argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: изпит по фонетика на СБЕ  (Прочетена 6419 пъти)

crazy girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
изпит по фонетика на СБЕ
« -: 10.11.2007, 15:13:34 »

Здравейте,някой има ли представа как проти4а изпита по фонетика на СБЕ при Гайдаджиева.Какви въпроси дава и колко.Лесно ли е или трудно.Какво изискава за да можеш да си вземе6 изпита.Ще съм много благодарна,ако ми пишете,разбира се стига да сте на ясно. :D
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #1 -: 10.11.2007, 17:26:44 »

Здравей, нашите лекции бяха при проф. Бояджиев, а упражненията при Гайдаджиева. На някое от последните упражнения имаше тест няколко практически задачи (транскрипция и т.н.) плюс един малък теоретичен въпрос, на който трябваше да се отговори с 10-тина реда, не повече. С оценка 5 или 6 на теста се освобождавахме от изпит. По този начин повечето от половината курс се освободи от изпит.
Дано съм ти била полезна.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #2 -: 10.11.2007, 18:29:00 »

При нас нямаше тест,но пък на изпита Бояджиев ни остави дори пред него да си преписваме теорията съвсем очевадно от големия учебник по СБЕ
Активен

melly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #3 -: 11.11.2007, 23:16:38 »

Аз съм задочо БФ и при нас нямаше освобождаване, но беше много лесен изпит - един теоритичен въпрос и една практическа задача. Задачата не е трудна, стига да научиш фонетичните закони и да умееш да ги откриваш в текста. Научи асимилация, обеззвучаване, озвучаване, палатализациите, елизията, епентезата... и т.н. звукови закони и няма да имаш проблеми. Тези закони се учат лесно, състоят се от два три реда и са много прости. Практическата част за Гайдаджиева е много, много по важна от теорията, ако се справиш с нея не е нужно много да се напъваш за въпроса.
Успех!
Активен

crazy girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #4 -: 12.11.2007, 12:07:41 »

Благодаря за отговорите ви!Ще са ми полезни.Аз уча по един учебник на Бояджиев-Фонетика на СБЕ,но не е много разбран,ако можете да ми препоръчате друг :wink:.и най-вече стискайте палци на 24.11..Още веднъж ВИ благодаря
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #5 -: 13.11.2007, 20:15:44 »

В ПУ-то държат на учебника на Бояджиев,а други и да има,няма да са по-добри
Активен

LaRRy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #6 -: 05.02.2008, 16:36:27 »

След десетина дни ми предстои изпит при проф. Бояджиев и ако някой може да ми каже кои са му любимите теми или поне на кои набляга ще съм му много благодарен. Мерси предварително за инфото.  :wink: :bow:
Активен
Живей всеки ден от живота си така все едно няма да има утре, защото рано или късно ще се окаже истина.

Babylove

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #7 -: 09.02.2008, 17:34:03 »

A kak е при Ванчето Зидарова някой знае ли?
В смисъл колко въпроси дава освен практическата задача? И пак ли ти дава да си теглиш индивидуални листчета с въпроси?
Активен

MiraJ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • БЕФЕ & МИО
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #8 -: 09.02.2008, 22:07:27 »

Зидарова дава листче с един въпрос и една практическа задача.Не е трудно.Успех! :y:
Активен

Babylove

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #9 -: 09.02.2008, 22:18:20 »

Ооо, благодарско!
Само един въпрос.. :#1: Супер!
Активен

Г-жа Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: изпит по фонетика на СБЕ
« Отговор #10 -: 25.08.2008, 20:25:41 »

И аз бях при Гайдаджиева.
Дава два въпроса,един теория,един практика.
Не е много взискателна.Всичко мина много леко.
Активен