argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: избор на специалност  (Прочетена 1859 пъти)

Изпепелена

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
избор на специалност
« -: 21.03.2009, 01:33:48 »

здравейте колеги,аз не съм от този факултет,но имам въпрос.тази година ще кандидатствам отново защото специалността която съм не ми харесва,двуомя се между:макроикономика,маркетинг и стопанско управление,някой да даде съвет какво мисли?много ви благодаря
Активен

Estellia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • -==Miss==-
    • http://www.facebook.com/maria.grueva
Re: избор на специалност
« Отговор #1 -: 21.03.2009, 13:40:23 »

Макроикономиката на мен не ми харесва.
 В Стопанско управление много от предметите са същите, които са и в  специалност Маркетинг.
Уча Маркетинг и съм доволна.
Мисля, че която и от тези две специалности да избереш, няма да сгрешиш.
Активен
Мария Груева

didito87

  • Гост
Re: избор на специалност
« Отговор #2 -: 23.03.2009, 21:09:28 »

Здравей, аз сам Макроикономика и предметите се повтарят с тези със Стопанско управление.Все пак изборът е твой :wink:
Активен

don_dark

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Макроикономика
Re: избор на специалност
« Отговор #3 -: 23.03.2009, 23:29:16 »

Да,дайте малко повече информация за специалностите,мен ме интересува-маркетинг и макроикономика.Според вас защо вашата специалност е по-добра от другата?
Активен

Изпепелена

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: избор на специалност
« Отговор #4 -: 24.03.2009, 00:35:18 »

мисля 4е за всеки е индивидуално,проблемът е 4е и в трите има математика :headbang:
Активен

don_dark

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Макроикономика
Re: избор на специалност
« Отговор #5 -: 24.03.2009, 14:04:23 »

Как се справяте с математиката?Някой ходи ли на частни уроци?
Активен

didito87

  • Гост
Re: избор на специалност
« Отговор #6 -: 24.03.2009, 15:28:07 »

Математиката не е толкова сложна..... а в макроикономика се учи за самата икономика като цяло, докато маркетинга повече се занимава със управленски качества. Така си мисля, но не сам сигурна. На мен макроикономиката ми харесва :wink:
Активен

faber

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: избор на специалност
« Отговор #7 -: 24.03.2009, 21:56:37 »

              Здравейте!Смея да твърдя, че съм добре запознат с учебните планове на всички специалности във ФИСН и мога да взема отношение по въпроса. Във всички икономически специалности се изучават общоикономически предмети, които не би трябвало да са от водещо значение при вече направен избор за икономическа специалност. На много хора висшата математика им се струва непреодолима трудност, но с ръка на сърцето мога да кажа, че тя е по-лесна от алгебрата или геометрията, която се изучава в последните години на гимназията. Най-широкообхватната специалност е Макроикономика, в която се изучават теоретичните аспекти на икономикса и много практически, малко приличащи на общообразователната подготовка в училище, предмети. По стечение на обстоятелствата уча като втора специалност Стопанско управление и между двете специалности Макроикономика и Стопанско управление има 5-6 предмета, които не съвпадат. Само при Стопанско управление се дава професия Мениджър, а във всички останали икономически специалности - Макроикономика, Маркетинг и МИО- квалификацията е Икономист. Специалност Маркетинг е по-добре ориентирана от Стопанско управление към нуждите на фирмата и изучаваните предмети в голяма степен покриват практически нужди. Мое лично мнение е, че МИО е една смесица от много предмети и направления, в която се губи основната линия на обучението и практическата приложимост. Политологията в нашия факултет е също комплексна специалност с икономическа и философско-историческа насоченост.

             Изборът на специалност от изброените е вай-вече въпрос на лични предпочитания и интереси - най-трудно практикувана в цялата си същност е може би Макроикономика /въпреки че не е невъзможно/, а намиращи най-широко приложение са Маркетинг и Стопанско управление. Като масова практика на икономисти и мениджъри от всички специалности във ФИСН е да намират работа в сферата на финансите и банковия сектор.
Активен

don_dark

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Макроикономика
Re: избор на специалност
« Отговор #8 -: 24.03.2009, 22:41:58 »

Приятел,как се справяш с две специалности,предполагам,че и работиш?
Активен

RAINA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Успехът е моя избор!
Re: избор на специалност
« Отговор #9 -: 24.03.2009, 23:05:20 »

              Здравейте!Смея да твърдя, че съм добре запознат с учебните планове на всички специалности във ФИСН и мога да взема отношение по въпроса. Във всички икономически специалности се изучават общоикономически предмети, които не би трябвало да са от водещо значение при вече направен избор за икономическа специалност. На много хора висшата математика им се струва непреодолима трудност, но с ръка на сърцето мога да кажа, че тя е по-лесна от алгебрата или геометрията, която се изучава в последните години на гимназията. Най-широкообхватната специалност е Макроикономика, в която се изучават теоретичните аспекти на икономикса и много практически, малко приличащи на общообразователната подготовка в училище, предмети. По стечение на обстоятелствата уча като втора специалност Стопанско управление и между двете специалности Макроикономика и Стопанско управление има 5-6 предмета, които не съвпадат. Само при Стопанско управление се дава професия Мениджър, а във всички останали икономически специалности - Макроикономика, Маркетинг и МИО- квалификацията е Икономист. Специалност Маркетинг е по-добре ориентирана от Стопанско управление към нуждите на фирмата и изучаваните предмети в голяма степен покриват практически нужди. Мое лично мнение е, че МИО е една смесица от много предмети и направления, в която се губи основната линия на обучението и практическата приложимост. Политологията в нашия факултет е също комплексна специалност с икономическа и философско-историческа насоченост.

             Изборът на специалност от изброените е вай-вече въпрос на лични предпочитания и интереси - най-трудно практикувана в цялата си същност е може би Макроикономика /въпреки че не е невъзможно/, а намиращи най-широко приложение са Маркетинг и Стопанско управление. Като масова практика на икономисти и мениджъри от всички специалности във ФИСН е да намират работа в сферата на финансите и банковия сектор.
Абсолутно съм съгласна.
Активен
Аплодисментите са за мен.