argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Реализират ли се завършващите Студенти от ПУ?  (Прочетена 1689 пъти)

edona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

споделете дами и господа....
« Последна редакция: 06.11.2008, 15:54:32 от Kelli_Mutu™ »
Активен

crow4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

По отношение на реализацията на студентите от ПУ маго зависи от самите тях!!!!!Не от всяко дърво става свирка,както и от всяка свирка-дърво,ако ме разбираш какво искам да кажа.... :-DИначе подготовката в университета е добра,преподавателите също си разбират от работата!Поне преди беше так.Аз съм завършил преди 8 години все пак!Реализация винаги има ,но всичко зависи само от нас дали ще успеем или ще кретаме на някаква пенсийка......... :blush:
Активен

Ellie.Stoychovska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93

Наистина е така. Има добри преподаватели, но също има и такива, които ни губят само времето. Всички зависи от нас, дори за самата ни подготовка. Има достатъчно литература за всяка специалност, така че всеки може да я прочете. Важно е дали сме избрали точната за нас самите специалност. Винаги съм искала  да бъда доктор, но просто не може да стане дори и да запиша медицина. Всеки трябва да рзбере в какво е добър, да запише това и после да се развива в дадената област и ако "го бива, ще стане"  :-)
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!

Винаги съм искала  да бъда доктор, но просто не може да стане дори и да запиша медицина. "  :-)

Охх и аз ама  не стана .
А смятам, че реализацията започва веднага след завършването на гимназията, защото ако си отговорен към себе си и искаш нещо да стане от теб, ще се опиташ още след като си минал бала си да търсиш посоката, а тук само се доразвиваш.
Така си мисля аз !!!
Активен

fory_slava

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75

Абсолютно подкрепям GOOD!! "Реализиралите" се хора не са се реализирали просто ей така - от вчера за днес. Това са хора, които знаят какво искат далеч преди да им дойде времето да стават кандидат-студенти :wink: И определено си зависи от самите тях, по-горе са даден примери свързани със свирки и дърво, така че сами си правете изводи :roll: Който иска, му стиска :blush: това поне се отнася за мен :roll: и, колеги, моля ви, по-внимателно със стискането да не направите някоя беля :hihi:
Активен

deskata_ang

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Получаването на бакалавърска степен в дадена област, само обогатява общата  култура. Аз завърших макроикономика, и смея да кажа, че с нищо не е подпомогнала реализацията ми. В тази специалност приемаха само с най-високите балове, наплива беше доста голям ... и в крайна сметка, влиза Консулов на лекции и казва - " Колеги, защо сте записали такава специалност, нима вие не знаете че професия макроикономист НЯМА !!!  :s:" . И човекът си е на сто процента прав. Именно затова записах магистратура,  с мисълта да ми помогне в бъдеще.  :-) Всеки има свое мнение и гледа нещата от неговата си гледна точка. Знам, че бях малко критична, но не липсва реализъм в думите ми !!!
Все пак, успех на всички завършили ПУ  :y:
Активен

fory_slava

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75

Някак си самата тема ми се струва неправилно формулирана... Въпросът не какво, кога и как си завършил - това няма нищо общо с реализацията. Е, разбира се, едно добро образование винаги облекчава трънливият път към върха :wink:, но мисълта ми е, че няма значение ПУ ли е Софийския ли или т.н. Ако има нещо, което искаш да стане - направи си го :roll: Ако искаш да се реализираш - реализирай се - не хвърляй вина върху държавата, системата и какво ли още не, въпреки че и аз го правя от време не време в пристъп на яд, ама кой ли не го прави :hihi: и... както се казва в едно филмче "нека силата бъде с вас", колеги :-D
Активен