argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Flash - за или против?  (Прочетена 16638 пъти)

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Flash - за или против?
« Отговор #60 -: 27.10.2006, 01:31:02 »

  Най-готиното мнение може би е на Иван Давидов ама аз искам да се изходя също по въпроса.
  Има малка група хора тук които се плюнчат яко и нищо не могат да докажат - с една дума хейтъри дето са си заврели тиквите в конзолите и в текстовите браузъри и друго не виждат. Готиното в случая е че света е широк и от такива хора също има нужда, но масата хора ги кефи да е шаренко и интерактивно дето се вика. Юзера не му пука къв е сайта щото ползва Windows/Mac или дистрибуция на линукс която не изисква сам да си напишеш кернела. Освен тва "юзър"-а не сте вие драги колеги от село с бавния и скъп нет, а русоляво германче дето дори не е виждало прелоадър, щото нета му е достатъчно бърз. Така че Flash няма да умре, не и преди C++ :) Може да придобие нова форма, но ще си е там винаги ...

пъсъ. И аз мразим прелоудъри направо няма да казвам какво ми се доправя, като видя такъв
« Последна редакция: 27.10.2006, 01:34:48 от aJ|eKc »
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #61 -: 27.10.2006, 01:53:44 »

na rusoliavoto germanche mnogo skoro shte mu pisne ot animaciiki i shareni menu-ta
prosto veche vsichki sa gi vijdali teia nomera i ne sa zabavni
skoro nikoi niama da otvaria site za drugo osven prednaznachenieto na site-a i niama da ima site-ove s krasiv design shte ostanat samo tezi s funkcionalen designer
C++ moje da umre no C e bezsmurten:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Flash - за или против?
« Отговор #62 -: 27.10.2006, 02:29:02 »

Това може да стане само, ако има кой да го превъзпита тва германче ... ако има кой да му изскубне X-Box-а от ръцете и да тикне там книга. Както щях да напиша всичко е част от световната конспирация. Долу Кока-Кола, бензиновия двигател, рекламите, изрусяването................................... Ама Стилгаре много праволинейно мислиш брато. Open your mind - не става дума за шарения, а за начин да предадеш информацията, по по-привлекателен начин. Теб може да не те кефят дебели жени ама има дебели мъже дето им се кефят ... капиш ?
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #63 -: 27.10.2006, 02:49:58 »

men me kefiat (umereno) debeli jeni:)
poiasnenie: v nikoi sluchai ne sum debel

inache po temata
ideiata mi e che podnasianeto na info po takuv nachin e atraktivno no nefunkcionalno
na horata shte im pisne agresivnia nachin na predstavianen a informaciata s animaciiki kartinki i prochie
razbira se purvo shte im pisne na teia s knigite, no i na teia s xbox-a shte im doide akula v glavata

a Google kak mislish prosperirat tolkova i tiahnite text ads stanaha tolkova populiarni?
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #64 -: 27.10.2006, 10:37:16 »

Съгласна съм за едно - flash не е подходящ за представяне на информация!! Поне не за голям обем от информация.

офф топик: който харесва дебели жени, може да бъде щастлив, защото май на там отиват нещата..  :? :?
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Flash - за или против?
« Отговор #65 -: 27.10.2006, 13:54:04 »

Ще перефразирам. Поднасянето на информация по тоя начин може да не е функционално, но е атрактивно. И затова се ползва И този начин за поднасянето й.  :wink: 
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #66 -: 27.10.2006, 16:02:37 »

aJ|eKc  :wink:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #67 -: 27.10.2006, 17:04:52 »

izvod:
debelite jeni sa atraktivni
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

oneofmany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Flash - за или против?
« Отговор #68 -: 27.10.2006, 20:13:54 »

flash e super za artistichni saitove i to i zatova se izpolzva po princip. Edinstvenoto izkliuchenie e nvidia makarche sita ne e izcialo pisan na flash i postepenno i te se otkazvat ot flash.

Inache za tova kakvo mozhe da se postigne s flash mozhe da poslednete tuk http://osx.portraitofakite.com/. Tova e napravo neveroiatno. Ne che ne mozhe da se napishe na JavaScript ( AJAX ) no shte ti triabva okolo 5 pyti vremeto koeto na tozi mu e otnelo za Flash sita zashtoto AJAX vse oshte niama "standarti".

Inache za krasivi stranici ima i CSS koeto ako se izpolzva ot hora koito naistina znaiat kakvo praviat pravi chudesa. ( google-ni zengarden ) Samoche CSS ne mozhe da vadi animacii i za niakoi celi tova e problem. A da i ima malyk problem s browserite kato naprimer che IE < 7.0 poddyrzha samo niakva arhaichna versiia na CSS.

