argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Starobylgarski  (Прочетена 11109 пъти)

Guardian_Of_Faith

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Starobylgarski
« -: 04.12.2006, 22:38:14 »

nqkoy ,ako moje da prepory4a nqkoy u4ebnik , pomeje mi se struva 4e tova,koeto sme pisali na lekciite dale4 nqma da e dostaty4no.
Активен

slaveq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Starobylgarski
« Отговор #1 -: 30.12.2006, 16:59:20 »

'Старобългарски език'-Кирил Мирчев(кратък граматичен очерк)-цена 3,80лв.
'Малък речник на старобългарския език'-Дора Иванова-Мирчева,Ангел Давидов,изд.Слово-цена 7лв.
+лекциите и упражненията;напълно е достатъчно това.изпита е лесен
Активен
:)

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re: Starobylgarski
« Отговор #2 -: 23.01.2007, 12:23:49 »

Ако сте при Джельова споко.Тя е супер стабилна и точна.Изпита при нея въобще не е труден ( стига поне малко от малко да си учил ) и да те познава от упражненията.Аз лично го взех с 4-ка без кой знае какви усилия Не съм ползвал никакви учебници:)
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

otli4ni4ka:)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Starobylgarski
« Отговор #3 -: 23.01.2007, 16:29:36 »

хора, филолози сме - ОПРАВЕТЕ СИ ЧЛЕНУВАНЕТО!!!!  :-P
по-добре да се паднеш при професора. Джельова не изпитва много лесно, но като цяло изпитЪТ не е тежък. Успех
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re: Starobylgarski
« Отговор #4 -: 25.01.2007, 22:57:56 »

ехееее отличничката много си наблюдателна бре:) мани бегаи. все пак това е форум---сиреч не е някакъв предтсвителен документ,не сме на изпит  или нещо такова нали:-P

хайде сега започни да следиш за запетайките и пунктуацията като цяло :y:
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

linkin_fan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Starobylgarski
« Отговор #5 -: 26.01.2007, 19:46:48 »

Ehh tozi starobylgarski vzeh 4ak na likvidaciq kato pyrvite 2 pyti bqh pri profesorkata a pri djeliova nqmah problemi i go otnesoh kato kuco pile domat sys 4.5  :rock: .
Активен
The corruption has taken over!

Lambrina

  • Гост
Re: Starobylgarski
« Отговор #6 -: 27.01.2007, 16:00:48 »

А нещо да кажете за доц.Карачорова?Струва ми се точна,но не знам как ще е на изпита при нея... :-o
Активен

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Starobylgarski
« Отговор #7 -: 27.01.2007, 16:06:59 »

Доцент Карачорова е супер,поне при нас беше.Никой не скъса,макар че някои изобщо не знаеха за какво става въпрос.Много по-добре тя да ви изпитва отколкото Кемалова :-)
Активен

vilito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • трябва да ти пука
Re: Starobylgarski
« Отговор #8 -: 04.02.2007, 01:56:41 »

Вече съм четвърти курс българска филология и мога да ви кажа само, че старобългарският е много важна дисциплина, много интересна и с голямо значение за бъдещата ви подготовка по другите езиковедски предмети. Имайте това предвид и гледайте на старобългарския от романтична гледна точка, като езика на старите, великите българи.
По отношение на изпитващите, няма как да скрия възмущението си от доц. Пенев, за когото или добро, или нищо - затова ще замълча.
За Кемалова обаче мога да кажа само хубави неща. Малко са така отдадените на професията си преподаватели, които харесват студентите и работата си. Всъщност коментара по отношение на начина й на изпитване ме провокира да напиша това. В крайна сметка това как изпитва е субективно. Важно е как ви е преподавала, а в това не се съмнявам. Това дали вие сте научили нещо и сте показали какво знаете е отделен въпрос. Ако разбирате старобългарския или историческата граматика, по която тя също води семинари, няма да имате проблеми.
В този форум само оплаквания от този и онзи преподавател чета, както й как минава изпита, ала-бала. Студенти сме, хора! Осъзнайте се, мнозина млади хора нямат възможност да учат, защото имат парични или други проблеми, а ние идваме в университета, не посещаваме лекции, а после този и онзи бил лош.
В този форум очаквах да видя будни колеги, които да се интересуват от много по-възвишени неща, а не от това кой преподавател подсказвал на студентите си по време на изпита.
Мисля да спра до тук, защото идеята ми е ясна.
Повече труд, по-малко оплаквания и ще видите каква промяна ще настъпи.

