argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: руска класическа ТЕСТ!!!  (Прочетена 3580 пъти)

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
руска класическа ТЕСТ!!!
« -: 13.09.2007, 22:31:26 »

някой помни ли какво съдържа тестът? пийс хелп
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #1 -: 14.09.2007, 10:35:55 »

Мога да ти кажа при Нейчев от втори курс теста-интересува ли те?
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #2 -: 14.09.2007, 10:37:01 »

да, и това ще е нещо. брлагодаря
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #3 -: 15.09.2007, 10:13:02 »

От "Руслан и Людмила" имаше 1 въпрос-кой символизира мощ или нещо от сорта беше, често срещани символи в РЛ, жанрово определение на "Герой на нашето време" и да подредите частите му , на какво е символ Татяна от "Евгени Онегин", някакъв цитат от него, кои са персонажите в "Шинел", да подредиш срещите на Чичиков... общо взето тестът е много лесен ако си чел книжките. Лекции почти не ти трябват. Успех  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #4 -: 07.10.2007, 22:50:49 »

честно казано този тест си е огромна ГЛУПОСТ, не мога да повярвам, че съществува. Преди години искаха да го минаваме и ние - ДА, ама НЕ, доц. Калудова ни изпита. А що се отнася до самия тест, малко е срамничко да се четат лекции и после да ми се задават въпроси от типа "Подредете по хронология ......"
Аз лично го взех този изпит в 4-ти курс, бях изчел всичките произведения и парадокса беше, че не си споних за какво се разказваше първото произведение на изпита( беше прочетено преди 2 години) .....
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #5 -: 08.10.2007, 21:46:45 »

то затова в РЛ не наблягат на лекциите. Ако си си чел нещата ти е по-голям шанса, отколкото ако знаеш наизуст лекциите  :roll: Те затова и настояват да ги четем-има много символика и хората искат да ни научат да мислим, да правим асоциации... абе хубаво си правят според мен, че ни мъчат така. Защото ако не друго (в смисъл хубава оценка на изпита), поне научаваме изключително интересни неща.  :bravo:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #6 -: 13.10.2007, 19:11:11 »

А кога има дати за руска на 19 в. за задочници от специалностите: БЕИ, БЕРЕ и др., няма значение. Също и за АЗЕЛ-а ме интересуват дати ако някой знае. Това са ми двата изпита, които ми останаха и все не намирам смелост за тях...Пишете за дати, моля ви, че ня знам кога ще си идвам в Пловдив скоро. Поздрави!
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #7 -: 13.10.2007, 21:16:22 »

По руска литература на 19 януари има дата за задочници. За АЗЕЛ не мога да ти помогна.
« Последна редакция: 13.10.2007, 21:18:19 от Маймунчо »
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

fify

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #8 -: 14.10.2007, 22:48:12 »

mares,би ли сподели как изпитва доц.Калудова???
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #9 -: 17.10.2007, 16:46:38 »

Маймунчо, благодаря за отговора, но правилно ли разбирам на 19-ти януари или казваш, че по руска на 19-ти век има дата през януари?  :-) А за коя специалност е?
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #10 -: 18.10.2007, 00:29:20 »

mares,би ли сподели как изпитва доц.Калудова???

До колкото си спомням имаше едни старички листчета, а на тях по 2 произведения.  Изпита ни беше устен, доц. Калудова ни помагаше много, винаги разбира дали си прочел произведението, аз на изпита бях с 2 тетрадки имена на герои от произведенията, понеже трудно се помнят всичките. Бях си описал кой на кого какъв се пада. Гл-ас  Таня Атанасова не ми даде да си използвам този материал и се стигна до конфликт и чак тогава ме изпита доц. Калудова, понеже вече беше въведен теста......
Доц. Калудова е невероятен човек, наистина невероятен и рядко срещан преподавател от "старата школа"
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #11 -: 18.10.2007, 16:30:18 »

На 19 януари има дата за БЕИ (задочници) по руска литература на ХІХ в. Извинявай, че в предишния си пост съм де изразила като последния неграмотник :blush:
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

va_l4_e 85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: руска класическа ТЕСТ!!!
« Отговор #12 -: 20.07.2008, 19:01:43 »

някой знае ли кога е датата за поправка по руска литература нa 19v. при Нейчев
« Последна редакция: 21.07.2008, 11:24:08 от Kelli_Mutu™ »
Активен