argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: специализация по туризъм ???!!!???  (Прочетена 2587 пъти)

terra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1


ей хора. Някой случайно да знае нещо за тая специализация по туризъм?  :? Къде трябва да се ходи и кой трябва да се пита за да можеш да се запишеш да го учиш тоя туризъм?
Активен

MaryGud

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: специализация по туризъм ???!!!???
« Отговор #1 -: 12.03.2007, 09:34:06 »

За информация относно специализацията по туризъм посетете следния адрес: http://slovo.uni-plovdiv.bg/obuchenie/turizam.htm
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: специализация по туризъм ???!!!???
« Отговор #2 -: 14.07.2008, 13:55:59 »

Обмислям да се запиша от есента на специализация по туризъм, но още се двоумя :roll: Разглеждала съм многократно съответния линк (http://slovo.uni-plovdiv.bg/obuchenie/turizam.htm), но не намирам информацията, която ме интересува конкретно :-P
Ако някой се е записал и има впечатления, би ли ги споделил :-) Това, което главно ме интересува, е какви дисциплини се изучават и дали са интересни :-P :-)
« Последна редакция: 14.07.2008, 14:01:03 от Καθαρός »
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: специализация по туризъм ???!!!???
« Отговор #3 -: 14.07.2008, 17:34:32 »

  Здравейте, оптимисти!!!!
 Тази година завърших специализацията по туризъм и искам да предупредя всички, каквото и
да правите, дори да се запишете, да знаете, че дипломата която получавате е притурка към дипломата за средно образование, на практика не можете да си намерите работа по тази специалност, освен ако не ви интересуват професии като барман или сервитьор ( но как се държи табла не учат).
 Второ- специализацията е с продължителност 2 години, но един такъв курс може да се изкара за 3 месеца.
 Трето- преподавателите, с изключение на двама, не са от университета, а от профилираните училища. Предметите, които се изучават са: география, хотелиерство и ресторантьорство, счетоводство- 1 и 2, етикет и протокол, икономика, право, психология и още нещо. Няма голяма посещаемост, през материала се минава транзит, изпитите- преписване.
 На края се прави дипломна работа, минаваш с 5 или 6. 
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: специализация по туризъм ???!!!???
« Отговор #4 -: 23.07.2008, 12:21:49 »

mmegi_85, благодаря за изчерпателния отговор :-)

А възможно ли е курсът да се мине по по-ускорена процедура, както си споменала тук:
Второ- специализацията е с продължителност 2 години, но един такъв курс може да се изкара за 3 месеца.
Да се вземе материалът за 2 години в 3 месеца, ми се вижда твърде натоварващо, но примерно двете години да се вземат в една :roll:
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: специализация по туризъм ???!!!???
« Отговор #5 -: 23.07.2008, 22:16:27 »

   Мисля, че не е проблем, не би трябвало да е проблем т.е.
 Трябва да попиташ при Елена Щерева най- вероятно, 222 кабинет.
Активен