argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Heroes .NET Community Launch (Windows 2008, Visual Studio 2008, SQL Server 2008  (Прочетена 7519 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

За сега има 2 места маи фрии в колата пътуваме и се връщаме

да бе знам че е .нет не ми обяснявайте.

Програмата :


Web Development Session

18:30-19:15


ASP.NET MVC Framework – Anton Staykov

19:15-19:30


Coffee Break

19:30-20:15


ASP.NET 3.5 New Features – Svetlin Nakov

20:20-21:05


Silverlight 2.0 – Deyan Varchev

21:05-22:00


Beer Party
Server Side Development Session

18:30-19:15


Windows 2008 and IIS 7 for Developers – Georgi Baychev

19:15-19:30


Coffee Break

19:30-20:15


SQL Server 2008 for Developers – Vladimir Tchalkov

20:20-21:05


Workflow + Services: WWF & WCF – Branimir Giurov

21:05-22:00


Beer Party

http://www.devbg.org/seminars/Heroes-MS.NET-Community-Launch-10-April-2008/
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Найденчо, ще дойда, ама на 11-ти имам часове рано, ще успеем ли да се върнем на 10-ти късно вечерта?

Не видях никъде къде мога да се регистрирам?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

ами май няма регистрация направо отиваш
иначе ... да връщаме се попринцип вечерта.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ще ти се обадя да се разберем, пиши ми ГСМ си в лично съобщение, че ти го нямам. 

И си кажи искаш ли аз да дойда (или другите де, които ще са с нас), защото не искам да се натрапвам. Пък в същото време си се интересувам и работя с технологии на Майкрософт. Преди ходех на повечето MS прояви, като първите дев дейс 1999 или 2000 (забравих вече).
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

ами не значи за ся Stilgar ако не се откаже и ако се намери още 1 надявам се TeereX да се събрем 4 човека да е по евтин пътя и отиваме

еи ся ще ти пратя gsm.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Еми супер, де - всичките си се познаваме, колкото и да се джавкаме понякога във форума. Разбира се, че е добре да сме си 4-ма, за да делим на 4 бензина. Ако имаш познати от организаторите, питай за регистрация все пак?

Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

ся ще питам наков.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Някакви промени и уточнения? Аз ще ти звънна в сряда вечер, де!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

няма промяна патуваме в четвъртък към 4 звънни утре понякое време след 4 да се доразберем за място и час.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Моля всеки който ще патува с мен Енков, Тошко,Stilgar,TeeReX да научи как да стигнем до залата че по добре повече хора да знаят

п.п. за сега разчитаме само на васко ( Teerex )
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Уф, аз пък така добре познавам Студентски Град, че нямам думи... Мен са ме мъкнали по купони там полупиян само...
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx

Уф, аз пък така добре познавам Студентски Град, че нямам думи... Мен са ме мъкнали по купони там полупиян само...
Хахах аз съм ходил в студентски град три пъти, ама няма страшно - виж чак убедих Найден да разчита на мене :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Елиев център за наука и образование, ул. Университетски парк 1, Студендтски град, София

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=f2cb388c6722867428bca82279b4af61&strcomplid=3173

Я принтирайте в по-големия мащаб (този http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=f2cb388c6722867428bca82279b4af61&key=&keyid=&tplname=&size=5x4 ) и носете картата
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

myGreatPrinter.print();
Printing successfull...
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Всичко беше супер, мерси за идеята за мероприятието и транспорта, Joke!

Обаче, вижте кво яко го правят същото нещо в Москва: http://www.ixbt.com/cm/microsoft-heroes2008.shtml

И ще пускат VS2008 изцяло на руски, барабар с MSDN. Ние ще почакаме още 10 годинки сигурно, преди да го видим на български език.
« Последна редакция: 11.04.2008, 13:32:09 от Светослав Енков »
Активен

Иван Енев

  • Гост

Не разбрах каква е ползата от подобно недоразумение да се локализира каквото и да било...
Справка - колко хора ползват Уиндоус на български.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Аз също не разбирам каква е ползата да си винаги опонент или да питаш очевидни въпроси?

