argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо нямаме право на ликвидационна дата преди дипломирането?  (Прочетена 2192 пъти)

marchela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте, колеги! Не бях допусната, до устен изпит по ГПН, тъй като получих "не издържал" на казуса, въпреки че след като обсъдих какво съм писала с други мой колеги, се оказа, че моите отговори не се различават от техните, но да оставим на страна субективния елемент в преценката на комисията при проверката на казусите. Говорих с Таня Стоянова и тя ме уведоми, че следващата дата ще е чак май месец 2012 г, което означава, че трябва да изчакам почти година, за да мога да се явя на изпит отново и повече от година до дипломирането, което не ме устройва. Разгледах "НАРЕДБА ЗА ЕДИННИТЕ ДЪРЖАВНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" И ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ "ЮРИСТ" и там няма нищо конкретно как се преценят колко дати да има в една година за държавните изпити. Имаме право да се явим три пъти, а на практика ни се дават само две дати преди дипломирането. Интересува ме, дали някой знае към кой трябва да се обърна, за да се насрочи още една дата в рамките на настоящата година. ЩЕ събера колкото подписи е необходимо, защото доста колеги имат моята участ. Помагайте!!!
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

нема се плашиш...септември ще бъде май...така е ракъл поета...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

  С  какво искаш да ти помогнем.?Знаеш че даже и 100 подписа да представиш няма как да се даде разрешение за нова дата за държавен изпит. Сама виждаш  , че  и в четирите  държавни комисии повече от 25 процента не пускат да прескочат летвата.Това не е от тази година ,а е от доста време и нищо не може да се промени. Много  лесно се влиза в спец.Право  , но трудно се излиза -нещо което е навсякъде по света така че приеми го това положение като напълно нормално.Проблема  не е дипломирането ,проблема е намирането на работа , нещо което никой никога не коментира по принцип . Явно  професорите и съдиите , които участват в държавните комисии са вдигнали много критериите ,  необходими за покриване на изискванията за вземане на 3-те  държавни изпита  . Не са се променили през последните 20 год.  ,  защото като  гледам  списъците  има колеги , които са започнали следването преди 12-13 год. и чак сега преминаха бариерата поне в четвърта група от 16-17 .09.2011год. успех и няма да се отчайвате ! кандидат адвокат Янков
Активен
Всичко е любов

marchela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Ако не опитаме няма как да знаем. Интересуват ме мнения на хора, които имат желания да си отстояват позициите,  а не на такива, които смятат да се оплакват колко е несправедливо всичко и въпреки това, по никакъв начин да не желаят да си променят положението.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Не вярвам това да има някакъв успех, особено ако ще се действа с подписка. Преди време определено имаше три сесии - септември/октомври, март/април, май/юни.
Активен

marchela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Не точно подписка, а молба. Таня каза, че няма как да дадат по-скорощна дата, заради наредбата, но там не пише нищо за датите, а от колеги от други уиверситети знам, че там имат три дати.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Даже теоретично да се предположи, че ще дадат допълнителна трета дата то тя определено ще е след Нова година и съответно след дипломирането и не мисля, че пак ще ви устройва. Но вс пак нищо не пречи да опитате! Успех!  :wink: :y:
Активен

marchela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Благодаря! Смятам да опитам пък квото стане, така или иначе няма какво да губим, ако някой иска да участва в молбата, моля да ми пише във форума.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

ЧЕСТИТО  НА ТЕЗИ КОИТО ДНЕС ПРИКЛЮЧИХА С ДЪРЖАВНИТЕ  ИЗПИТИ  по ПРАВО!   Скъпи колеги и колежки ,искрени поздравления за дипломирането Ви и оттук нататък да Ви пожелая попътен вятър в намирането на работа и след като намерите работата  ,  нека всеки ден да я вършите така  ,сякаш ви е хоби  ,тоест да не ви тежи , а да я вършите с радост и да не забравяте , че над обективната истина която сме я дъвкали 5 години в университета , стои само една    --АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА !  Много любов    и  щастие на всички и в личен план ! по време на стажа бихме могли да се срещаме с бъдещи клиенти или да търсим връзки  за държавна работа  , защо не и да пием кафета по цял ден в служебното барче на съда !
« Последна редакция: 01.10.2011, 14:54:15 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

ЧЕСТИТО  НА ТЕЗИ КОИТО ДНЕС ПРИКЛЮЧИХА С ДЪРЖАВНИТЕ  ИЗПИТИ  по ПРАВО!   Скъпи колеги и колежки ,искрени поздравления за дипломирането Ви и оттук нататък да Ви пожелая попътен вятър в намирането на работа и след като намерите работата  ,  нека всеки ден да я вършите така  ,сякаш ви е хоби  ,тоест да не ви тежи , а да я вършите с радост и да не забравяте , че над обективната истина която сме я дъвкали 5 години в университета , стои само една    --АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА !  Много любов    и  щастие на всички и в личен план ! по време на стажа бихме могли да се срещаме с бъдещи клиенти или да търсим връзки  за държавна работа  , защо не и да пием кафета по цял ден в служебното барче на съда !
Бай Марине, ти си бил и поет, бре...
Кога ще издадеш стихосбирка?
Активен

midnight_sun

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Здравей, marchela, тази година и аз имам същия проблем като твоя, бих искала да те попитам как се развиха нещата при теб и имаше ли някакъв успех с насрочването на дата през зимата?
Активен