А на когото не му се учи, има достатъчно фирми, които търсят работници. Не е нужно да си висшист, за да си строителен работник.
Активен
Никога не разговаряй с непознати.

linkin_fan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Starobylgarski
« Отговор #9 -: 04.02.2007, 11:17:27 »

'Старобългарски език'-Кирил Мирчев(кратък граматичен очерк)-цена 3,80лв.
'Малък речник на старобългарския език'-Дора Иванова-Мирчева,Ангел Давидов,изд.Слово-цена 7лв.
+лекциите и упражненията;напълно е достатъчно това.изпита е лесен


Ako tolkova dyrjite da prepisvate v Малък речник на старобългарския език'-Дора Иванова-Мирчева,Ангел Давидов,изд.Слово-цена 7лв. naj otpred ima dosta pisano. Pri docent Djeliova tova tova v pove4eto slu4ai e dostaty4no.
Активен
The corruption has taken over!

melly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Starobylgarski
« Отговор #10 -: 18.02.2007, 22:32:49 »

От тези, които са ми преподавали досега, а аз съм едва втори курс, истински са ме изкефили гл.ас Кемалова, доц.Зидарова и Гергана Иванова по сръбски. За мен това са преподаватели, достойни за уважение, всъщност, не само като преподаватели, ами и като личности. Искам да съм като тях - истински професионалист(к)и. Харесват работата си и знаят как да предадат знанията си на студентите, без да ги унижават и без да ги карат да се чувстват жалки от това, което не знаят. Като се има предвид, че всички сме дошли в този университет да научим поне част от това, което преподавателите знаят, не е много тактично и не е въобще професионално от страна на някои да изтъкват колко сме глупави или да питат: "От кой свят падате?"
Та да си дойдем на думата де...
Не се страхувайте от Кемалова, тя не яде хора, много е добра и къса само ако наистина нищо не знаеш.
« Последна редакция: 18.02.2007, 22:34:39 от melly »
Активен

moreni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Starobylgarski
« Отговор #11 -: 26.05.2007, 15:46:11 »

Случайно някой,ако може да качи един конспект по Старобългарски език ще съм му много благодарна. :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Starobylgarski
« Отговор #12 -: 30.05.2007, 16:20:41 »

Искам само 2 неща да кажа:

1. към ВИЛИТО: "Имайте това предвид и гледайте на старобългарския от романтична гледна точка, като езика на старите, великите българи. " от "романтична гледна точка" именно гледат повечето студенти на Старобългарския-не четат!

2. към МЕЛЛИ: вече и жените са професионалисти  :wink:

И нещо за Кемалова-евала!!!
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

ligeia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • The owls are not what they seem...
Re: Starobylgarski
« Отговор #13 -: 03.06.2007, 13:06:02 »

А някой да знае нещо за Цибранска?
Активен

GanjaTa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • ХУБАВИТЕ ЯБЪЛКИ ГИ ИЗЯЖДАТ ПРАСЕТАТА ...
Re: Starobylgarski
« Отговор #14 -: 08.06.2007, 19:15:14 »

До колкото аз съм чувал, ако си при проф. Добрев, той само ти дава да прочетеш 3 реда и ти пише заветната 3-ка.
Активен

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Starobylgarski
« Отговор #15 -: 25.06.2007, 16:10:51 »

Някой може ли да ми каже как изпитва доц. Пенев (ако стигнеш до устната част на изпита, разбира се)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Starobylgarski
« Отговор #16 -: 26.06.2007, 09:56:35 »

Задава ти въпрос от тези неща, които си сбъркал на писмената част - мен за причастия ме пита  :?
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Starobylgarski
« Отговор #17 -: 26.06.2007, 14:53:06 »

10x
Активен

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Starobylgarski
« Отговор #18 -: 29.06.2007, 09:54:17 »

Доц.Пенев държи страшно много на писмената част.Лично аз на нея се бях справила много добре.На устната ме пита за страробългарските паметници ;бях зациклила тотално и му говорих пълни глупости.Той сам ти казва отговора и не те чака много да мислиш.Казваш му да,така е,да и ако си се стравил с писмената част няма да има проблем.:)
Дано съм помогнала поне малко.Успех:)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Starobylgarski
« Отговор #19 -: 30.06.2007, 10:58:50 »

Много е важно да не се надяваш на много, защото тройката му е любима... Всичко друго при него е изключение, а за шестица още не съм чула  :blush:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!