argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Смешен парадокс  (Прочетена 3491 пъти)

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Смешен парадокс
« -: 27.09.2007, 10:09:24 »

Забелязали ли сте, че в програмата на 4 курс Информатика упражненията по Разпределени приложения ще се водят от техен колега от курс (Радев)? Къде има такова нещо в друг университет, упражненията на даден курс да се водят от колега от същия курс?  :hihi: Ами на него кой ще му преподава? Или той вече си е уредил оценката?
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Смешен парадокс
« Отговор #1 -: 27.09.2007, 10:20:56 »

Помисли малко над въпроса 'Защо преподава той" и ще разбереш сам отговора. Не е парадокс  :wink:
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Смешен парадокс
« Отговор #2 -: 27.09.2007, 13:45:29 »

Ами сигурно защото е връзкар.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Смешен парадокс
« Отговор #3 -: 15.10.2007, 22:51:06 »

Не, сигурно защото работи във фирма от няколко години и ги знае тези неща! Това не е началното училище, макар че аз и там си знаех да чета и пиша още от предучилищната!
Активен

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re: Смешен парадокс
« Отговор #4 -: 16.10.2007, 11:10:08 »

Ами сигурно защото е връзкар.

Нито са особено големи облагите, нито заплащането за преподаване. Та в тази връзка не виждам какво му е "връзкарското". Асистент Радев преподава, защото е компетентен! Водил ми е упражнения по други дисциплини и съм изключително доволен от начина на преподаване и способностите му. Ако някой иска да научи нещо- там е мястото!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Смешен парадокс
« Отговор #5 -: 16.10.2007, 13:04:25 »

А, като казахте връзкар - напротив, усилено търсим хоноровани преподаватели за доста информатични дисциплини (за упражненията) във ФМИ! Не съм много запознат със заплащането - не е много високо, така че хич не става дума за връзки. Ако някой има желание да води упражнения - да се обърне към ръководителите на информатични катедри във ФМИ! Сигурно чак за пролетния триместър или за догодина ще може да се уреди (бюрократични спънки - гласуване на Факултетен съвет и прочие, не съм запознат в детайли), но сте добре дошли! По принцип, освен сумата, която ще получите, имате и трупане на опит като преподавател, ако това ви е интересно, разбира се! Контакт с младите колеги. Подобряване на вашите знания, защото едно е да се готвиш за изпит, друго е ти да преподаваш.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Смешен парадокс
« Отговор #6 -: 16.10.2007, 14:58:18 »

Аз впрочем още във втори курс, а след това и в четвърти, съм водил упражнения на студенти-първокурсници. За факултета беше полезно, че се намери кой да я върши тази работа. За университета беше полезно, защото по-евтино преподаване няма откъде да намерят (водиш се като средно образование и хонорара се определя оттам). За мен беше полезно, защото натрупах ценен опит в област, с която се занимавам и в момента и смятам да продължа и за в бъдеще. За студентите беше полезно, защото може и да не съм най-добрия преподавател, но определено съм по-добър от някои "алтернативи".
Активен
Физически Факултет

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: Смешен парадокс
« Отговор #7 -: 17.10.2007, 11:25:13 »

Не е прецедент особено в специалностите от ФМИ да се водят упражнения от студенти...имам приятел в София който води на 1и2 курс + упражнения по друга дисциплина (не и знам името точно) на магистри ... така че  само мога да кажа - БРАВО !
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

olq_lq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • olq_lq
Re: Смешен парадокс
« Отговор #8 -: 21.10.2007, 11:59:59 »

че разбира се-защо да не преподава момчето-щом има тази възможност пред себе си...а и след като студентите са доволни,следователно го оценяват като компетентен...а в крайна сметка е важно какво ще научим нали,а не кой ни изнася материята(защото и 2-то не е никак лесно).а когато има таланти,е добре да им се даде възможност за проява.така че нека не бъдем толкова черногледи винаги и да мислим че всичко е връзки.може би малко по малко идва времето в България,през което познанието и възможностите  започват да се ценят... :?
Активен
...всичко е само игра,всичко е само спектакъл...

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Смешен парадокс
« Отговор #9 -: 03.12.2007, 02:39:01 »

изобщо   не  е   смешен   парадокс   това  е   нормално   никъде  не   пише   че   учителя  трябва  да   по-възрастен  от   ученика   това   че  у   нас   е  рядко   не  означава  че  е  парадокс :yawn: :bow: :drunk:
Активен
Всичко е любов