Obache kato cialo ako mozhe da se izbegne Flash az predpochitam da go niama. Plugina e super baven i mnogo tezhuk za tova koeto pravi.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #69 -: 28.10.2006, 12:59:52 »

cg0def, готин е сайта на OS X. То не е точно сайт де.. ама е яко :)

Да оставим дебелите жени и русите германчета :) на мира и да се върнем на темата. Аз подбрах някой яки сайтове, дето са по-скоро демонстрации на възможностите на Flash и въображението на някой.  :-D

http://www.geolivero.com/geoliveroflash/ е този е много оригинален, разцъкайте малко, разходете се из него :)

http://www.staeheli.de/ тука едно друго, което е пак някаква демонстрация с една картонена кутийка - също много интересен. Разгледайте го. (спрете си звука, защото музиката дразни  :| )

http://www.heavenspot.com/ този не, че е нещо кой знае какво, обаче е много изчистен и приятен и обърнете внимание на озвучението. Също така на мен много ми харесва логото им човечето горе в ляво - минете с мишката над него.

Ми това са за сега.
Както ще забележите целта на сайтовете не е да представят много информация. Повечето са сайтове на фирми за дизайн... логично  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Flash - за или против?
« Отговор #70 -: 28.10.2006, 13:25:39 »

men me kefiat (umereno) debeli jeni:)
poiasnenie: v nikoi sluchai ne sum debel

inache po temata
ideiata mi e che podnasianeto na info po takuv nachin e atraktivno no nefunkcionalno
na horata shte im pisne agresivnia nachin na predstavianen a informaciata s animaciiki kartinki i prochie
razbira se purvo shte im pisne na teia s knigite, no i na teia s xbox-a shte im doide akula v glavata

a Google kak mislish prosperirat tolkova i tiahnite text ads stanaha tolkova populiarni?
При Google нещата опират и до факта, че имат много трафик, още повече са търсачка (и не само вече), а не сайт за забавления :)
За всичко си има време и място. Ще си има флаш, ще си има и html сайтове. Единственото което на флаш му куца според мен е, че не е отворен или изобщо какъвто и да е стандарт, а дефакто стандарт. Само си представям как един ден Adobe тихомълком променят формата отдолу на SVG и всичко си идва на мястото (мечти мечти)
:D

Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #71 -: 28.10.2006, 17:56:52 »

izobshto ne stava vupros za tursachkata
gmail ne e tursachka
nito google maps ili kakto tam se kazvashe
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #72 -: 31.10.2006, 13:07:20 »

az pa ne viarvam ceh http://osx.portraitofakite.com/ e praven na flash
:P
i chesno kazano daje sam 99% siguren che ne e praven na flash :)
Активен

Veselin Marinov

  • Гост
Re: Flash - за или против?
« Отговор #73 -: 31.10.2006, 17:44:44 »

az pa ne viarvam ceh http://osx.portraitofakite.com/ e praven na flash
:P
i chesno kazano daje sam 99% siguren che ne e praven na flash :)
Razbira se, 4e ne e na Flash. Ako be6e na Flash, shteshe kato kliknesh s desniq buton vyrhu sayta da se poqvi meniu s nadpis"About Macromedia Flash Player X".
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #74 -: 31.10.2006, 18:44:36 »

e en to tova moje da go promenish :+)
v smisal moje da napriash kvoto iskas hda izliza s diasno kop4e ;)
Активен

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Flash - за или против?
« Отговор #75 -: 31.10.2006, 20:40:08 »

hajde nqkoi koito vodi kursa po flash da se obadi tyka ,  poneje iskam da se zapisha a nqma mqsot , a sushtevremenno poznavam hora koito ne hodqt izobshto i ne mislqt i da se qvqsvat a sa se zapisali , a za nqkoi drygi hroa ( kato men ) tova e jizneno vajno da se zapishat , ako ima nqkoi tyka plz da pishe edno liichno suobshtenie ako moje .

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #76 -: 31.10.2006, 23:54:11 »

jizneno vajno?
shte umresh ako ne se zapishesh?
lele znaeh si che flasha e opasen ama ne znaeh che se umira ako ne znaesh kak da si slujish s nego
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #77 -: 01.11.2006, 03:10:51 »

XaKePaT нали си хакер за какво ти е жизнено важен флаш?  :roll:

Иначе ме съмнява да могат да премахнат някой и да сложат някой друг на негово място...
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #78 -: 01.11.2006, 09:40:27 »

da moje da ima dosta hora koito ne poseshtavat mnogo kursa zashtoo gi znaqt tiq neshta no da iskat da karat kursa zaradI ActionScripta 2riq semestyr tyi kato tam ne gi znaqt neshtata.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #79 -: 01.11.2006, 11:59:53 »

да... :)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there