argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: какво мислите за нивото на преподаване?  (Прочетена 2516 пъти)

RPBU

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Преди няколко седмици гледах една анкета в "24 часа" за топ 10 на българските ВУЗове и бях много учудена ,че там беше НБУ , а ПУ въобще не беше се класирало...А и УНСС беше даже в топ 5 ако не се лъжа  -спешно ми стана като знам как са нещата и в двата ВУЗа.Не че мисля,че ПУ е най-великия университет ,но просто всичко в тези анкети ми изглежда нереално.Ние си имаме едно доста прилично преподаване и аз като цяло съм доволна-има какво още да се иска,но все пак -за съжаление не сме в Германия или Англия......Какво мислите вие колеги от ФИСН по въпроса и запознати ли сте с тези анкети? :-)
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128

Би ли дала някаква връзка към сайт ,където е публикувана тази информация, защото единствената класация която аз намерих е по данни за септември 2006, когато ПУ имаше акредитация с оценка "Добър" ( следователно и класирането е логично ). Сега вече нашият ВУЗ има много добра оценка, дори ако не се лъжа е една от най-високите в страната.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Не е важна акредитиранията
не искам да навлизам в спор но съм присъствал преди 4 години на интервю в счеотоводна къща където интервюираха много икономисти
на въпроса "къде сте завършили " всички който казаха ПУ им беше казано ще ви се обадим до седмица естествено без да се обаждат
за Икономика в БГ има 3 места:
УНСС
Свищов
Варна
това е .. СУ се бута между шамарите и то. за НБУ ПУ разни Великотърновски габровски и не знам си какво нищо лошо не искам да кажа просто ЩЕ ВИ СЕ ОБАДИМ :)
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Не е важна акредитиранията
не искам да навлизам в спор но съм присъствал преди 4 години на интервю в счеотоводна къща където интервюираха много икономисти
на въпроса "къде сте завършили " всички който казаха ПУ им беше казано ще ви се обадим до седмица естествено без да се обаждат
за Икономика в БГ има 3 места:
УНСС
Свищов
Варна
това е .. СУ се бута между шамарите и то. за НБУ ПУ разни Великотърновски габровски и не знам си какво нищо лошо не искам да кажа просто ЩЕ ВИ СЕ ОБАДИМ :)

Всичко това говори за "нивото" на счетоводната къща - щом си подбира по този начин кадрите...

 
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128

Разбира се ,че има значение акредитацията. Тези класации вестника не ги изсмуква от пръстите, а се опира на данни. Единствените официални данни изготвени от експерти са акредитациите.
 А темата е за статията във вестника, а не за някаква фирма ,където е било казано -"ще ви се обадим"
 Имам един познат завършил Благоевградския, та той каза: "Толкова мразя Благоевград, че никога няма да наема човек от Благоевград" -всеки си има мухи в главата. Един нормален работодател не гледа какво пише на печата на дипломата, а оценява квалификацията и уменията.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Ivan_ivan и за човек който няма стаж как по точно му се оценят уменията :)  доста трудна задача ако питаш мен специално за икономисти поне така предполагам
mircho : да може би си прав, но лично аз имам доста приятели и бивши съученици тъи като съм завършил Търговска гимназия и повечето от тях се насочиха да учат икономика. Получава се така че тези който са в ПУ или поне голяма част от тях са достаа хал хабер и нищо не правят работят определено неща които абсолютно не са свързани с това което учат ( сервитьори, по бензиностанции, доставчици, шофьори ) ( да знам че и в ФМИ има такива хора но все пак трябва да се съгласите че голяма степен от информатиците в ФМИ още от 2-3ти курс работят по специалността си ) . Та тези хора имах предвид че са някак ,... а ве учат за да завършат щото е знам ли полезно да си икономист. От друга гледна точка имам и приятели учещи в Габрово и в Хасковски филиал на УНСС - същата работа ;) . Тези който учат в УНСС чесно казано нямам контакт с тях, но специално за Свищов и Варненския икономически мисля че са доста добре ориентирани не че хората който учат там са по умни от другите не не просто незнам как но успяват повече завършихме ( завършиха ) бъкалавър тази година ( както и аз ) и вече работят.

а иначе за счетоводната къща :) не искам да си имам нищо общо с подобни места за масово изтезаване на работници :))  Както и с иконимически софтуер създаден за допълнително изтезаване.
Активен

Quasar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Напълно съм съгласен с мнението на mircho.
Ivan_ivan и за човек който няма стаж как по точно му се оценят уменията :)  доста трудна задача ако питаш мен специално за икономисти поне така предполагам
Работата като икономист може да бъде най-разнообразна и въпреки това не смятам, че оценката на уменията може да бъде доста трудна задача. Тест, интервю, въпроси относно материята и т.н може да каже много за кандидата (разбира се, ако шефовете имат малко акъл в главата). Ако говорим специално за счетоводител....  един тест с различни дребни задачки и въпроси ориентирани към съответните закони и нормативни уредби ще си покаже всичко.

Получава се така че тези който са в ПУ или поне голяма част от тях са достаа хал хабер и нищо не правят работят определено неща които абсолютно не са свързани с това което учат ( сервитьори, по бензиностанции, доставчици, шофьори )
Е ... аз пък познавам колеги завършили икономика в ПУ, които си работят по специалността. Един от тях работи в Министерството на Финансите, друг е в Брюксел и т.н. Разбира се не всички са като тях, но повечето работят в сферата на икономиката. Истината е, че дали ще е ФМИ, ФИСН или някой друг факултет няма значение. Важното е да учиш за знания и да се интересуваш много повече от това, което ти дават в университета.
Joke явно не познаваш точните хора   :wink:

а иначе за счетоводната къща :) не искам да си имам нищо общо с подобни места за масово изтезаване на работници :))  Както и с иконимически софтуер създаден за допълнително изтезаване.
Да, определено си прав!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

е всъщност страхотно наистина се надявам в конкретния случаи да не съм прав :) все пак тази история която разказах беше точно когато кандидатствах аз т.е. преди 4 години може нещата да са се променили знае ли човек : )
Активен

bagriton

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Ako трябва да се върнем на темата за нивото на препдоаване :) бих се съгласил,че във ФИСН(поне доколкото съм видял от него до сега-аз съм 2ри курс)съм на мнение,че човек може да научи толкова колкото иска той самият-ако иска може да излезе доста кух,но ако иска може да е напълно конкурентно способен на колегите от Свищов и Варна
би ми било интересно да прочета мненията и на другите колеги от ФИСН :)
Активен