Страшно много хора неинформатици ползват Windows и Office на български. Ние, информатиците, от друга страна сме свикнали с английските термини и с оригиналните версии и затова и на мен ми е неудобно да ползвам Win/Office на български език, обаче примерно за Оупън Офис, където не съм свикнал с никоя му версия, нямам проблем с локализираната версия и дори ми е приятна!

Конкретно за руснаците, това е за тях въпрос на чест - има руски версии на доста западни продукти от доста време (поради големия пазар). Те дори си пускаха преди за техните си руски компютри дори програмни езици на руски език (запазени думи и конструкции на кирилица - руски) - Паскал на руски имаше, брр.
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково

Руснаците много държат на езика си, наистина много ... абсолютно всичко си превеждат на родния си език и не се срамуват да пишят на тази "грозна" кирилица, нали Joke?! :)  :hihi:
Иначе ми се наложи да помагам в един курс за IT card сертифициране, предимно имаше хора от държавна администрация, нямате си и на идея за колко неопитни хора си говорим  :-( (може и да си имате), всички бяха работили с офис пакет на български език + XP.
« Последна редакция: 11.04.2008, 17:35:00 от iliadev »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

а ве някой неща е по добр да не се локализират да кажем
неискам Java DOCS на български не мерси... :)
а иначе за програми ли .. мииии Photoshop CS 3 на бъларски не е лош :) ама не го ползвам
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Проблема с локализацията не е в "грозотията на кирилицата", а по-скоро в грозния и некадърен превод от неспециалисти, който често се прави.

Да, участвал съм в локализации на Майкрософт, Epson, OKI и други - един мой приятел е преводач от английски на български и понеже не е компютърен специалист (преди това е превеждал само сапунени романи и кримки, което правеше страшно добре - подаряваше ми повечето романи, които превеждаше, когато издателите даваха по 10 броя на преводача, когато излезе от печат, но сега спряха и това да правят от алчност - на преводача 1 брой и толкоз), ме ползваше за някои термини или дори 1-2 проекта (за драйвери на принтери) направо ми даваше на мен да ги преведа и после той само проверяваше нещата и си деляхме парите.

Та, нека уточня за по-горното - покрай този приятел видях как се прави избора на екип за локализация - ми просто се избира, този който предложи най-ниска цена (респективно и качеството е най-ниско, въпреки че до участие в търга се допускат само сертифицирани хора). Например, още 1994-та Майкрософт решиха да преведат на Word 6.0 и Excel 5.0 само документацията (книгите) на български и си пуснаха търгче в Интернет. Ние с моят познат предложихме ниска цена, но все пак приемлива за нас. Спечели някакъв екип, пак от Пловдив, които предложиха двойно по-ниска цена. И псоле дадоха материала за превод на ученици от английската гимназия за домашна работа и естествено - накрая се получи нещо некадърно (все пак редакторите малко напаснаха крайния вариант).

Тези търгове не са държавни търгове, а просто има такива специални сайтове в Интернет за преводачи freelancers (то такива сайтове има много и за разработка на софтуер, там е същата простотия, колкото и ниска цена да предложа, винаги някой пакистанец или индиец ме подбиват, после осират проекта, пак се пуска търг за оправяне на проекта, но вече аз не се наемам за 14 дни да довърша недомислен проект, осран за 6 месеца от индиеца) - та в тия сайтове за преводачи уж има контрол и само лицензирани и сертифицирани преводачи могат да участватм но както виждате - дори моя приятел ме е ползвал за преводи, без да ме е пишел в екипа (аз нямам право).

Думата ми беше, че и аз мразя некадърна локализация, иначе е страхотен кеф да ти е всичко на родния език. Хора, обичайте си езика, скоро и него няма да го имаме.
Активен