argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: БЪЛГАРСКА ЛИТЕРАТУРА СЛЕД ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА  (Прочетена 7129 пъти)

stasi78

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Може ли някой от колегите да даде конспекта за изпита и списък със задължителна литература ?
Активен

bobito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Отзова ли се някой? На мен също ми трябват конспекта и задължителната литература.
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

ако сте при доц. липчева, то конспект няма! има програма с над 45 теми,малко повече  автори, а броят на произведенията расте прогресивно, защото от йовков трябва да се прочетат 3-4 цикъла разкази, талев има четирилогия, димов поне 3 романа, светослав минков няколко цикъла, много драми, комедии, психологически разкази от г.райчев, карасавов, исторически романи, убийствено количество лирика в отделните периоди. след втората световна война соцреализъм, отново цикли разкази на кой ли не, романи и поезия на голяма група автори от и извън соцканона. Задължителната литература е всичко което е в програмата, освен ако не е казала изрично, че отпада. Пада се абсолютно всичко и не разчитайте, че тютюн и железният светилник ще ви спасят. има много въпроси за диаболизма, символизма, за далчев,  за гео милев има поне 3 въпроса, поетите на 40-те се падат както общо, така и по отделно и тнт и тнт.

това е най-трудният изпит за цялото ми следване в БЕИ! пада се абсолютно всичко :evil:- от дора габе до стефан цанев, от йовков до радичков, от стоян загорчинов до емилиян станев, от гео милев, през вапцаров до пеньо пенев и коста павлов. аз изкарах с големанов, но преди това ми се падаше диаболизъм, вечната и святата от багряна.
Активен

bobito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Малко късно, но благодаря все пак за отговора :) Взех изпита в неделя. Не е чак толкова страшно, може би имах късмет. Не бях при Липчева, а при Янев. Задължителни са: Гео Милев, Христо Смирненски, Елисавета Багряна, Д. Талев, Д. Димов, Г. Караславов, Рачо Стоянов, Георги Райчев, Ем. Станев, Н. Фурнаджиев. Не чух да пита за други, това бяха основните въпроси. Разбира се имаше и тест, който обхваща по-голяма част от творците както и авангардистичните течения - диаболизъм, имажинизъм, дадаизъм и т.н.
Активен

why888

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте, колеги ! Моля , някой да каже как протича изпита по Българска литература след Първата световна война и по-конкретно устната част . Всеки индивидуално тегли билет или доцента казва автор/и, по които трябва да говорим? 
Активен