argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Паралелно обучение - Моля за съвет!  (Прочетена 5069 пъти)

Taneva`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте! Имам няколко въпроса относно обучението в ПУ , на който се надявам да ми отговорите..Моля ви също и за съвети, защото все още съм малко неориентирана и не получавам информацията която ми трябва нито от Учебен отдел,нито от Правилника на ПУ.
Та така.. Ситуацията е следната.. Кандидатствах в ПУ тази година ,но не ме приеха желаната специалност (Право) , и затова записах Публична администрация в ЮЗУ "Неофит Рилски" Благоевград-редовно. Плановете ми бяха да се преместя след първата година в ПУ, но разбрах преди няколко дни,че в ПУ тази специалност я няма =>няма как да се прехвърля...  :cry:
Правя планове, тук , след първата година да запиша паралелно втора специалност-Право,но както и да го мисля, после пак не мога да прехвърля едната специалност(Правото) в ПУ, а Публичната да си я карам в Юзу ... Намерих нещо ,което доста ме заинтересува в Правилника на ЮЗУ :
/11/ Студентът може да се обучава едновременно по две специалности в два различни факултета или в две различни висши училища по взаимно съгласие на ректорите на университетите.Университетът,към който принадлежи първата специалност се счита за основен и в него се съхранява дипломата-Оригинал..."
Тук е момента да попитам.. някой дали е запознат с това дали може да се обучавам в 2 държавни висши училища едновременно? Пу и Юзу?? Не искам да губя публичната администрация,това ми е проблема  :s: .. а искам да си живея и да уча в Пловдив..Единствения начин обаче ,който аз виждам за сега е да се прехвърля Право в Юзу,и после да се прехвърля в ПУ...  :-(
Моля за съвети ,начини да се прехвърля ...и мнения.. Съжалявам ако съм отегчила някого с този пост... :?
Благодаря предварително.  :bow:
« Последна редакция: 17.10.2009, 21:13:28 от Taneva` »
Активен
Take me somewhere.....

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Паралелно обучение - Моля за съвет!
« Отговор #1 -: 17.10.2009, 21:32:01 »

Няма никакъв проблем да следваш в 2 висши учебни заведения.Следващата година си кандидатстваш по избор или в Благоевград или Пловдив на общо основание като пишеш в молбата само Задочна форма, а университета е без значение къде ще бъде може и извън България, няма никакво значение само да те приемат.Единствено ограничение  е че ако следваш в Едно ВУЗ не може да се дипломираш по специалността която е във задочна форма преди да си се дипломирала в специалността която е в  редовна форма , а доколкото разбирам в момента си в редовна форма в Благоевград .Ако си сигурна  ,че ще те приемат в Пловдив ,  има начин да учиш тук в Пловдив редовно ,а да смениш в Благоевград от редовна  в задочна форма!Чети Историята и българския за догодина!Успех. инж. Марин Янков 5 курс, Право, ПУ
Активен
Всичко е любов

Taneva`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Паралелно обучение - Моля за съвет!
« Отговор #2 -: 17.10.2009, 22:27:23 »

Благодаря за изчерпателния отговор! Ще се пробвам наново да..Дано този път да се получат нещата.. Не разбрах само, дали ако и двете специалности в двата различни университета ги уча задочно,има ли проблем коя трябва да завърша първа?? . И дано да мога да се справя.. и да имам време за всичко..  :blush:
« Последна редакция: 17.10.2009, 22:31:31 от Taneva` »
Активен
Take me somewhere.....

Galichka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Паралелно обучение - Моля за съвет!
« Отговор #3 -: 19.10.2009, 10:17:43 »

До колкото съм запозната едната специалност трябва да е редовна форма на обучение, а другата задочна. Аз учех в ЮЗУ първи курс, редовно, и имаше едно момче от нашия курс, който паралелно учеше и в София. Незнам как му се получаваха нещата, но за 2 семестъра съм го виждала 2 пъти да идва. Разбира се, всичко е възможно, ако познаваш правилните хора и имаш нужните средства.
Успех в начинанието.  :sun:
Активен

smirnof10

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Паралелно обучение - Моля за съвет!
« Отговор #4 -: 22.02.2012, 17:08:50 »

Аз също съм запознат. Кандидатстваш си по нормалния начин, не си задължена да предупреждаваш ЮЗУ. Тук идва и проблемът, че имаш право само на една държавна поръчка, с една дума в ПУ си частен студент (плащаш по - високи такси). И ти трябва оригиналната диплома, но и там има вратичка - нотариално заверено копие(само и единствено направено в МОН).
Активен