argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос за присъдено обезщетение  (Прочетена 837 пъти)

hariti

  • Гост

Здравейте, ако имате свободно време погледнете тук http://www.focus-news.net/?id=n1297153 и ако е възможно ми обяснете как ще ги плати този 400 хил. лв. защото ми е много смешна тая присъда. Абсолютно съм ЗА такава присъда, обаче откъде ще ги вземе този толкова пари в затвора. Едва ли има такова имущество...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Въпрос за присъдено обезщетение
« Отговор #1 -: 13.11.2009, 22:39:06 »

Не се учудвай на тези присъди.В тях не бива да се търси някаква логика от гледна точка на житейската справедливост. Нашата система е строго формализирана, стандартизирана и опорочена в основата си ,от преди повече от 50 години!Никога не се е задавал въпроса от който и да е съдия,  как ще бъде изпълнена една присъда ,защото изпълнението на дадена присъда е съвсем друго производство.Работата съдията си е свършил --както му повелява закона да напише мотиви и присъда, а дали тази присъда ще бъде изпълнена и в каква степен това е съвсем друг въпрос -на отделно нарича се " Изпълнително производство".Порочността на системата ни е в тази многопластовост и често пъти разминаване и противоречие на самите правни  норми , които понякога така са направени,че си пречат взаимно и всеки нормален човек казва , че няма съдебна система.Не знам дали това е направено умишлено ,но ми се струва че е направено несъзнателно, пък кой знае!??Много рядко такива големи суми на практика се изплащат, по важното е че присъдата е доживотна!Няма никаде по света идеални съдилища ,но всичко е толкова относително , че даже самия факт, че има присъда е нещо добро само по себе си!
« Последна редакция: 13.11.2009, 22:46:05 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов