argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ  (Прочетена 3013 пъти)

demoman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Тази година би трябвало да завърша бакалавър "Компютърни системи и технологии" в ТУ-Пловдив (е, може и да не завърша, не се знае). И се чудя дали е добра идея да запиша магистратура в ПУ-ФМИ. Конкретни специалности, които ми направиха впечатление са "Бизнес информатика с английски"-2г. и "Софтуерни технологии"-2г. Какво мнение имате за тези специалности и като цяло какво ще ме посъветвате? :)
Активен

kukuruku

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #1 -: 14.01.2010, 19:21:02 »

Първо да отбележа, че щом завършваш специалност КСТ, значии си за едногодишните програми по БИАЕ и СТ.
Програмата на Бизнез Информатика е ориентирана към езика Perl, а програмата на Софтуерни технологии е ориентирана към езика Java.
Изборът остава за теб.
В страницата на ФМИ може да се види и какви дисциплини се изучават по съответните магистърски програми, за да ти помогне с избора.
Аз лично избрах СТ :)
Като цяло избрах ПУ, защото посещенията са само събота и неделя и така не ми пречи на работата и второ, защото е само 1 година, а не както в ТУ година и половина.
Активен

demoman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #2 -: 15.01.2010, 23:05:00 »

А не може ли да запиша 2 години в някоя от специалностите?  :s:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #3 -: 15.01.2010, 23:39:19 »

Ами сигурно можеш, ама ще платиш 2 пъти повече такси... Виж Учебните планове първо дали ти вършат работа!
Активен

demoman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #4 -: 16.01.2010, 14:16:02 »

Видях учебния план. Къде мога да видя какво точно се учи в тези предмети, които са в първата година от 2-годишните специалност? Имам предвид Комп. мрежи, Бази Данни, Обектно-ориентирано програмиране и т.н. Защото същото съм го учил вече в ТУ като имена на предмети, но може в ПУ да се изучава нещо по-различно под същото име. :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #5 -: 16.01.2010, 21:52:17 »

Ами за магистърските не са описани, верно! Трябва да дойдеш до секретарките на ФМИ - каб. 330 да ти ги покажат. Не знам има ли ги някъде по сайта сложени онлайн!
« Последна редакция: 16.01.2010, 22:04:10 от Светослав Енков »
Активен

Panchoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #6 -: 07.09.2010, 03:01:07 »

Светославе, първо мерси за информацията и на мен ще ми е полезна. Имам и аз няколко въпроса. Сигурен ли си, че за КСТ е само 1 година, защото в сайта не пише така и как стоят нещата с преместването, четох за някакви дарения? Мерси предварително :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #7 -: 07.09.2010, 09:26:03 »

Даренията са, ако искаш както си учиш КСТ (примерно си 2 или 3 курс) и се преместиш бакалавър в ПУ Информатика и да си продължиш, без да почваш от 1-ви курс. Ако си завършил нормално КСТ - си кандидатстваш магистратура и си по каналния ред. Вече дали си за 1 или 2 годишна СТ/БИАЕ ще ти кажат в Учебен отдел на ФМИ. Мисля, че е 1 година.
Активен

DrCIH

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Магистратура в ПУ след бакалавър в ТУ
« Отговор #8 -: 17.09.2010, 18:21:02 »

Светославе, първо мерси за информацията и на мен ще ми е полезна. Имам и аз няколко въпроса. Сигурен ли си, че за КСТ е само 1 година, защото в сайта не пише така и как стоят нещата с преместването, четох за някакви дарения? Мерси предварително :)

Кире, аз се записах в ПУ магистратура и е само една годинa за КСТтата. Няма проблем хората не са идиоти да отказват пари :). Просто ела и се запиши. Гледам, че ще има много хора от ТУ в магистратурите, защото както е казал народът "само глупакът греши два пъти".  :haha:
Активен