.org/index.jsp?id=393&ln=1: Правила за учебния процес във ФМИ
3) До поправителна сесия се допускат студенти с не повече от 4 невзети изпита до тази сесия.
Получилите над 4 слаби оценки (вкл. текущи оценки) в рамките на учебната година прекъсват.
До ликвидационната сесия се допускат студенти с не повече от 3 неположени изпита (вкл. текущи оценки).

С други думи има място за глътка въздух.

Морала в историята? Деца не се занимавайте с глупости, а учете.
« Последна редакция: 02.04.2009, 23:26:40 от Kelli_Mutu™ »
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

bleit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: Ликвидационна Сесия
« Отговор #2 -: 03.04.2009, 11:20:34 »

 Че ти и с 3 няма да имаш големи проблеми да запишеш втори курс, дори да не ги вземеш, една молба и си готов.

 Иначе края на втори курс бях на ликвидации с 8 невзети изпита, а един колега беше с 10 и двамата сега сме трети курс. А онези неща дето ги пише там .... Чети ги през редовете :)
Активен
hardcore простак

Koteo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • :-)
Re: Ликвидационна Сесия
« Отговор #3 -: 27.07.2009, 20:12:10 »

    bleit, никой ли не направи на въпрос 8- те невзети изпита? Аз трябва да се преборя с 6 :headbang: и даже се чудех дали да ходя да говоря с инспекторката понеже незнам дали въобще ще ме допуснат. Но това, което си написал ми вдъхна малко надежда  :-*. Мислиш ли, че някой ще ми направи проблем ако се явя на ликвидацията? Хиляди благодарности за инфото предварително :bow:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Ликвидационна Сесия
« Отговор #4 -: 28.07.2009, 10:12:57 »

По правилник може и да не трябва да те допуснат, но мисля, че няма да имаш проблеми - на ликвидация се отива с книжката само (и, желателно, сложени и малко знания в главата, де), така че ти нямаш работа с инспекторката (не ти е нужен индивидуален протокол). В протокола за съответният изпит, който получава преподавателят, няма графа кой да се допусне и кой не (просто оценката се нанася в третата графа за ликвидационната сесия). Явяваш се, взимаш си изпита и толкоз. Заверка също би следвало да си имаш от последният триместър, така че не виждам никакви реални проблеми.

Разбира се, инспекторките си водят статистика и знаят кой с колко невзети изпита е.
« Последна редакция: 28.07.2009, 10:31:23 от Светослав Енков »
Активен

plamen80

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Ликвидационна Сесия
« Отговор #5 -: 20.08.2009, 14:42:01 »

Някъде тук бях прочел, че ако се явя на ликвидация по предмет от текущата учебна година, то тя не се заплаща. Бихте ли ми казали дали това е така, защото след няколко дена има, а бих искал да си повиша оценките.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Ликвидационна Сесия
« Отговор #6 -: 20.08.2009, 20:55:45 »

Не се заплаща, не бой се! Но за повишаване  на оценки, само след уговорка с преподавателя, защото официално повишаване няма и се налага корекция в протокола, а това не го обичаме...
Активен

ro6lyo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • Информатика
Re:Ликвидационна Сесия
« Отговор #7 -: 29.08.2009, 14:53:47 »

може ли да ми кажете за изпити от минали години колко се заплащат.
.  А изпита не ми е от минала година, смених си специалността и те са го имали миналта година, това ме навежда на мисалта че можеби няма да трябва да го плащам
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Ликвидационна Сесия
« Отговор #8 -: 30.08.2009, 11:53:11 »

Не пускай един и същи въпрос в няколко теми! Само дразниш хората.

Инспекторката ще ти даде най-верен отговор!
Активен