argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: От къде мога да получа информация за поправителната сесия?  (Прочетена 1525 пъти)

frozo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте,бих искал да попитам освен от учебен отдел от къде другаде мога да получа информация за поправителната сесия по право,смисъл такъв дали някаде в сайта на ПУ-то има такава информация и дали изобщо се качват тези неща там.До колкото рабрах от неподтвърдена информация, поправителната сесия била от 1 до 10 септември и  дните за изпите излизали няколко дни преди самите изпити.Моля ако някой има информация нека я сподели.Благодаря предварително!
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134

Учебен отдел започва работа на 9 Август. Предполагам, че някъде през този месец ще бъде качен разписът.
Активен

negativepz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, 1 курс съм и искам да попитам ПИСМЕННИ или УСТНИ са поправките, съответно ликвидациите, по ОТП и Икономика (спец. Право) ? Питам защото ми казаха че всики поправки и ликвидации били писмени, а на мене не ми се вярва ? Благодаря на отзовалите се по темата :)
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117


 Не са чак всички поправки писмени. В по горните курсове ще видиш. Но за Икономика незнам доц. Стамболиева да е изпитвала някога устно, така че - пимен.  За ОТП също е много вероятно да е писмен.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Разбира се , че поправките са винаги писмени.Ако няма много хора ,след като напишеш може и да ти се зададе ,някакво малко въпросче, за да се види дали не си преписвал ,дали разбираш това което си писал ,за повишаване на оценката ако се колебае преподавателя и така нататък.Може и да няма допълнителни въпроси, това го решава изпитващия, но не зависи от вратовръзката и костюма на студента или пък от модния фейс на студентката.Абе вие си прочетете учебния материал пък каквото сабя покаже- студент без двойка не е студент!  Батко Ви Марин също са го късали по Наказателно право и то може ли да си представите: гл.ас. Дончева ,защото много неудобни въпроси задавах на упражненията: Да също и по Трудово право ,не съм прескочил високата летва от раз ,ами с втори опит-твърдо добър!ха ха ха y: :-) :sun:
Здравейте, 1 курс съм и искам да попитам ПИСМЕННИ или УСТНИ са поправките, съответно ликвидациите, по ОТП и Икономика (спец. Право) ? Питам защото ми казаха че всики поправки и ликвидации били писмени, а на мене не ми се вярва ? Благодаря на отзовалите се по темата :)
Активен
Всичко е любов

freedom1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

"Батко Ви Марин също са го късали по Наказателно право и то може ли да си представите: гл.ас. Дончева ,защото много неудобни въпроси задавах на упражненията" (пълна лъжа, наистина е неудобно). Спомни си на упражнение с редовно обучение 2 дни преди изпита по НП какво говореше... тъжно е.
Активен
" The evil that men do lives after them,
The good is oft interred with their bones. "

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Не те познавам кой си или коя си, но ако смяташ че гл.ас. Дончева е някакъв голям преподавател-то дълбоко се лъжеш.Не си ли смомняш че на едно упражнение ни караше да повтаряме като папагали 2-3 члена от НК, без никакво вникване в съдържанието и анализ на елементите.Това може да го прави всеки 10- то класник с малко памет.Реално погледнато от нейните упражнения нищо не съм научил,а то и няма какво да научиш,  след като няма капацитета да ти го даде.А и за един лапсус да те скъса на изпита, но какво да се прави съдба наложи се да я изтърпим.Да е жива и здрава да се научи да преподава както трябва на упражненията.! :-) :y: :-P
"Батко Ви Марин също са го късали по Наказателно право и то може ли да си представите: гл.ас. Дончева ,защото много неудобни въпроси задавах на упражненията" (пълна лъжа, наистина е неудобно). Спомни си на упражнение с редовно обучение 2 дни преди изпита по НП какво говореше... тъжно е.
Активен
Всичко е любов

negativepz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря за отговора :) Интересувам се и по ОТП, защото редовната сесия беше устен и искам да знам за поправката. Ако има някой подробно инфо да каже 10х :)
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Поправката е на  0 6 .09.от 10часа мисля че беше.Виж на таблото  ,че не ги помня.Как протича- не знам защото на редовния проф.Р.Ташев ни даде 2 въпроса по конспекта за около 1час,писахме по тях и отивахме с листовете при него .В интерес на истината мисля  ,че не ми зададе допълнителен въпрос, а даже и да ми го е задал не си го спомням.(  2006 год.)Пита ме дали искам да се боря за отличен ,но аз се отказах и ми писа мн.Добър (5).Всичко мина за около 2-3 минути.Това си спомням от изпита!Научете основните неща ,правна норма, видове тълкуване в правото-но разберете същността на въпросите, не е необходимо да сте папагали, въпреки че понякога и това помага на изпита.Спокойно и уверено в това което знаете,а това което не знаете ,го премълчете-ще има време да го научите!Успех!инж.Янков 6 курс,Право,ПУ :y: :-) :sun: :wink:                                               
Благодаря за отговора :) Интересувам се и по ОТП, защото редовната сесия беше устен и искам да знам за поправката. Ако има някой подробно инфо да каже 10х :)
Активен
Всичко е любов

negativepz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря за изчерпателната информация :)
Активен

jikoniko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Здравеите и от мен,бих искала да попитам - някои има ли информация за поправката по Наказателен процес-по стария НПК  ли ще се проведе(по него са преподавани лекциите ) или по новия ,които влезе в сила от май  месец?От учебен отдел не знаят ,а и нямало как да се разбере. Ако някои има емайл поща на преподавателя,ако меже да я сподели .Благодаря предварително.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Здравеите и от мен,бих искала да попитам - някои има ли информация за поправката по Наказателен процес-по стария НПК  ли ще се проведе(по него са преподавани лекциите ) или по новия ,които влезе в сила от май  месец?От учебен отдел не знаят ,а и нямало как да се разбере. Ако някои има емайл поща на преподавателя,ако меже да я сподели .Благодаря предварително.

Нов НПК няма. Сегадействащият е в сила от 29.04. 2006г. Ако имаш предвид измененията, обнародвани с ДВ № 32 от 27.04.2010г. в сила от 28.05.2010г. няма да има нищо лошо да "блеснеш" с нови знания  :wink:. Проф. Манев винаги се е впечатлявал в такива ситуации  :wink:. Нали и затова беше написана неговата Новелизация, когато НПК действително беше "нов".
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

jikoniko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Благодаря за отговора и се извинявам за допуснатата неточност.Имах предвид измененията в НПК,а не че има нов НПК-благодаря за поправката.
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Държавният ми изпит по НПН беше 2 седмици след влизане в сила на промените, те са 4-5 страници А4 формат.
Никой не се интересува кога са влезли в сила промените...а и така е правилно. На всичко отгоре отпадат и въпроси от конспекта...например "възобновяване на производството по искане на обвиняемия" и все разни такива лудости...сега на практика можеш да си обвиняем до края на живота си...ББ и неговта нова диктатура...смешки...
Активен