argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: IRC  (Прочетена 7595 пъти)

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
IRC
« Отговор #20 -: 29.08.2004, 22:56:00 »

Az li4no ne viarvam PU da ima nujda ot sobstven IRC server, i vtoro - ne viarvam v UniBG da se naviqt da linknat server, koito 6te se polzva ot 30-40 4oveka. Spored mene IRC "nujdite" na PU napylno biha mogli da bydat zadovoleni i ot nqkoi ot drugite server-i, stiga skypite ni administratori da blagovolqt da ni razre6at dostypa do tqh  
Izob6to za kakvo obsyjdate puskane na IRC vyv PU sled kato tam e zabraneno puskaneto na IRC client!?!?!?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
IRC
« Отговор #21 -: 01.11.2004, 20:50:00 »

a ve ot ircd nqama smisal :+) kolkoto do portove ot 6660-7000 .. che sa zatvoreni moje i da ima logika donqakade shtoto horata naistina se razseivat ama kakto se kazva to i ot browse tiq deto iskat shte se razseivat a tiq deto iskat da slushat sha slushat .. ama nqama nishto de.
kakto beshe otgovoril docent Kulev edno vreme kato se zapisvah na kurs pri nego :
Nqakoi pita : " ne sa li mnogo horata v kursa ( t.e. 25-30 choveka).
Otgovor : "spokoino koito iska da slusha i da nauchi neshto shte si nauchi a tezi koito neiska i 5 choveka da biaha pak nqama da razbere.".
sashtata raota e spored mene
Активен

FRAGMAKER

  • Гост
IRC
« Отговор #22 -: 01.11.2004, 22:02:00 »

Просто няма логика: IRC, ICQ, WebChat-ове и тн. да са забранени, апък на всяка машина да има MSN Messenger..

Много лошо впечетление ми направи това, че например форумите на data.bg i fenbg.com са забранени. След като това са 2-та най-големи форума в страната и има много интересни раздели за програмиране и операционни системи.. просто ЗАЩО ?!?!?
Активен

radoi

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #23 -: 12.11.2005, 15:37:20 »

kak da si nastroq prezata dcc ne stava i ne stava da kajesh 4E ne sam s realno ip aide ama sam nqkoi da pishe malko info podrobno kak da gi opravq    
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #24 -: 12.11.2005, 22:53:49 »

xaxaxa

Та в крайна сметка не разбрах, защо не е пуснато IRCd към UniBG ?

ksx, ако не ти се занимава, дай аз ще го администрирам тоз чат сървър  ти само го линкни към UniBG  Пък и имам опит като опер!
Еххх мечтите на неосъществения администратор...
Фен, знаеш ли как се поддържат сървъри? :? А изобщо виждал ли си irc сървър? Някакво си мижаво демонче, което не иска почти никакво внимание. Хайде не на мен тия, че ще го поддържаш. То поддръжката е да висиш в канала или да следиш за оплаквания от някой си, и да го отрегистрираш или забраниш врененно достъпа и т.н и т.н.
Да не говорим, че Наско е напълно прав за трафика, който ще минава... Ами аз предпочитам страницата на ПУ да ми се отваря моментално, вместо да чакам 5 мин и то защото някакви си пълнят канала с глупости и ако на теб интернета ти е бавен и не те е*е колко бърза е интернет връзката до университета то мен ме интересува понеже канала който ползвам е поне 5х повече от твоя и забавянето на интернет връзката ми коства средства и мноооого нерви. Да не говорим за Наско, който поддържа мрежата от Германия, колко нерви му коства едно такова забавяне.
Но вместо да ти обяснявам какво е това трафик, канал и пр. може да питаш някой от нашия факултет и срещу една бира може и да ти разясни това.
JOKe, кажи ми колко смислени неща казваш на ден в irc? :? Вече 2г не го ползвам понеже ми писна от простотията, която се сипе там. За сметка на нова като искам да си говоря/пиша с някой ползвам Skype/ICQ. Там винаги като някой ти досажда можеш да го блокираш и повече да не ти досажда. Като привърженик на сободния софтуер и свободата да избираш трябва много добре да го знаеш, че имаш свободата избираш и с кого да си пишеш. Да не говорим, колко неграмотно се пише в irc и тия как не се научиха, че има и кирилица... Да не говорим, че първото нещо, което един irc чатър прави винаги и то без да се замисли е да нащрака набързо "hi, asl pls". Също така разни комплексарчета ползват irc като място за изява. Поне аз не виждам полза от това... Дори си е чиста загуба на време.
Що се отнася пък до позволяване на irc в залите. Никога повече... Преди 4г можеше да се ползва съвсем свободно, но тогава 80% от колегите на упражнения си чатеха и не слушаха какво им се обяснява. А после университета бил виновен, че не научавали нищо. Тук няма да засягам темата за това какво е добре да се включи и да се махне в учебните планове, понеже може да се каже критика по това. Все пак отговорността си е изцяло наша какво ще научим и какво не.
Има още толкова много причини, които мога да изтъкна като недостатък на irc, но смятам да спра до тук. Личния ми опит ме е убедил, че с irc чатъри не може да се спори. Просто темата не е за този форум и не мисля, че има някаква полза за студентите, преподавателите и самия университет.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: IRC
« Отговор #25 -: 13.11.2005, 16:04:48 »

a ve za IRCD ne staa duma tama ima iziskvaniq za trafici da ima hora a io tdelno vryzki a i se glasuva a ve middle finger ;)

stava vapros za kanal kadeto da spodelqme poznanieto si byrzo i lesno

veche v kanala ima nad 20 choveka pochti po vsqko vreme.
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #26 -: 13.11.2005, 19:04:17 »

a ve za IRCD ne staa duma tama ima iziskvaniq za trafici da ima hora a io tdelno vryzki a i se glasuva a ve middle finger ;)

stava vapros za kanal kadeto da spodelqme poznanieto si byrzo i lesno

veche v kanala ima nad 20 choveka pochti po vsqko vreme.

Ето това имам на предвид... Ако не си разбрал, прочети внимателно за кирилицата в предишния ми постинг. Да не говорим, че ако прочереш какво си написал и как се чете... А ако искам да споделя с някого нещо мога да го направя и по ICQ стига да имам желание.
Що се отнася до icrd... Ти изобщо четеш ли постовете по-горе??? :? Пича дава идеи да се пуска irc сървър в ПУ. Как пък не...
Както казах с irc маняци не може да се спори, така че джавкайте си колкото искате. Все пак не бих позволил и ще успорвам всякакво решение за пускане на irc сървър и irc chat в ПУ.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: IRC
« Отговор #27 -: 14.11.2005, 13:51:34 »

OpenBSD : колко смислени неща !?!?!?
МНООООООООООГОООООООООО
наи малко в канал #C++ и #Java определено се научава много неискам да става инваит ама си е така . Вчера между другото точно след като постнах предишния си поуст в #FMI някои попита каде ги има избираемите дисциплини .. явно поне на този човек нещо му е свършило работа защото му дадох URL.
така че повярваи полезно е.
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #28 -: 14.11.2005, 15:41:25 »

Добре... щом казваш че е полезен... но аз си държа на по-горе казаното. Както и да е, няма да споря. И без това съм много съгласен с поговорката "Всяко чудо за 3 дни" при мен най-много до месец, ама като гледам ще е за по-малко от разни такива безмислени теми, които нямат нищо общо с информатиката, процесът на обучение и пр.
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: IRC
« Отговор #29 -: 14.11.2005, 16:39:16 »

OpenBSD, очевидно не знаеш как стоят нещата, какво приказваш?
Канал на ФМИ в UniBG си съществува отдавна (поне 2-3 години), тъй че не ми говори за тридневни чудеса...
И знам, че се повтарям, ама IRC-то всеки си го използва както си иска, аз лично проблеми от рода на "hi, asl?" не съм имал поне от няколко години, а в същото време дискусиите в посочените от JOKe канали са наистина много полезни!
Може би не си погледнал, ама дискусията за сървър в ПУ е доста стара и  разискването според мен отдавна приключи.
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #30 -: 14.11.2005, 16:59:06 »

OpenBSD, очевидно не знаеш как стоят нещата, какво приказваш?
Канал на ФМИ в UniBG си съществува отдавна (поне 2-3 години), тъй че не ми говори за тридневни чудеса...
И знам, че се повтарям, ама IRC-то всеки си го използва както си иска, аз лично проблеми от рода на "hi, asl?" не съм имал поне от няколко години, а в същото време дискусиите в посочените от JOKe канали са наистина много полезни!
Може би не си погледнал, ама дискусията за сървър в ПУ е доста стара и  разискването според мен отдавна приключи.
Фен, преди 2 години много често кибичех в този канал, така че знам от кога е. Самоче там хората стояха за присъствие понеже учели във ФМИ... През останалото време бях активен в канали като linux и linuxhelp където помагах на интересуващи се от тази ОС и често получавах изказвания от разни комплексарчета от типа "А бе ти на много отворен ли се правиш...?!?!?" Да не говорим за мързеливите къде ти се лепват като удавник за сламка и те питат дори как да си инсталират Линукс. Е в момента линукс не ми е голямата страст а и форума на официалния БГ сайт вече почна да се пълни с тъпи въпроси и изгубих желание да пиша и там. Скоро ще стане и с този форум... просто ще чета и ще се смея на това как някои понеже не могат да си намеря вече поле за изява в чатовете почват да превръщат форумите в чат.
Що се отнася до това за irc сървър изобщо не ме интересува кога е дискутирано понеже нямам явно като вас време за губене да чета постинги от преди 2-3 месеца назад. Просто пича повдигна темата и аз му отговорих.
Тук се сещам пък за поговорката "На краставичар, краставички ще предлагате", но оставям да я тълкувате както искате... Който може ще се сети какво съм искал да кажа.
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: IRC
« Отговор #31 -: 14.11.2005, 19:17:41 »

хаха сещам се, ама интересно кой от всичките е краставичар :)
2 години са доста време, сега в канала влизат 20-тина човека редовно (да не говорим за спорадичните) и общо взето се получава интересна информация от време на време:)
Това, че си понасял груби изказвания няма общо според мен. Или може би на мен никой досега не ми се е репчил, та затова не знам че има и такива неща.
Смехът е хубаво нещо :)
peace :mrgreen:
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: IRC
« Отговор #32 -: 15.11.2005, 11:30:35 »

hora ideqta na temata beshe prosto saobsthenie che ima takyv kanal a ne da stane za sporove ;)
aide stiga mir da ima i bira da se pie; P
Активен